W Puszczy Nad Rzeką Marongo Ryszard Sadaj

Wybierz opinię:

Katee

Nad rzeką Marongo znajduje się niezwykłe państwo zamieszkiwane przez zwierzęta. Każda z siedmiu historyjek zawarta w zbiorze poświęcona jest innym wydarzeniom inni są także główni bohaterowie (choć niektórzy pojawiają się wielokrotnie).

 

Krainą rządzi sprawiedliwie mądry, choć czasem zarozumiały, król Lew Wielki, Tygrys Dwugłowy sieje popłoch wśród mieszkańców puszczy, Mrówka Ludojad słynie z wielkiej mądrości, Bóbr pisze wzruszające wiersze i uwielbia swój domek w dziupli na drzewie, pająk Bokochodek tka najpiękniejsze pajęczyny, Lis Pustynny uzależniony jest od hazardu, a niedźwiedź jednouchy jest katem wykonującym srogie wyroki wydawane przez króla.

 

Historyjki o zwierzętach są pretekstem do przekazania najmłodszym, głębszych myśli na temat człowieczeństwa. Każdy ze zwierzaków ma ludzkie cechy, można odnaleźć wśród nich wzorce do naśladowania jak i postacie negatywne, różnice te są tak wyraźnie zarysowane, że żadne z dzieci nie będzie miało problemu w odróżnieniu ich.
Każda bajeczka porusza ważne tematy, jest tutaj mowa o przyjaźni, zaufaniu, realizacji marzeń, tolerancji, o inwencji twórczej i talentach drzemiących w każdym.
Opowiadania uczą w jaki sposób uniknąć niebezpieczeństwa, jak odróżnić dobro od złego, pokazują, że proszenie o pomoc nie jest niczym wstydliwym, a wytrwałe dążenie do celu zawsze przynosi efekty.

 

Polecam wszystkim maluszkom, w szczególności tym znajdującym się w wieku przedszkolnym.

 

***
Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Skrzat i portalowi Sztukater.

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Okładka wydania

W Puszczy Nad Rzeką Marongo

Dodatkowe informacje

Podziel się!

Oceń Publikację:

Na naszej stronie nie stosujemy reklam. ;)
Prosimy o dodanie naszej witryny do białej listy.
Ustawienia przeglądarki lub Biała lista (adblock)