Zwierzęta. Zeszyty Dla Najmłodszych Praca Zbiorowa Nick Montfort Jakub Jagiełło Piotr Marecki Steve Zultanski Aleksandra Małecka Monika Górska Olesińska Jessica Pressman

Wybierz opinię:

Zuzankawes

Odkrywamy świat

 

Bardzo fajny pomysł na prezent, pomyślałam od razu, kiedy tylko zobaczyłam „Zwierzęta. Zeszyty dla najmłodszych". Estetyczne, kolorowe wydanie, naklejki zachęcające do zabawy i możliwość połączenia jej z nauką. Czego chcieć więcej? Chyba tylko czasu na to, by wspólnie z maluchem rozpocząć ciekawą przygodę, w której pozna on bogaty świat fauny. No i najważniejsza sprawa. Trzeba mieć malucha w odpowiednim wieku...

 

Książeczka przeznaczona jest dla małych dzieci, które zaczynają odkrywać świat a wraz z nim znaczenie słów. Dzieci dzięki tej niewielkiej, bo 16 stronicowej książeczce, mają okazję poznać nazwy zwierząt widywanych na co dzień oraz tych, które szansę zobaczyć będą miały prawdopodobnie tylko w zoo. Obok miniaturowych zdjęć, które znajdują się na marginesie książki, zadaniem dziecka jest odnalezienie wewnątrz książki naklejki odpowiadającej miniaturce i naklejenie jej w odpowiednim miejscu, na kolorowej planszy. To także okazja do nauczenia dziecka kolorów, choć głównym założeniem tej książki jest oswojenie dziecka z nazwami zwierząt i ich wyglądem.

 

Mamy więc w „Zwierzętach..." bardzo bogatą reprezentację świata fauny: od pingwinów i niedźwiedzi polarnych, poprzez swojskie krowy, kury, konie, czy psy. Naklejek jest naprawdę dużo, bo aż 70 sztuk, jest więc czego szukać i o czym się uczyć.

 

Świat zwierzaków podzielony został na te żyjące na wsi, w lesie, mieście, w zoo, wodzie czy powietrzu. Są przedstawiciele zarówno zwierząt groźnych (rekin, lampart, dzik), jak i domowych ulubieńców (pies, kot, papuga, królik).

 

Książeczka choć niewielka, rozwija spostrzegawczość i zdolności manualne dziecka, które najpierw odszukać musi potrzebną naklejkę, a następnie nakleić ją, ćwicząc przy tym swoje małe palce. Uczy nowych pojęć i utrwala te, które dziecko zdążyło już poznać. Dodatkowa atrakcja, to możliwość narysowania przez dziecko ulubionego zwierzątka.

 

Nawet po wykorzystaniu wszystkich naklejek i dopasowaniu ich w odpowiednie miejsca, książeczka nadal stanowić będzie atrakcję dla malucha, który chętnie oglądał będzie piękne zdjęcia zwierzaków.

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Okładka wydania

Zwierzęta. Zeszyty Dla Najmłodszych

Dodatkowe informacje

Podziel się!

Oceń Publikację:

Na naszej stronie nie stosujemy reklam. ;)
Prosimy o dodanie naszej witryny do białej listy.
Ustawienia przeglądarki lub Biała lista (adblock)