Dziewczyny Z Hex Hall Tom 2 Diable Szkło

Autor: Rachel Hawkins

Okładka wydania

Dziewczyny Z Hex Hall Tom 2 Diable Szkło


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Odcień purpury

Po dość niespokojnym roku spędzonym w Hekate Hall, Sophie nadal przekonano o słuszności poddania się Redukcji, wyjeżdża razem z najlepszą przyjaciółką Jenną, posiadającym niezwykłe zdolności lecznicze Calem oraz swoim ojcem do Londynu. Na miejscu okazuje się, że trafia nie tylko na członków Rady, gotowych przekonać ją do zrezygnowania z rytuału mającego pozbawić ją mocy ale również na dwójkę młodych demonów, które nie pamiętają nic ze swojego przeobrażenia. Wakacje jednak nie zapowiadają się spokojnie, ponieważ Oko nie śpi i szykuje kolejny zamach, a w raz z nim Sophie będzie zmuszona stanąć twarzą w twarz z czyhającym na jej życie – Archerem Crossem.
W „Diablim szkle" akcja całkowicie oddala się od środowiska akademickiego, jakie królowało w pierwszym tomie, przenosząc się do ogromnego domu na obrzeżach Londynu w którego wnętrzu czai się nie jeden mroczny sekret. Tajemnicza i niebezpieczna księga trzymana pod najsilniejszymi zaklęciami obronnymi, ukazujący się od czasu do czasu duch Elodie, który w niepokojący sposób daje znać, że nie jest tylko ulotnym wspomnieniem dziewczyny, którą kiedyś była, a także pojawiające się cały czas pytanie – kto i w jaki sposób stworzył nowe
demony?
W tej części bez wątpienia jest więcej zwrotów akcji. Fabuła nabiera dynamizmu, tak, że pod koniec książki mamy wrażenie, że do tej pory płynęliśmy spokojnym strumieniem pełnym rozterek i wewnętrznych przemyśleń głównej bohaterki, by na koniec wpłynąć w istny wodospad nowych, zaskakujących faktów. Autorka postarała się by dotychczasowe poczucie solidnego gruntu pod nogami zostało zastąpione poczuciem niepewności w którym nie można być pewnym kto jest przyjacielem a kto wrogiem.
Dużo dowiadujemy się o samej Radzie, o demonach oraz obyczajach panujących w magicznym świecie. Niestety jeszcze w tej części poskąpiono nam dokładniejszych informacji na temat L'Occhio di Dio w zamian jednak, otrzymujemy garść faktów dotyczących dzieciństwa Archera. Również tytułowe Diable szkło, które jako jedyne jest w stanie zabić demona występuje znacznie częściej i to zazwyczaj zbyt blisko Sophie, która ma niezwykłą tendencję do pakowania się w kłopoty.

 

Dla osób, które dobrze odebrały pierwszy tom kontynuacja będzie stanowić równie przyjemną lekturę. Jest ciekawa, z jeszcze większą ilością nagłych zwrotów akcji i sarkastycznych komentarzy Sophie. Bez wątpienia znajdziemy w niej wszystko to, na co można liczyć w dobrze napisanej kontynuacji. Polecam.

Dm1994

Sophie odkąd odkryła swoje moce myślała, że jest czarownicą. Okazało się jednak, że wcale nie jest piękną machającą różdżką istotą magiczną, lecz jej cały ród z nią włącznie jest rodem demonów.

 

W związku z dość niefortunnymi wydarzeniami, które miały miejsce w poprzedniej części tego cyklu ojciec Sophie postanawia zabrać córkę i dwójkę jej przyjaciół na wakacje do Londynu. Wyjazd ten ma pozwolić bohaterce oswoić się z myślą o tym, że jest ona stworzeniem, które odbierane jest najczęściej jako potwór, oraz ma dać jej czas do przemyślenia tego, co wydarzyło się tuż przed zakończeniem roku. Jednak już pierwszego dnia pobytu w przeogromnym domu nie wszystko idzie zgodnie z planem. Na naszą bohaterkę czeka wiele nieprzewidzianych przez jej ojca wydarzeń i spotkań...

 

W przypadku młodzieżowych serii o nadprzyrodzonych istotach często zdarza się tak, że ich pierwsze części zachwycają i gromadzą dużą gromadę fanów głównych bohaterów, następne tomy zaś mają na celu tylko sztuczne przedłużanie fabuły, po to by autor i wydawca mogli się wzbogacić. Na szczęście seria z Hex Hall odbiega od tej "reguły".

 

W drugiej części "Dziewczyn z Hex Hall" autorka zabiera nas w kolejną przepełnioną wieloma emocjami podróż, której przewodniczy sama Sophie Mercer. W książce tej poznajemy kolejne, barwne postacie, które wprowadzają zarówno duży zamęt zarówno w życiu znanych nam postaci z poprzedniego tomu, jak i sporo "mieszają" w samej fabule. Między innymi właśnie ten zabieg wpływa na to, że według mnie tempo akcji, oraz ciągłe napięcie jest w tej powieści o wiele lepsze niż w poprzedniej. W lekturze "Dziewczyny z Hex Hall. Diable szkło" ciągle mają miejsce niespodziewane zdarzenia, które potrafią przewrócić akcję o 360 stopni. Co więcej książka ta, podobnie jak jej poprzedniczka przepełniona jest mnóstwem humoru i przezabawnych sytuacji.
Co prawda nie jest to może wybitna powieść, ale przecież chyba mało kto wymaga tego od powieści młodzieżowej, prawda? Dlatego też z przyjemnością polecam na te niestety coraz bardziej chłodne, jesienne wieczory.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z: