Okładka wydania

Życie Które Działa Jak Znaleźć Drogę Do Prawdziwej Mądrości

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Bill Hybels
 • Tytuł Oryginału: Making Life Work: Putting God's Wisdom Into Action: With Questions For Reflection & Discussion
 • Seria: -
 • Gatunek: PoradnikiPsychologia
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Ryszard Zajączkowski
 • Liczba Stron: 292
 • Rok Wydania: 2008
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 130x200 mm
 • ISBN: 9788360040522
 • Wydawca: Esprit
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Życie Które Działa Jak Znaleźć Drogę Do Prawdziwej Mądrości | Autor: Bill Hybels

Wybierz opinię:

Scathach

Bill Hybels, w swojej książce Życie, które działa, słusznie zwraca uwagę na pewien imperatyw rządzący naszym życiem – człowiek rzadko posiada tak silne samozaparcie i dyscyplinę, by zrobić coś, gdy nikt tego od niego nie oczekuje. Innymi słowy, jako ludzie działamy tylko wtedy i tylko dlatego, że ktoś lub coś nas do tego zmusza: musimy jasno widzieć cel, który przyświeca naszym posunięciom. Prokrastynacja mogłaby być drugimi imieniem większości z nas, wielokrotnie możemy zaobserwować u siebie i u innych przekładanie wszystkiego „na później", które ma nigdy nie nadejść. Zaleniwienie, niechęć do robienia czegokolwiek bez przymusu, brak samodyscypliny, działania na przekór, z własnej nieprzymuszonej woli i pod prąd. Przyzwyczajeni do natychmiastowości i szybkości, łatwo popadamy w zniechęcenie, gdy nasze działania nie przynoszą momentalnych efektów, a co za tym idzie – popadamy w coraz większe zniechęcenie.

 

XXI wiek nie sprzyja samodyscyplinie, kształtuje raczej postawę człowieka oczekującego gotowych zadań i rozwiązań. Promuje człowieka będącego egoistką, narcyzem w najczystszej postaci, skupionym tylko i wyłącznie na sobie.

 

Hybels za sprawą swojej publikacji, zachęca człowieka wrzuconego we współczesne realia do świadomego życia: poszukiwania prawdy i mądrości w kłębowisku zbędnych, raniących i fałszywych treści. Swoją książkę podzielił na kilka części: każdej z nich przyświeca Mądrość zaczerpnięta z Księgi Przysłów oferującej bogactwo rad z każdej sfery życia: pracowitości, samodyscypliny, wyboru przyjaciół i partnerów, prowadzenia zdrowego stylu życia, zarządzania finansami, dbałości o ciało i ducha, potrzeby troski o biedniejszych od siebie, radzenia sobie z gniewem – najtrudniejszą z emocji, a także wiele, wiele innych.

 

Tytuły rozdziałów tej publikacji mówią same za siebie i są niejako syntezą tego, co w nich znajdziemy. Kolejno: szukaj mądrości, przejmij inicjatywę, czyń dobro, mów prawdę, wybieraj mądrze przyjaciół, zawrzyj dobre małżeństwo, walcz o dobre małżeństwo, twórz silną rodzinę, pielęgnuj współczucie, opanuj gniew, zaufaj Bogu we wszystkim. Publikacja ta to niemalże dekalog mądrego człowieka, rozwinięty o przykłady z życia, konkretnych sytuacji, a nie tylko suchych faktów.

 

Warto zwrócić uwagę na ostatnie kilka stronic książki, na które składają się pytania do refleksji i dyskusji dostosowane do każdej z kolejno podejmowanych tematyk. Doskonała lektura dla osób pragnących żyć świadomie, mądrze i szczęśliwie – bez obarczania się niepotrzebnym balastem negatywnych emocji i gromadzeniem frustracji.

 

Hybels stara się odpowiedzieć na pytania o to jak żyć w zgodzie z sobą i innymi, jak stawiać sobie wymagania i cele, bez czekania na to, aż ktoś inny wyznaczy nam kierunek dążeń, jak znajdować wartościowych przyjaciół, którzy sprzyjają naszemu pozytywnemu wzrostowi. Co ważne, Hybels udowadnia, ze prawdy te znane są od wieków i nigdy nie straciły na aktualności.

 

Bardzo dobra książka, zachęcająca do zmian, unaoczniająca nasze zapatrzenie w siebie i zamknięci na drugiego człowieka w różnych sferach naszego życia. Miejscami bolesna, jednak właśnie to w dużej mierze zaświadcza o jej realnej wartości i użyteczności.

 

Polecam tę podróż w poszukiwaniu mądrości.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial