Wiem Co Myślisz. Sekret Czytania W Myślach

Autor: Thorsten Havener

Okładka wydania

Wiem Co Myślisz. Sekret Czytania W Myślach


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

LadyBoleyn

Myślę, że nieraz każdy z nas chciał czytać myśli drugiej osoby. W wielu filmach fantastycznych bohaterowie o mocach nadprzyrodzonych potrafią przejrzeć zamiary swoich przeciwników za sprawą woli umysłu. Dar ten jest godny pozazdroszczenia, lecz czy naprawdę chcielibyśmy poznać wszystkie odczucia naszych bliskich? Gdybyśmy wszyscy znali wewnętrzne przemyślenia osób, z którymi rozmawiamy, niewątpliwie nasze życie byłoby prostsze. Często maskujemy przed innymi nasze wrażenia i uwagi, unikając powiedzenia prawdy, która mogłaby zranić kogokolwiek. Szczere słowa bywają bolesne, znacznie bardziej niż najgorszy czyn. Z logicznego punktu widzenia, nie ma żadnej możliwości, abyśmy nauczyli się sztuki czytania w myślach. Jednakże jak się okazuje, Thorsten Havener, bez problemu potrafi odgadnąć myśli ludzi. O swoim doświadczeniu i nie tylko pisze w książce „Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach".

 

Kim dokładnie jest Thorsten Havener? To artysta, trener i mistrz sztuki czytania w myślach. Jego zamiłowanie do magicznych sztuczek rozpoczęło się w chwili, gdy w pokoju swojego zmarłego brata odnalazł rekwizyty do tego typu zabawy. Od tamtej pory zaczął „czarować" – magia i iluzja stały się nieodłączoną częścią jego życia, a on sam co chwilę kupował nowe elementy, jakie pomogłyby mu w rozwoju jego pasji. Z czasem zaczął uczyć się sztuki czytania ludziom w myślach. I właśnie to zajęcie spowodowało, że stał się osobą medialną, która swoje niezwykłe zdolności prezentuje podczas programów i widowisk, jakie niejednego widza wprawiły w osłupienie. W książce zdradza tajemnice swoich niesamowitych „mocy", które, jak się okazuje, nabył obserwując zachowanie ludzkiego ciała. Nasze ciało na każdym kroku przedstawia wskazówki, jakie sprawiają, że łatwo można odgadnąć to, o czym myślimy. Oprócz tego, pan Havener pokazuje w jaki sposób powinniśmy formułować to, co mówimy, aby wpłynąć na psychikę odbiorcy. Okazuje się, że kilka wyrazów w odpowiednim szyku potrafi spowodować prawdziwe szaleństwo umysłu. Po przemyśleniu wyznań autora sama zauważyłam, że w jego spostrzeżeniach jest wiele prawdy. Niekiedy nieświadomie zdradzamy swoje sekrety, które może zauważyć osoba spostrzegawcza. Siła sugestii potrafi zdziałać cuda i sprawić, że bez problemu można przekonać każdego przeciwnika i krytyka do własnych racji.

 

Thorsten Havener niewątpliwie w sposób bardzo ciekawy opisuje swoje doświadczenie oraz sposób, w jaki osiągnął najwyższy poziom czytania ludziom w myślach. Trzeba przyznać, iż ta zdolność to niebywały talent tego artysty, lecz również i ciężka praca, polegająca na obserwacji ludzkiego zachowania. Po przeczytaniu „Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach" nikt od razu nie zacznie domyślać się wewnętrznych przeżyć drugiej osoby, aczkolwiek za pomocą cennych wskazówek jasno będzie widział, co trapi bądź cieszy danego człowieka. Książka została napisana bardzo przyjemnym stylem, co sprawia, że trudno nudzić się czytając ten poradnik. Autor nieraz spowodował, że na moich ustach pojawił się uśmiech, a interesujące historie z życia tej medialnej postaci sprawiają, że tak specyficzny zawód wydaje się być czymś normalny, zrozumiałym. Lektura przepełniona jest ciekawostkami ze świata magii oraz pozwala spojrzeć na czary jako coś, co da się wytłumaczyć logicznie. Nie powiedziałabym, że nagle nauczyłam się czytać cudze myśli, aczkolwiek dowiedziałam się wielu ciekawych informacji, jakie na pewno wykorzystam. Wiadome jest, że jeśli skierujemy swoją prośbę w sposób uprzejmy zostanie ona inaczej przyjęta, niż wtedy, gdy zachowujemy się wrogo. Jednak nie sądziłam, że stosowanie kilku słów może wywołać aż taki efekt, który naprawdę widać gołym okiem.

 

Z reguły nie przepadam za poradnikami, lecz ten przeczytałam z prawdziwym zainteresowaniem. Thorsten Havener potrafi sprawić, że czytelnik nieświadomie zostaje wciągnięty do jego świata, pragnąc jak najwięcej dowiedzieć się na temat zawodu tego artysty. „Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach" to przyjemna lektura, która pozwala poznać tajniki ludzkiego ciała i zachowań. Wiele w tym wszystkim psychologii, lecz również i interesującego podejścia do tematu.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z: