Okładka wydania

Wszystko Zaczyna Się Od Myśli. Potęga Twojego Umysłu

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: David R. Hamilton
 • Tytuł Oryginału: It's The Thought That Counts: Why Mind Over Matter Really Works
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Ryszard Oślizło
 • Liczba Stron: 224
 • Rok Wydania: 2012
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145 x 205 mm
 • ISBN: 9788373775596
 • Wydawca: Studio Astropsychologii
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 5 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 4 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 4 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 6 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Wszystko Zaczyna Się Od Myśli. Potęga Twojego Umysłu | Autor: David R. Hamilton

Wybierz opinię:

Madmad35

„Każda funkcja ludzkiego ciała jest podatna na myśli i uczucia." s.17

 

Dr David R. Hamilton jest autorytetem medycznym, pomagającym ludziom zrozumieć potężny wpływ psychiki na ciało. Na swoim koncie ma wiele publikacji. W Polsce ukazały się takie książki tego autora jak: „Uzdrawianie ciała za pomocą umysłu", „Zaraźliwa moc myślenia"

 

W swojej najnowszej książce „Wszystko zaczyna się od myśli" autor stara się nam przedstawić wpływ psychiki na wyniki leczenia oraz analizuje działalność mistyków i uzdrowicieli. Wyjaśnia jak umysł może wpływać na ludzki organizm, strukturę DNA, a nawet na cały świat.

 

Najnowsze odkrycia naukowe wskazują, że każda myśl i uczucie, jakie żywimy, wyraża się w naszym ciele. Każda nasza myśl, uczucie i intencja odbijają się echem w całym naszym ciele. Mogą być tak potężne, że wpływają nawet na geny. Geny, które mogą wywołać chorobę lub przed nią ochronić. Wszystko zależy od tego w jaki sposób przekształcamy nasze codzienne doświadczenia życiowe. „Wykazano, że na ogół rak rozwija się najszybciej u ludzi skrywających w sobie głęboki ból emocjonalny, który często narastał przez wiele lat." s.17

 

Nie jesteśmy świadomi, że wykorzystujemy nasz umysł do leczenia bólu, cierpienia czy złego samopoczucia. Najprościej można to zaobserwować, gdy przyjmujemy jakieś leki. Moja koleżanka – szkolna pielęgniarka – opowiadała mi często o takich przypadkach. Dzieci przychodzą do gabinetu lekarskiego i skarżą się na ból głowy, prosząc o lekarstwo. Zamiast leku przciwbólowego dostają witaminkę. Za jakiś czas idzie ona sprawdzić czy wszystko jest ok i w większości przypadków okazuje się, że ból minął. Dlaczego tak się dzieje? Bo wierzymy w moc lekarstwa, że jest ono skuteczne i nas uleczy. Ale sytuacja może być całkowicie odwrotna. Znam takie osoby, które lubują się w czytaniu forów medycznych dotyczących różnych chorób. Czytając opisy objawów, szukają ich u siebie. Ich poszukiwania są tak skuteczne, że zaczynają wierzyć, że na daną chorobę chorują, a objawy choroby zaczynają się nasilać. Jest to tzw efekt placebo.

 

Tego typu efekt placebo opiera się na ślepej wierze, ale każdy z nas może nauczyć się korzystać z mocy naszych myśli i uczuć w taki sposób, aby wywołać pozytywne zmiany zdrowotne w swoim ciele. Wykorzystuje się więc tutaj różne techniki wizualizacyjne czy uzdrawianie dotykiem.

 

Istnieje wiele dowodów potwierdzających skuteczność tych technik.

 

Pozytywny stan zdrowia, możemy wywoływać myśląc pozytywnie. Niektórzy ludzie stosują codzienne afirmacje, żeby podtrzymywać pozytywne myślenie. Na przykład afirmacja ułożona przez francuskiego psychoterapeutę Emile Coue, brzmi: „Z każdym dniem, pod każdym względem, czuję się coraz lepiej." Innym sposobem na wytworzenie pozytywnego nastawienia jest śmiech, który umożliwia komunikację między umysłem i ciałem.

 

Bardzo skuteczną metodą na poprawę swojego stanu zdrowia jest medytacja. „W trakcie medytacji, gdy umysł się uspokaja, funkcje ciała stają się bardziej spójne i dlatego ciało zdrowieje. Regularna medytacja pomaga zachować ten stan w codzienny życiu." s.24 Medytacja wpływa również na opóźnienie procesów starzenia się.

 

Dlaczego nasz organizm się starzeje? Ponieważ pogarsza się układ dokrewny, który jest odpowiedzialny za poziom ważnych hormonów w naszym organizmie. Na przykład wraz z wiekiem obniża się poziom hormonu wzrost, który pomaga w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia i regeneracji ciała, oraz hormon DHEA, który pomaga obniżać stres, poprawia pamięć i chroni mózg przed uszkodzeniami. Układ dokrewny pogarsza się pod wpływem stresu, zmianom psychicznym i dużym emocją. Myślę, że każdy z nas słyszał o przypadku, kiedy ludzie doznają jakiegoś wielkiego stresu i w jego wyniku siwieją z dnia na dzień. Teraz macie wytłumaczenie, dlaczego tak się dzieje.

 

Nasze myśli są o wiele bardziej potężniejsze niż sobie wyobrażamy. Stanowią punkt wyjścia do wszelakich zmian.

 

Spróbuj odkryć w sobie moc umysłu. Znajdź w sobie coś co sprawi ci wiele radości, a odkryjesz, że wszystko wokół ciebie zmieni się tak, że marzenia staną się rzeczywistością.

 

Postaraj się żyć według trzech prostych zasad:
• miłość do siebie samego
• miłość do innych
• miłość do natury

 

Zauważ, że świat już teraz jest piękny, a dzięki temu wybieraj piękno zamiast cierpienia.

 

Ciesz się życiem, a będziesz zawsze cieszył się dobrym zdrowiem. I pamiętaj:

 

NA POCZĄTKU BYŁA MYŚL

 

W książce „Wszystko zaczyna się od myśli. Potęga Twojego umysłu." znajdziemy wiele ciekawych rad jak nauczyć się pozytywnego myślenia. Wszystkie opisane metody autor popiera wynikami badań naukowych. Poznacie m.in. fizyczne oddziaływanie medytacji na ciało i lecznicze właściwości leczniczych myśli, kierowanych do drugiego człowieka. Dowiesz się również, jak duży wpływ na zdrowie ma miłość i pozytywne myślenie.
Dzięki tej książce nauczymy się wykorzystywać pozytywne myślenie w samouleczeniu i leczeniu bliskich nam osób. Nauczymy się wpływać pozytywnie na innych ludzi.

 

„Wszystko zaczyna się od myśli" to bardzo ciekawa książka. Opisane metody nie są skomplikowane. Wiele razy je stosujemy nieświadomie, więc teraz warto się przekonać jak poprawić sobie swoje samopoczucie.

 

Książka napisany prostym, przystępnym językiem, na pewno zrozumiałym przeciętnemu czytelnikowi. Nie ma tutaj medycznych terminów, wielu psychologicznych pojęć i niezrozumiałych pojęć. Uważam, że jest to książka warta przeczytania. Ja z przyjemnością sięgnę po inne książki autora. Serdecznie polecam !!!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial