Zaklinacz Psów

Autor: Cesar MillanMelissa Jo Peltier

Okładka wydania

Zaklinacz Psów


Dodatkowe informacje

 • Autor: Cesar MillanMelissa Jo Peltier
 • Tytuł Oryginału: Cesar's Way The Natural, Everyday Guide To Understanding & Correcting Common Dog Problems
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Robert Palusiński
 • Liczba Stron: 276
 • Rok Wydania: 2010
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145 x 205 mm
 • ISBN: 9788362476022
 • Wydawca: Illuminatio
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Cinnamon

Mokry, zimny nos wybudza mnie z otoczki lekkiego snu. Otwieram oczy, a koło mnie leży mój pupil, który dużymi bursztynowymi ślepiami wpatruje się w moją twarz. Gdy zauważa, że i ja na niego patrzę, oczy rozbłyskują blaskiem zadowolenia, ogon włącza pierwszy bieg radości, a pupil delikatnie kładzie łapkę na moim ramieniu. Dopiero, gdy daję mu sygnał, że możemy się przywitać, pupil radośnie przytula się do mnie, ogon jest bliski urwania, ja natomiast kładę moją dłoń na jego grzbiecie i głaszczę delikatną sierść. A to dopiero początek wspaniałego dnia spędzonego z moim przyjacielem!

 

Właśnie – mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Dla samotnego jest towarzyszem, dla ogarniętego żałobą pocieszeniem, dla leniwego motywacją do zmiany złych przyzwyczajeń. Przykłady mnożą się wraz z kolejnymi osobowościami zwierząt i ich właścicieli. Wiem o tym z własnego doświadczenia, ponieważ od trzech lat dzielę życie z moim ukochanym pupilem, terierem walijskim Oskarem.

 

Cesar Millan także korzysta z własnych doświadczeń, na podstawie których napisał książkę pod tytułem „Cesar's Way. The Natural, Everyday Guide to Understanding & Correcting Common Dog Problems". Ten psi behawiorysta meksykańskiego pochodzenia jest prawdziwym zaklinaczem psów: potrafi kontrolować stado czterdziestu psów bez konieczności użycia smyczy czy jakiejkolwiek komendy! Tajemnica jego talentu tkwi w teorii dotyczącej asertywnej energii, którą dzieli się ze swoimi widzami w programie „Zaklinacz psów" oraz książce wydanej w Polsce pod tym samym tytułem. Cesar Millan specjalizuje się w rehabilitacji agresywnych psów i założył Centrum Psychologii Psa w Los Angeles. Jego maksyma brzmi: „Rehabilituję psy, ale szkolę ludzi". Już na wstępie mogę Wam powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczona...

 

Cesar opiera swoją wiedzę o psach na podstawie zwierzęcej psychologii. To dzięki niej, i obserwacji tych zwierząt w ich środowisku naturalnym, zdołał opracować techniki, które pozwalają mu odnaleźć wspólny język z czworonogami. Cesar wymienia trzy czynniki, które wpływają na pozytywne zachowanie psich pupili: są to ćwiczenia, dyscyplina i uczucie – zawsze w tej kolejności! Jeżeli zachowamy równowagę w tych trzech czynnikach, możemy być pewni, że w pełni zaspokoimy potrzeby naszego przyjaciela, co zaowocuje pożądanym przez nas zachowaniem. Ćwiczenia bowiem pozwalają wyzwolić nagromadzoną w zwierzęciu energię i zbliżają do siebie właściciela i zwierzę, dyscyplina pozwala na korektę złych przyzwyczajeń psa i na określenie zasad panujących w domu, w którym mieszka, natomiast uczucie jest nagrodą za dobre sprawowanie.

 

A o co chodzi w asertywnej energii? Większość ludzi uważa, że nie ma jednego wspólnego języka dla wszystkich istot żywych na Ziemi. To nieprawda, bo znamy go wszyscy! Zachował się on w naszych pierwotnych instynktach i jest to po prostu mowa ciała i energii, jaka przez nas przepływa. Cesar udowadnia swoim czytelnikom, widzom i klientom, że zachowanie spokoju w każdej sytuacji oraz wyobrażenie sobie siebie jako silnego przywódcę stada skutkuje posłuszeństwem ze strony psa, który jest członkiem stada, któremu dowodzimy. Psy są bowiem niczym nasze lustrzane odbicia: wyczuwają, w jakim nastroju jesteśmy i jakie nastawienie mamy w danej chwili, po czym odzwierciedlają to na swój psi sposób. Ta „teoria" udowadnia, że to my, właściciele, jesteśmy głównym czynnikiem złego zachowania naszych pupili. Stąd też spokojna asertywność i nasza rola jako przywódcy stada jest ważna w wychowaniu psa.

 

Co jeszcze przygotował dla nas Cesar Millan w swojej książce oprócz dwóch zagadnień, które przedstawiłam powyżej? Otóż w pozycji tej znajdziemy rozdział, w którym Cesar pomaga nam rozpoznać rodzaj agresywności u psa; opowiada o psach z tak zwanej „czerwonej strefy" – groźnej zarówno dla człowieka, jak i dla czworonoga. Znajdziemy tu między innymi rady dotyczące nauki poprawnego chodzenia na spacery ze smyczą, sposoby na bezproblemową wizytę u psiego fryzjera bądź spokojną, domową kąpiel (bez konieczności przekupywania pupila bądź zaciągania go na siłę do wanny). Poznamy cykl życia i śmierci oraz prawdziwe potrzeby naszych pupili, nauczymy się je zaspokajać i rozwijać osobowość zwierzęcia. Książka udowadnia, że wychowanie odpowiedniego psa to nie tylko praca nad czworonogiem, ale przede wszystkim nad samym sobą.

 

Ten wszechstronny psi poradnik jest odpowiedni dla każdego psiego fana i właściciela, myślę, że jest to także obowiązkowy dodatek dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją współpracę z czworonogami.

 

A jak to wygląda w moim przypadku? Zapewniam Was, że porady zawarte w książce zostały "przetestowane" na moim Oskarze - w dziewięciu na dziesięć przypadkach sprawdzają się bez zarzutu, ale wiadomo, nie wszystko od razu da się osiągnąć. Do tego potrzebna jest cierpliwość i mnóstwo czasu ;)

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z: