Okładka wydania

Wodny Labirynt

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wodny Labirynt | Autor: Eric Frattini

Wybierz opinię:

Marta_25

Eric Frattini to publicysta, pisarz, wykładowca, analityk polityczny i scenarzysta. Napisał wiele książek, odnoszący się głównie do polityki i działań Watykanu. „Wodny labirynt" to jego druga powieść.

 

Afdera Brookes, młoda archeolog w spadku po babci otrzymuje klucz, który otwiera skrytkę w American Bank. W skrytce od kilkudziesięciu lat babka przechowywała tajemniczy manuskrypt, który może podważyć wiarygodność Kościoła.

 

Kobieta wyrusza w długą podróż po Bliski Wschodzie, by odnaleźć przyjaciół zmarłej babki i dowiedzieć się czegoś więcej o tajemniczym dokumencie. Pragnie przetłumaczyć księgę, w tym celu wynajmuje najlepszych specjalistów. Afdera nie ma pojęcia, że tym samym ściąga na siebie i na nich niebezpieczeństwo...

 

Książka przypomina mi „Kod Leonarda da Vinci" Dana Browna, niestety nie zachwyca tak jak wspomniana powieść Browna (która swego czasu była hitem i została zekranizowana).

 

Czytelnik niestety już na początku dowiaduje się, że ów tajemniczy manuskrypt to Ewangelia Judasza, którą Watykan będzie chciał przejąć. Wgłębiając się w lekturę bez problemu można przewidzieć zachowania bohaterów i bieg akcji. Zakończenie także niczym mnie nie zaskoczyło.

 

Pozytywną stroną książki (bo znalazłam takowe) są szczegółowe opisy faktów dotyczących funkcjonowania służb watykańskich, a także opisy miejsc i zakątków, w których toczy się akcja. Autor zna je bowiem doskonale z własnych doświadczeń.

 

Książkę polecam wszystkim tym, którzy nie zetknęli się z „Kodem Leonarda da Vinci" Dana Browna, ci którzy ją znają będą rozczarowani czytając „Wodny labirynt"

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial