Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

W Świecie Baśni

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

W Świecie Baśni | Autor: H. C. AndersenJ. GrimmW. GrimmJeanne Marie de Beaumont LeprinceCharles PerraultA. S. Puszkin

Wybierz opinię:

Katee

Baśnie nierozerwalnie związane są z dzieciństwem. Z pewnością każdemu z nas kojarzą się ze szczęśliwymi chwilami spędzonymi w domu rodzinnym, magicznymi wieczorami przepełnionymi pięknymi historiami o baśniowych stworzeniach, czytanymi przez rodziców lub dziadków.

 

"W świecie baśni" to jedna z tych książek, która przeniesie nas w czasie. Opracowana przez Ewę Stadmuller zawiera w sobie baśnie znanych i cenionych pisarzy, takich jak Hans Christian Andersen, Jakub i Wilhelm Grimm, Jeanne-Marie de Beaumont Leprince, Charles Perrault, Aleksander Siergiejewicz Puszkin.
Historie wiecznie żywe, przy których wychowywało się wiele pokoleń dzieci na całym świecie, które są przedmiotem adaptacji filmowych i teatralnych, mogą trafić na waszą półkę w pięknie wydanej formie.
Dodatkowego uroku dodają książeczce ilustracje Alicji Rybickiej, wykonane głównie w nastrojowej sepii.

 

Obok dobrze wszystkim znanej klasyki znajdują się tutaj mniej popularne historyjki, które niczym nie ustępują sławnym braciom. Możemy jeszcze raz przeczytać o Czerwonym Kapturku, Kocie w Butach, Tomciu Paluchu czy Kopciuszku, możemy również po raz pierwszy zapoznać się z "Czarodziejskim gwizdkiem", "Hipkiem z czubkiem", "Zaczarowanym pędzelkiem" czy "Klifem bocianem".

 

"W świecie baśni" to znakomity prezent dla małego czytelnika. Historie czytane wieczorami pobudzają wyobraźnię dziecka, stwarzają preteksty do rozmowy i wspólnie spędzanego czasu. Każdy maluch z pewnością pokocha ten zbiór, a sen po takiej lekturze będzie lekki, barwny i pełen przygód.

 

Twarda oprawa i duża, wyraźna czcionka ułatwiająca czytanie to kolejny plus książeczki.

Isadora

Wychodząc z założenia, że wzbogacanie dziecięcej rzeczywistości o kolejne wersje znanych i lubianych baśni może naszym pociechom wyjść tylko na dobre, postanowiłam zaprezentować wyjątkowo atrakcyjny ich zbiór opatrzony tytułem "W świecie baśni". Zawiera on 19 utworów autorstwa takich klasyków, jak Charles Perrault, bracia Grimm, Hans Christian Andersen czy Aleksander Puszkin, opowiedzianych na nowo przez popularną krakowską pisarkę Ewę Stadtmuller i wzbogaconych pięknymi, stylowymi, sugestywnymi ilustracjami Alicji Rybickiej.

 

Zbiór "W świecie baśni", oprócz dobrze dzieciom znanych opowieści o Kopciuszku, Kocie w butach czy Śpiącej królewnie, zawiera również mniej popularne, ale niemniej piękne - jak choćby chińską baśń o zaczarowanym pędzelku czy arabskie: o kalifie bocianie i czarodziejskim gwizdku. Opowiedziane lekkim, przystępnym, gawędziarskim stylem przenoszą młodego człowieka w magiczny, a zarazem realny, bliski mu świat nieustraszonych bohaterów, niesamowitych zdarzeń i fantastycznych artefaktów stanowiących atralcyjną osnowę każdej historii. Rola baśni w życiu dziecka jest bowiem nie do przecenienia; jak żadna inna forma przekazu rozbudza dziecięcą ciekawość, rozwija wyobraźnię, ale przede wszystkim wychowuje. Poprzez wyraźnie zarysowane kontrasty między dobrem a złem przejawiające się głównie w postaciach bohaterów reprezentujących jednoznacznie pozytywne i negatywne cechy, pozwala dziecku identyfikować się z pozytywnym bohaterem, uczy dokonywania właściwych wyborów, oceniania postaw moralnych, ułatwia rozumienie relacji międzyludzkich. Baśnie piętnują błąd ukazując fatalne jego skutki, zawierają naukę moralną w postaci praktycznych mądrości życiowych łatwo i chętnie przyswajalnych przez dziecko dzięki atrakcyjnym elementom fantastycznym. Wszechstronnie oddziałują na osobowość młodego odbiorcy podpowiadając, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, rozładowując napięcie i stres, ucząc rozpoznawać zagrożenie i bronić się przed nim, a także rozumieć zasady współżycia społecznego; oduczając zachowań niepożądanych, zapoznając z bogactwem i skalą uczuć kształtują wrażliwość emocjonalną, wpajają wartości etyczne i moralne w niezwykle przystępny sposób. Baśnie umożliwiają dziecku identyfikowanie się z bohaterem pokonującym niezliczone przeszkody, uparcie dążącym do celu, mierzącym się z ludzką niegodziwością i własnymi słabościami na setki różnych sposobów, jednak za każdym razem zło zostaje ostatecznie pokonane, dobro nagrodzone, a ład w dziecięcym świecie zachowany.

 

Zachęcam do zapoznania się z tym wyjątkowo atrakcyjnym i starannie wydanym zbiorem najpiękniejszych baśni powstałych ku pożytkowi i zadowoleniu młodego czytelnika. Warto przenieść się do barwnego, magicznego świata, przeżywać niezwykłe, czasem niebezpieczne przygody, poznawać sympatycznych, odważnych bohaterów i u ich boku mierzyć się z dziecięcymi demonami.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial