Hathawayowie Tom 1 Wyjdź Za Mnie Lisa Kleypas

Wybierz opinię:

Klara203

Lisa Kleypas (ur. 1964) – bestsellerowa amerykańska pisarka, laureatka nagrody RITA, autorka licznych współczesnych i historycznych romansów, które mają swoje wierne czytelniczki na całym świecie. „Wyjdź za mnie" to pierwsza część cyklu romansowego o rodzinie Hathaway. Autorka mieszka w stanie Waszyngton wraz z mężem i dwójką dzieci.

 

Pierwszy raz czytałam tak niesamowitą książkę w której jest pełno miłości i pożądania. Niestety często ludzie niszczą tak wspaniałe uczucie lub my sami. Każda kobieta kiedyś by chciała znaleźć mężczyznę swojego życia i być z nim na zawsze, ale czy tą osobą może być cygan? Strach przed tą grupą do ludzi jeszcze do dzisiaj istnieje. Kiedyś jak byłam mała i nie chciałam wracać do domu to straszono mnie tak: ,,Cygan Cię za chwilę zabierze i nie wrócisz nigdy już do domu".

 

,,Wyjdź za mnie" pokazuje nam dwie postacie cyganów, które utknęły wśród ludzi. Jeden jest cichy a drugi marzy o dawnym życiu. Autorka zabija nienawiść do nich i ukazuje nam ich z lepszej strony. Pokazuje nam, że oni potrafili ze wszystkiego zrezygnować i nauczyć się nowego życia. Nie jest im łatwo gdy ich się wytyka palcami i wyśmiewa.

 

,,Lekarstwem jest ból, który ból zabija"

 

Główną bohaterką książki jest Amelia Hathaway, która musi się opiekować trzema siostrami: Winnifred, Poppe, Beatrix i starszym bratem Leo. Nie jest jej łatwo nimi się zajmować, gdy rodziców brak a starszy brat ucieka w alkoholizm. Pomaga jej cygan Merripen, który został przygarnięty przez rodzinę.

 

Pewnego razu poprzez zniknięcie brata Amelia poznaje zamożnego cygana Cama Rohan'a, który oferuje jej pomoc. Po znalezieniu Leo, cała rodzinka wyjeżdża do domu w Hampshire. Wydawałoby się, że dama już nie spotka przystojnego cygana, ale los na to nie pozwala. W czasie spaceru Rohan ratuje Amelię przed eksperymentem. Kobieta poznaje również swojego sąsiada Westcliff i zostaje zaproszona na kolację. Na uczcie pojawia się stara miłość Amelii, która ją zostawiła i dochodzi do małego incydentu. Po przyjeździe do domu rodzina Hathaway odkrywa, że najmłodsza z córek zabrała różne rzeczy z domu. Amelii udaje jej się zanieść do domu i dzięki Camowi nikt jej nie podejrzewa.

 

Winnifred jest chora i potrzebuje świerzego powietrza. Dlatego też Amelia postanawia posprzątać dom i prawie wypada z okna. Na szczęście zjawia się Cam, który ją ratuje przed wypadnięciem i przed pszczołami. Na festynie spotykają się znów i pragnienie bierze w górę, ale pojawia się stara miłość Amelii. Cygan postanawia wrócić do cygańskiego życia, ale wszystko się zmienia, gdy dochodzi do pożaru domu rodziny Hathaway. Wtedy ta rodzina musi zacząć mieszkać u znajomych Rohan'a. W ciężkim stanie są Merripen i Leon. Zamożny cygan staje przed trudnym zadaniem, ponieważ musi wybrać czego pragnie. Czy zrezygnuje z wolności dla pięknej kobiety? Czy zdobędzie jej serce? Co stanie się z Amelią i jej rodziną? Odpowiedź na te pytania tylko w książce znajdziecie.

 

Książka Lisy Kleypas bardzo mnie zadziwiła, ponieważ skrywa w sobie wiele tajemnic. Niektóre są z nich wyjaśnione, ale inne nie. Możliwe, że autorka opisze je w innych częściach. Najbardziej mnie ciekawi, co łączy tych dwóch różnych cyganów i jaką historię kryją.

 

Spodobała mi się bardzo główna bohaterka, która stała się twardą i silną kobietą. Została podporą dla swojej rodziny, która tak wiele ucierpiała a najstarszy nie spełnia postawionych przed nim zadań. Poza tym na Leonie najlepiej widać, jak śmierć ukochanej na niego wpłynęła. Zmienił się na człowieka cierpiącego wewnętrznie. Powinien zapewnić rodzinie nowy dom, ale on wszystkie pieniądze źle wydaje i wszystko zostaje na głowie Amelii, która przez jedną rzecz zostaje obgadywana przez służące.

 

W ,,Wyjdź za mnie" niektóre rozdziały są poświęcone Camowi, gdzie widzimy jego myśli i patrzymy jego oczami na Amelię. Można zobaczyć opis wyglądu przez kobietę i mężczyznę, umożliwia nam to widzenie, na co te dwie różne postacie zwracają uwagę. Poza tym niektóre fragmenty są bardzo szczegółowo opisane.

 

Książkę polecam kobietą, które lubią opowieści, w której walczy się o miłość. ,,Wyjdź za mnie" ukarze wam niesamowity świat, który pokochacie. Nie polecam jej najmłodszym, ponieważ niektóre rozdziały nie są odpowiednie dla ich wieku i mogą mało rzeczy rozumieć.

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Okładka wydania

Hathawayowie Tom 1 Wyjdź Za Mnie

Dodatkowe informacje

Podziel się!

Oceń Publikację:

Na naszej stronie nie stosujemy reklam. ;)
Prosimy o dodanie naszej witryny do białej listy.
Ustawienia przeglądarki lub Biała lista (adblock)