Okładka wydania

Wycieczka Na Tamten świat

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wycieczka Na Tamten świat | Autor: Anna LitwinowSiergiej Litwinow

Wybierz opinię:

Sil

Jak daleko można uciec?

 

Czy macie czasem taki „zew"? Wielką ochotę, by coś po prostu zrobić, ruszyć do przodu, przeżyć coś wyjątkowego, niezapomnianego? Doświadczyć skoku adrenaliny, balansować na granicy, stanąć nad przepaścią? Chyba każdy, od czasu do czasu, ma ochotę na przygodę. Czy każdy się na nią decyduje? Raczej nie. Ja na przykład zwykle mam ochotę na coś... dopóki nie trzeba tego robić. Wówczas najchętniej zaszyłabym się w domowych pieleszach i nie pamiętała o przyrzeczonych sobie planach. Pewnie dlatego tak ciągnęło mnie do książki „Wycieczka na tamten świat" Anny i Siergieja Litwinowów. Bo kto by się nie skusił? Kto by nie chciał przeżyć wielkiej przygody... trzymając powieść w ręku, bez konieczności narażania życia? No, zdecydowanie ja.

 

Przyznać się muszę, że już od około setnej strony zastanawiałam się poważnie, co napiszę w recenzji. I miałam w głowie kompletną pustkę. Choć książka bardzo przypadła mi do gustu, zaintrygowała mnie i wciągnęła, to trudno było mi się skoncentrować i uchwycić jeden wątek, który zaprezentuję szerszej publiczności. Dlaczego? Ponieważ wspomnianych wątków w „Wycieczce na tamten świat" jest co niemiara. Nie ma tu standardowych rozdziałów. Książka podzielona została na datowane dni, w trakcie których cała opisywana historia miała miejsce. Każdy zapis takiego dnia, to setki akapitów z niewielkimi odstępami, wskazującymi, iż kolejna „część" opowiadania zaprezentowana zostanie z punktu widzenia innego bohatera. A tych w powieści Litwinów nie brakuje. Ale po kolei.

 

Piękna Tatiana Sadownikowa po raz pierwszy od dość dawna postanowiła udać się na zasłużony, bardzo długi urlop. Pierwsze dwa tygodnie zdecydowała się spędzić z „przyjacielem", ociekając w luksusach, budząc się co rano w satynowej pościeli z leniwym uśmiechem na ustach, świadczącym o samozadowoleniu. Co prawda, w tygodniach „relaksu" przeszkadzała Tani nietypowa dieta Webera, od którego notorycznie słyszała, że tego jeść nie można, tamtego pić niewolno. Ale ogólnie pobyt w Pradze Tatiana zaliczyć musiała do udanych. Na wyjeździe do Czech kobieta postanowiła jednak urlopu nie kończyć. Na pozostałą część czasu wolnego od pracy zaplanowała nieco bardziej aktywne atrakcje. Skoki spadochronowe. I to nie byle gdzie, tylko na samym biegunie. Tatiana, jako zapalana spadochroniarka, nie potrafiła zrezygnować z takiej okazji i choć koszt wycieczki był horrendalny, zapłaciła bez szemrania. Tak bardzo pragnęła przeżyć przygodę swojego życia. I przeżyła, tyle że niezupełnie taką, jakiej się spodziewała. Co przytrafiło się Tani? Kogo spotkała na swojej drodze? Gdzie doprowadziły ją decyzje, podejmowane w ostatniej chwili? Chcecie się tego dowiedzieć? Jeśli tak, to koniecznie musicie sięgnąć po najnowszą powieść Wydawnictwa Oficynka, którą jest „Wycieczka na tamten świat" autorstwa Anny i Siergieja Litwinowów.

 

Prezentowana powieść jest rasowym kryminałem. Zapoczątkowana zaraz na wstępie intryga ciągnie się przez całą książkę, powoli i stopniowo odkrywając przed nami nieznane wcześniej fakty. Choć pod drodze jesteśmy w stanie pokojarzyć niektóre fakty, to jednak przedstawiony ogrom wątków nie zawsze pozwala nam na jednoznaczne stwierdzenie, co będzie się działo dalej. Dzięki temu powieść intryguje jeszcze bardziej i zmusza czytelnika do maksymalnego skupienia na nawet najdrobniejszych szczegółach. I gdy już jesteśmy niemal pewni, że wiemy wszystko, okazuje się, że drobny szkopuł umknął naszemu bystremu umysłowi, przez co poszliśmy zupełnie innym tropem.

 

Powieść napisana została bardzo przystępnym językiem, w sposób jasny i prosty w odbiorze. Narracja jest w zdecydowanej większości książki narracją pierwszoosobową, trudno jednak określić jednoznacznie, kto przoduje i jest głównym bohaterem tej konkretnej pozycji literackiej. Czyta się ją jednak bardzo przyjemnie, a jeszcze przyjemniej rozwiązuje się zagadkę w niej ukrytą. Czy i Was zaintryguje? Liczę, że tak. Polecam więc wszystkim kryminalnym maniakom, jako pozycję, którą zdecydowanie trzeba przeczytać.

Monia1990

Anna i Siergiej Litwinowie to rodzeństwo pisarzy, które zadebiutowało w 1999 roku, wygrywając ogłoszony przez dziennik „Komsomolska Prawda" konkurs na najlepsze opowiadanie kryminalne. Anna jest z wykształcenia dziennikarką. W wolnym czasie uprawia spadochroniarstwo. Natomiast jej brat Siergiej to inżynier energetyk, który pasjonuje się archeologią. Wspólnie są autorami ponad czterdziestu powieści i czterech zbiorów opowiadań. Ich książki osiągnęły w Rosji nakład ponad 6 milionów egzemplarzy. Cykl o Tani Sadownikowej został zekranizowany. Teraz Polska ma okazję się z nim zapoznać.
"Wycieczka na tamten świat" to pierwsza powieść z cyklu o Tani, młodej i atrakcyjnej poszukiwaczce przygód.

 

Trójka pasażerów zostaje oskarżona o spowodowanie wybuchu w samolocie lecącym do Archangielska. Przypadkowi znajomi – piękna Tania Sadownikowa, dziennikarz Dmitrij Połujanow i zawodowy karciarz Iwan Starych poszukiwani są nie tylko przez milicję i służby specjalne. Z jakiegoś powodu ich tropem podąża również mafia. Pętla coraz bardziej się zaciska. Bohaterowie mają niewiele czasu by się uratować. Zdezorientowani przyjaciele podejmują brawurową ucieczkę. Jednocześnie usiłują wyjaśnić tajemniczą historię, która całkowicie odmieniła ich życie. Kim tak naprawdę jest Iwan? Dlaczego bohaterów poszukuje mafia? I co tak naprawdę stało się w samolocie? Po odpowiedzi zapraszam oczywiście do książki.

 

"Wycieczka na tamten świat" to pełna humoru, nieoczekiwanych zwrotów akcji, dynamicznych pościgów i nieporozumień powieść. Ten kryminał wciąga od pierwszej strony i nie pozostawia czytelnika obojętnym.
Autorzy trzymają nas ciągle w napięciu. Dopiero na końcu dowiadujemy się wszystkiego min. co tak naprawdę toczyła się cała gra.

 

Akcja skupia się przede wszystkim na trzech głównych bohaterach. Te trzy postacie są dokładnie zarysowane i opisane. A dzięki niecodziennej sytuacji możemy poznać ich charaktery jeszcze dokładniej. Tak naprawdę ta historia mogła zdarzyć się każdemu z nas. W końcu każdy z nas mógł znaleźć się na miejscu bohaterów. Ile takich przypadków zdarza się w rzeczywistości.

 

Powieść może wydawać się napisana chaotycznie, ale mi to w ogóle nie przeszkadzało. To nawet pomogło mi zrozumieć i wyobrazić sobie całą sytuację. Dzięki temu wiedziałam co w danej chwili robi policja, co mafia a co uciekający bohaterowie.

 

To także jedna z książek, przy której nie można się nudzić. Ciągle coś się dzieje. Wydaje się, że Tania, Iwan i Dmitrij już wpadli w pułapkę bez wyjścia, a za chwilę jednak okazuje się, że nie. Ciągła pogoń, dynamiczna ucieczka samochodem sprawią, że czytelnik na długo będzie niedostępny dla świata. Dołączmy do tego śmieszne i inteligentne dialogi i powstanie idealna pozycja na wakacje.

 

"Wycieczka na tamten świat" została napisana prostym, ale interesującym i zabawnym językiem. Trochę przeszkadzały mi te wizerunki pająków na niektórych stronach. Odrywało to moją uwagę od treści. Podoba mi się, że powieść została podzielona na dni. Sprawia to wrażenie dziennika napisanego przez wszystkich bohaterów. Interesująca jest też grafika. Jest tajemnicza, zwraca uwagę i według mnie idealnie pasuje do treści.

 

Podsumowując polecam osobom, które lubią połączenie kryminału, dynamicznej akcji i dobrego humoru. To idealna pozycja na letni wieczór. Rozbawi, miejscami przyprawi o palpitacje serca, a przede wszystkim pozwoli zapomnieć o otaczającej nas rzeczywistości. Ja już wiem, że sięgnę po kolejną część.

Tristezza

"W złym miejscu o złym czasie i ze spadochronem"

 

Anna i Siergiej Litwinowie – rodzeństwo pisarzy, które zadebiutowało w 1999 roku. Anna jest z wykształcenia dziennikarką, w wolnym czasie uprawia spadochroniarstwo. Siergiej, inżynier energetyk, pasjonuje się archeologią. Wspólnie są autorami ponad czterdziestu powieści i czterech zbiorów opowiadań. Ich książki osiągnęły w Rosji nakład ponad sześciu milionów egzemplarzy.

 

Trójka pasażerów samolotu została oskarżona o spowodowanie wybuchu. Jednak jest to pomyłka i przez to trzej przypadkowi znajomi: atrakcyjna Tania, dziennikarz Dmitrij i zawodowy karciarz Igor, muszą uciekać przed milicją i służbami specjalnymi. Ale jak wytłumaczyć to, że zaraz po wybuchu wyskoczyli z samolotu pasażerskiego, ogarniętego paniką, ze spadochronami? Nie da się. Jednak to nie koniec ich kłopotów, gdyż z jakiegoś powodu ściga ich także mafia. Przyjaciele muszą podjąć się ucieczki, jednocześnie próbując wyjaśnić tajemniczą historię, która oderwała ich od dotychczasowego życia.

 

Tania pracuje dla agencji reklamowej i akurat była na wakacjach, a wybierała się na biegun, by skakać ze spadochronem. Jest ona typem poszukiwaczki przygód, jednak przyzwyczajona jest do wygody i uwielbia pieniądze. Zdawać by się mogło, że ich ucieczka może być jej przygodą życia i naprawdę tak było. Dmitrij jest skromnym dziennikarzem, ma dokładnie tyle pieniędzy ile mu potrzeba by normalnie żyć. Poszukuje jednak od zawsze sensacji, chce napisać niesamowity artykuł, który będą chcieli przeczytać wszyscy, tymczasem ma zrelacjonować skoki spadochronowe. Jednak nie wszystko układa się jak powinno. I na końcu Igor, hazardzista, który prawie nigdy nie przegrywa. Żyje w dostatku, nie zaznając w życiu biedy, nie pasuje za bardzo do nowego towarzystwa i jest bardziej tajemniczą postacią. I pytanie po co on leciał tym samolotem?

 

Fabuła jest ciekawa, a akcja nieprzerwana. "Wycieczka na tamten świat" jest pełna humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Czytelnik jest świadkiem coraz bardziej intrygujących wydarzeń. Tajemnice, sekrety - to także tam znajdziemy. Poza tym mamy do czynienia z nierozwiązaną zagadką, w końcu nikt nie wie, co tak naprawdę stało się tego dnia w samolocie. Przeżywamy wzloty i upadki głównych bohaterów, którzy zmuszeni do ucieczki przed więzieniem a nawet śmiercią, wpadają w wir niesamowitych wydarzeń.

 

Pierwszy raz miałam do czynienia z powieścią kryminalną i jestem pozytywnie nastawiona do tego gatunku. Do "Wycieczki na tamten świat" podchodziłam trochę podejrzliwie, gdyż nie do końca wiedziałam czego mogę się po niej spodziewać. I zostałam zaskoczona, tyle że pozytywnie. Książka okazała się bardzo ciekawą lekturą, pełną ciekawych wydarzeń, intryg i tajemnic. Szczerze spodobał mi się styl takiej powieści i z pewnością sięgnę jeszcze po nie jedną książkę z tego gatunku.

 

Interesująca fabuła, przystępny, nie sprawiający kłopotów styl pisania oraz świetnie wykreowani bohaterowie, to coś czym może poszczycić się ta książka. Czytelnik przy lekturze nie miał kiedy się nudzić, będąc świadkiem coraz to nowych przygód głównych bohaterów. Od książki nie da się oderwać będąc złaknionym dalszych losów Tani, Dimy i Igora. Nie zabraknie tam także odrobiny humoru, który także towarzyszył postaciom. Utwór ten polecam wszystkim, którzy chcą poznać fascynującą i zajmującą historię ucieczki osób na początku obcych i złączonych niesamowitą pomyłką, następnie zaś oddanych kompanów.

LadyBoleyn

O powieści Anny i Siergieja Litwinów, „Wycieczka na tamten świat", słyszałam już dawno, jednak dotychczas nie miałam okazji zaznajomić się z treścią tego utworu. Nie rozumiem skąd w mojej głowie zrodził się pomysł, jakoby książka przedstawiała problem prostytucji w zawiłej akcji zdarzeń. Przyznam, że chwytając w dłonie tę lekturę, której okładka jest wręcz fenomenalna – piękne kobiece ciało na tle rosyjskiego budynku bardzo przyciąga wzrok czytelnika – spodziewałam się historii nieszczęśliwych dziewcząt. Szybko jednak zauważyłam, że to jedynie fantazja zabawiła się moim kosztem i takim to oto sposobem razem z rosyjskimi bohaterami poszukiwałam schronienia przed prawdziwym piekłem.

 

Tania, pracownica agencji reklamowej, i Dima, dziennikarz, których pasją jest spadochroniarstwo, nie sądzili, że niepozorna podróż samolotem spowoduje, że zostaną wplątani w cykl zdarzeń oraz oskarżeni o poważne przestępstwo. Kiedy dochodzi do wybuchu na maszynie latającej, przyjaciele nie mają żadnych wątpliwości, aby wziąć spadochron i skoczyć w dół. Wyskakując, zabierają ze sobą również przypadkową osobę, która natrafiła na ich drodze ucieczki – Igora, zawodowego karciarza. Trójka pasażerów zostaje oskarżona o wybuch, jaki nastąpił na samolocie. Stają się poszukiwani nie tylko przez milicję i służby specjalne, ale również i z nieznanego powodu przez mafię. Tania, Dima i Igor nie mają pojęcia, jak powinni się zachować w tej sytuacji, domyślając się, że żadne wyjście nie jest do końca trafne. Postanawiają uciec oraz jednocześnie wyjaśnić tajemniczą historię, która całkowicie odmieniła ich dotychczas spokojne życie.

 

Anna i Siergiej Litwinowie to rodzeństwo pisarzy, które zadebiutowało w 1999 roku. Anna jest z wykształcenia dziennikarką, a do jednej z jej pasji należy spadochroniarstwo. Siergiej natomiast zdobył zawód inżyniera energetyka, zarazem interesując się archeologią. Wspólnie stworzyli ponad czterdzieści powieści, które zdobyły ogromne uznanie w ich rodzimym kraju – w Rosji. „Wycieczka na tamten świat" to pierwsza książka z cyklu o Tani Sadownikowej, młodej i pięknej kobiecie, poszukującej przygód. Dotychczas nie miałam żadnego kontaktu z rosyjską literaturą, pamiętając jedynie o kilku lekturach, w których przewinęły się rosyjskie imiona, które wręcz uwielbiam. Również dlatego niemal od samego początku polubiłam bohaterów tejże powieści. Szczególne wrażenie zrobił na mnie Igor, chociaż jego personalia do końca nie skradły moje serce, który był najbardziej tajemniczą i szaloną postacią. Posiadał w swojej naturze wiele sekretów i z ogromną przyjemnością śledziłam podejmowane przez niego decyzję bądź też czytałam słów, jakie wychodziły z jego ust. Miał w sobie pewnego rodzaju urok, który wytrwał do ostatniej strony książki. Stale pewny siebie, ironiczny, sarkastyczny, ale też i nieco poważny oraz rozważny mężczyzna potrafił spowodować, że na moich ustach pojawiał się uśmiech. Niewątpliwie wyróżniał się z trójki przyjaciół, którzy razem tworzyli zgraną ekipę. Tania, czyli Tatiana, lękami i delikatnym strachem nadawała „Wycieczce na tamten świat" dynamiczności i drapieżnego charakteru. Łączyła ze sobą zarazem pokłady niespotykanej odwagi i energii, ale też i fobię, obawiając się nadchodzącej przyszłości. Najmniej wyróżniającym się z całej zwariowanej ekipy towarzyszy był Dima, czyli Dmitrij, który ewidentnie do końca nie potrafił odnaleźć się w sytuacji, w jakiej się znalazł, ani też zrozumieć zachowania Igora, który przypadkowo zyskał przyjaźń Tatiany.

 

Styl Anny i Siergieja Litwinów należy do lekkich i przyjemnych, co sprawiło, że powieść czyta się z zaciekawieniem i z ogromną szybkością. Sama nie wiem, kiedy dałam się wciągnąć w zawiłą grę o życie bohaterów, pełną niespodziewanych zwrotów akcji i szaleńczych wydarzeń, których to pełno w „Wycieczce na tamten świat". Pisarze potrafią budować napięcie i zaintrygować czytelnika, który wytrwale poszukuje rozwiązania tajemniczego wybuchu na pokładzie samolotu i poszukiwań bohaterów ze strony zarówno służb specjalnych, jak i też mafii. Fabuła utworu wzbudza zainteresowanie i przyznam, że widać, iż rodzeństwo wnikliwie przemyślało każde wydarzenie, powodując, że odbiorca nie ma chociażby chwili wytchnienia, obserwując zachowanie ulubionych postaci. Litwinowie ukazywali sytuację w danej chwili z perspektywy głównych bohaterów, ale też i szukających ich person, dzięki czemu możemy na bieżąco obserwować to, co dzieje się w ich śledztwach. Dialogi pomiędzy Igorem, Dimą i Tanią niekiedy potrafią rozbawić, co sprawia, że rozmowy uciekinierów czyta się z przyjemnością. Również opisy posiadają w sobie wiele prawdy i idealnie obrazują stan ducha i ciała rosyjskich ściganych.

 

Myślę, że „Wycieczka na tamten świat" zauroczy wszystkich czytelników, lubiących kryminalne zagadki i niespodziewane zwroty akcji. Do końca lektury nie udało mi się ustalić, dlaczego też bohaterowie zostali wplątani w tę niebezpieczną grę, co również świadczy o wysokim poziomie lektury. Książkę czyta się z lekkością i niewątpliwie zapada w pamięć. Przyznam jednak, że pomimo tego, iż Anna i Siergiej Litwinowie spisali się bardzo dobrze ze swojego zadania, czegoś w tej powieści mi zabrakło, lecz nadal nie mam pojęcia, czego dokładnie.
by LadyBoleyn.

Natula

„Wycieczka na tamten świat" jest efektem wspólnej pracy dwójki rodzeństwa, Anna i Siergiej są autorami ponad czterdziestu powieści i kilku zbiorów opowiadań. Razem tworzą już od wielu lat, swoim talentem pisarskim wprowadzają czytelnika w inny świat, pełen pościgów i zaskakujących obrotów sprawy.

 

Moje marzenie o tej książce można było porównać do pragnienia o złotej rybce, same pochlebne opinie rozbudzały moje zmysły i kusiły niebezpieczną aczkolwiek niebywale interesującą przygodą.

 

Trójka przypadkowych ludzi, trafia na ten sam lot do Archangielska: Igor – geniusz i zawodowy karciarz, Tania – piękna, uwodzicielska kobieta pracująca w reklamie i Dima – młody, zdolny dziennikarz. Niespodziewanie na pokładzie samolotu dochodzi do niebezpiecznego incydentu, służby specjalne wraz z milicją podejrzewają trójkę znajomych o atak terrorystyczny, nasi zdezorientowani bohaterzy decydują się na ucieczkę. Czeka ich niezwykła przygoda, tym bardziej, że w pościg za nimi wyrusza także mafia, bo trzeba dodać, że przyjaciół oprócz groźnej eskapady, łączy też wielka tajemnicza historia.

 

Książka dostarcza mnóstwa wrażeń, jednak muszę przyznać, że lekko mnie rozczarowała. Nie jest to powieść najwyższych lotów, pomimo że miło spędziłam przy niej czas to nie mogę jej uznać za doskonałą lekturę.

 

Trójka bohaterów to wielkie indywidualności, skrajnie różni osobnicy. Autorzy postarali się o to aby portrety psychologiczne „pechowców" były dopracowane, a czytelnicy nie czuli niedosytu spowodowanego brakiem informacji. Zestawienie tych postaci powoduje kontrast, który jest dość zabawny - często między nimi pojawia się interesująca i dowcipna wymiana zdań. W fabule nie brak efektownych pościgów, gagów i ostrych momentów, akcja pędzi z zawrotną szybkością, na nudę nie ma szans. Do tego dochodzi przyjemny, lekki styl pisania często swawolny.

 

Niestety w powieści nie brakuje elementów, które mnie drażniły, powodując brak skupienia. Autorzy chcąc wymusić szybkie tempo wprowadzili zmienną narrację i błyskawiczne zmiany miejsc, często dwuzdaniowe wtrącenia były przyczyną mojej dezorientacji: będąc w lesie, na sekundę wskakujemy do willi jednego z bohaterów, żeby za chwilę wylądować na lotnisku z którego ponownie przenosimy się do zimnego rosyjskiego lasu. Zazwyczaj taka konstrukcja nie przeszkadza mi i przyspiesza czytanie, tym razem czegoś mi tutaj zabrakło, jakiegoś płynnego przejścia, albo odrobinki czarów.

 

„Wycieczka na tamten świat" jest dobrą książką, która umili czas, trafnym dowcipem ubawi do łez i na chwilę przeniesie w niebezpieczne rejony chłodnej Rosji. Powieść polecam czytelnikom, którzy nie poszukują nadmiernie oryginalnej kryminalnej fabuły, ale wytchnienia z sympatyczną i zaskakującą historią.

Kornelia

Mówi się, że wypadki chodzą po ludziach. I książka „Wycieczka na tamten świat" pokazuje, że to trafne określenie. Tania Sadownikowa rozpoczęła swój urlop od pobytu w luksusowym hotelu wraz z przyjacielem Niemcem. Oczywiście opływa w dostatki, niczego jej nie brakuje, ale w końcu stwierdza, że chce przeżyć przygodę. I pojechała na skoki ze spadochronem. W samolocie poznaje Dimę, dziennikarza, dla którego jednym największym marzeniem jest napisać artykuł, ale nie zwykły, taki, który przyniósł by mu sławę. Obydwoje przeżyją wielką przygodę wraz z Igorem, mężczyzną tajemniczym, z niesamowitą pamięcią i zapalonym karciarzem. Cała trójka zmuszona jest uciekać, po tym, jak zostali oskarżeni o spowodowanie wybuchu w samolocie.

 

I o to na ich ogonie siedzą nie tylko służby rosyjskie, ale i gangsterzy. W tym wszystkim znajduje się też miejsce dla tajemniczego brylantu z XVIII w. Jego historia w dużej mierze ma wpływ na fabułę książki. Dlaczego doszło w samolocie do wybuchu? Kim jest tajemniczy Iwan? Jakie przygody trójka bohaterów spotka na swojej drodze?

 

„Wycieczka na tamten świat" to opowieść sensacyjna. Czytelnik ma wrażenie jakby oglądał film. Nie chodzi tu jedynie o jakieś określone sceny z książki – choć pościgi mogłyby się tutaj zaliczać. Jednak w tej kwestii największą rolę odegrała strona techniczna. Każdy rozdział pisany jest ze stron różnych bohaterów. Nie mamy więc tutaj jednego prowadzącego wątku, choć najbardziej rozbudowany jest zdecydowanie ten, który ukazuje nam podróż głównych bohaterów.

 

To, co mi się w książce podobało to postacie. Są mocno zarysowane, charakterystyczne i ciekawe. Tania nie jest mi szczególnie bliska. Ot po prostu kobieta, która podoba się mężczyzną, wie jak to wykorzystać, ale do tego jest też zabawna. Dima jest poszukującym sensacji dziennikarzem, który ma nadzieję rozpocząć w końcu swoją karierę. Ale najciekawszy według mnie jest karciarz Igor. Ma niejasną przeszłość, jest intrygujący od początku. Jego smutna opowieść wzruszyła mnie i sprawiła, że polubiłam go jeszcze bardziej. Jest zawzięty, ale do tego ma coś w sobie, przez co można go od razu polubić.

 

Nie podobało mi się to, że cała historia była niesamowicie rozstrzelona. Choć fabuła jest ciekawa, sama konstrukcja nie przypadła mi do gustu. Książkę czyta się lekko, przyjemnie i niewiarygodnie szybko. Napięcie początkowo jest stonowane, by później tylko rosnąć, podsycając w czytelniku chęć odkrycia zagadki. Akcja otacza nas z każdej strony. Nie ma tutaj chwili na odetchnięcie, zastanowienie się nad tym, co się dzieje. Czytelnik jest w ciągłym ruchu wraz z bohaterami.

 

„Wycieczkę na tamten świat" czyta się jak dobry kryminał. Choć nie brak też w nim humoru.

 

„-Panowie, mam dla was dwie wiadomości – powiedziała Tania. – Dobrą i złą. Od której zaczać?
- Od złe – powiedział Dima.
- Paliwo nam się kończy.
- A dobra wiadomość.
- W samolocie są trzy spadochrony.
Przyjaciele wybuchnęli niepohamowanym śmiechem. „
Str. 288

 

Książkę polecam miłośnikom niestandardowych kryminałów, o wielowątkowej fabule, humorze i ciekawych postaciach.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto
  • Zobacz Mini Tutorial