Wieczny Urwis Czyli Biografia Starego Człowieka

Autor: Zenon Jerzy Maron

Okładka wydania

Wieczny Urwis Czyli Biografia Starego Człowieka


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Dm1994

Słyszeliście kiedyś cokolwiek o takiej osobie jak Zenon Jerzy Maron? Ja przyznaję się, że do ostatniego tygodnia nie miałam pojęcia, że ktoś taki w ogóle istnieje. Pewnie niektórzy z was znają tego pana z książek, takich jak zbiór opowiadań kryminalnych "Pitaval pruszkowski", czy powieść "O dwóch kobietach w życiu jednego mężczyzny". Ja przygodę z tym autorem rozpoczęłam od bardzo intymnego spotkania, bo chyba nie da się inaczej nazwać lektury tak szczegółowej autobiografii pana Zenona.

 

Zenon Jerzy Maron swoje dzieciństwo spędził na praskich Szmulkach, tam urodziła się również jego siostra Marianna i wychowywali się najbliżsi przyjaciele i znajomi. Razem z nimi przeżywał on swoje pierwsze wzloty i upadki miłosne oraz erotyczne przygody, a wraz ze swoją bądź, co bądź ukochaną siostrą zaczął wspaniałą przygodę z muzyką. Tak więc podążając śladami naszego bohatera wędrujemy poprzez najpierw szkołę muzyczną i jej skromną salę koncertową, orkiestrę wojskową, do warszawskich scen jazzowych, aby schodząc z nich dotrzeć do komendy policji, gdzie pracował Maron. Następnie trafiamy do agencji ubezpieczeniowej, z której przybywamy do prywatnej agencji detektywistycznej. Nasza podróż nie jest oczywiście usłana różami i często napotykamy podczas niej wiele przeciwności, ale musimy stawić im czoła. Tło dla naszej wyprawy są wydarzenia tamtych czasów, takie jak na przykład ogłoszenie stanu wojennego.

 

Wydaje się wam, że biografie, czy tym bardziej autobiografie są nudne?"Wieczny urwis" obala waszą teorię, ponieważ nie dość, że historia tak ciekawej osoby, jaką jest Zenon Jerzy Maron ,przez każde, pojedyncze zdanie zaciekawia i "zmusza'' czytelnika do dalszej lektury. Poza tym dostajemy w tej książce nie tylko interesującą opowieść o pewnym mężczyźnie, która czyta się lepiej niż wiele bestsellerowych powieści obyczajowych, ale też poznajemy przez nią historię Polski na przełomie ostatnich pięćdziesięciu lat. Wisienką na torcie jest jeszcze świetny warsztat autora i oryginalny styl pisania.

 

Nie pozostaje mi nic innego ,jak tylko polecić tę książkę zarówno wszystkim miłośnikom biografii i czytania o czyimś życiu, fanom pana Zenona Marona, jak i tym, którzy do tego gatunku nie są przekonani, myślę, że po lekturze "Wiecznego urwisa" zmienicie zdanie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!