Wędruj Z Mapą

Autor: Scot Ritchie

Okładka wydania

Wędruj Z Mapą


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Isadora

"Wędruj z mapą" to jedyna w swoim rodzaju książeczka dla najmłodszych, która bardzo ambitnie, a zarazem w wyjątkowo atrakcyjny i przystępny sposób przybliży im trudną sztukę posługiwania się mapą. Nie jest rzeczą łatwą wyjaśnić dziecku, jak należy właściwie korzystać z mapy czy też na czym polega orientacja w terenie. Tej książeczce to się udało - bezapelacyjnie i w stu procentach!

 

Już na wstępie naszą uwagę zwraca utrzymana w bogatej, przyjemnej tonacji kolorystycznej, niezwykle starannie dopracowana szata graficzna. Jej główną atrakcją są przepiękne ilustracje przedstawiające różnego rodzaju mapki; są one dostosowane do niewprawnego jeszcze dziecięcego oka, a więc proste, czytelne i przejrzyste, jednak zaopatrzone we wszystkie niezbędne elementy, jakie posiada prawdziwa, profesjonalna mapa.
Książeczka zachwyca różnorodnością i pomysłowością; dziecko znajdzie w niej nie tylko mapki turystyczne, lecz także mapę pogody, świata, nieba, mapę topograficzną, a nawet piracką mapę skarbów. Wszystkie one zostały szczegółowo i zrozumiale opisane, dzięki czemu dziecko ma szansę oswoić się z różnymi rodzajami map i zapoznać z ich częściami składowymi: legendą, skalą, kompasem i symbolami oraz ich znaczeniem - zostało ono bardzo dokładnie i przystępnie wyjaśnione, a także poparte licznymi ilustrowanymi przykładami.
Ogromną zaletą tej publikacji jest również to, że w ogólnych zarysach zapoznaje młodego czytelnika z zasadami tworzenia map oraz udziela instrukcji, w jaki sposób można samodzielnie wykonać własną mapę! Myślę, że może to być doskonała okazja do świetnej zabawy, która przyniesie mnóstwo frajdy, radości i satysfakcji.

 

"Wędruj z mapą" to nie tylko zabawny, interesujący i pożyteczny instruktaż korzystania z mapy dla najmłodszych. To również pogodna i wesoła historyjka opowiadająca o przygodach piątki przyjaciół wybierających się na poszukiwania pieska i kotka, stanowiąca idealne uzupełnienie nauki czytania map. Nasza pociecha towarzysząc bohaterom w ich poszukiwaniach, przemierzając nie tylko najbliższą okolicę miasta i wsi, lecz także kontynenty i kosmos, w bezbolesny, atrakcyjny i błyskawiczny sposób nauczy się korzystać z mapy i orientować w terenie - przyswoi sobie wiedzę, która okaże się użyteczna i niezastąpiona w późniejszym życiu. Poznając zawczasu podstawy posługiwania się mapą, nasze dziecko nie tylko będzie rozwijać swoją wyobraźnię i umysł, lecz także poszerzać swoją wiedzę o świecie.

 

Gorąco polecam tę mądrą i pożyteczną książeczkę wszystkim rodzicom i ich pociechom. Jej wartości edukacyjne czynią ją pozycją równie atrakcyjną i pożądaną zarówno dla jednych, jak i drugich.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z: