W Krainie Kota

Autor: Dorota Terakowska

Okładka wydania

W Krainie Kota


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Klara203

Autorka Dorota Terakowska urodziła się w Krakowie i posiada wiele fajnych książek. Nagrodą polskiej sekcji Międzynarodowej Izby ds.Książek dla Młodych zostały oznaczone trzy książki: ,,Córka czarownica", ,,Samotność bogów", ,,Tam gdzie spadają anioły". Natomiast książka „Ono" stała się Krakowską książką miesiąca. Niestety już więcej dzieł tej autorki w wydawnictwach nie zobaczymy, gdyż umarła w 2004 roku.

 

,,W krainie kota" to opowieść o kobiecie, która odkrywa świat fantastyczny i próbuje za wszelką cenę znaleźć zaginionego księcia. Wychowanka sierocińca w końcu znajduje swoich rodziców i dom, który ją przygarnia z życzliwością.

 

Książka rozpoczyna się od poszukiwania korzenia nieznanej rośliny przez ciężarną Ewę. Tajemniczy impuls powoduje, że kobieta zjada końcówkę warzywa. Urodzone przez nią dziecko posiada dwoje oczu innego koloru. Jedno oko jest niebieskie a drugie czerwone a włosy są koloru marchewkowego. Pewnego dnia kot zostaje uratowany przez słowo wypowiedziane przez trzynastodniowego malca. Pewnej nocy kocur zabiera Ewę i jej synka do Cesarstwa Tarot, w której zaczynają poszukiwania księcia cesarstwa Tarot o imieniu Thet. Kobieta zaczyna żyć w dwóch światach. Za dnia jest w swoim świecie, ale gdy zapada noc powraca do tamtej krainy. Niezwykłe rzeczy zaczynają się przytrafiać jej w ludzkim świecie. Urzędnik zamiast Jan napisać na akcie urodzenia malca, pisze Jonyk. W czasie nieobecności Ewy jej synek zostaje podrapany. Później pojawiają się różne kłopoty ze zdrowiem, które się powtarzają. W tamtym świecie Ewa i Jonyk poznają cztery królestwa: Denerów, Kielichów, Buław i Mieczy, które pomagają rozwiązać zagadkę i uczą czegoś nowego. W Cesarstwie Mieczy kobieta odnajduje swoją rodzinę i poznaje całą prawdę jej zaginięcia, która tyle lat była dla niej tajemnicą. Za namową siostry Anny, Ewa zabiera dziwnego chłopca, który okazuje się księciem Thetem. Gdy mały królewicz powraca do swojego świata, kobieta rezygnuje z dalszej wyprawy. Ewa wraca do domu, w którym czeka za nią jej kochany mąż.

 

Książka jest troszkę gruba i dlatego za bardzo nie chciałam jej czytać, ale po paru stronach bardzo mnie wciągnęła. Czytając ją czułam się niesamowicie, tak jakbym była w tamtych dwóch światach. Wiele cennych rzeczy z niej wywnioskowałam. I zrozumiałam co niektóre karty oznaczają. Nigdy bym nie pomyślała, że można pokazać w taki łatwy sposób znaczenie niektórych obrazków tarota.

 

Za bardzo nie przepadam za fantastycznymi opowieściami, ale ,,W krainie Kota" jest dla mnie wyjątkiem. W sumie by można było zrobić drugą cześć tej książki, ale niestety autorka już nie żyje. Myślę, że kiedyś jeszcze raz ją przeczytam by móc choć raz zobaczyć inny świat.

 

Polecam wszystkim tę książkę a najbardziej tym, którzy uwielbiają trochę marzyc o rzeczach nierealnych. Uważam, że po przeczytaniu jej będziecie bardzo zadowoleni i nie znudzi się ona wam nigdy.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z: