Dolina Zabójców Zamach W Teheranie 1943

Autor: Leo Kessler

Okładka wydania

Dolina Zabójców Zamach W Teheranie 1943


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Marta_25

„Dolina zabójców. Zamach w Teheranie 1943" to kolejny tom serii poświęconej niemieckiemu oddziałowi specjalnemu Edelweiss. Tym razem żołnierze zostają, z polecenia Führer'a wysłani do Iranu, gdzie będą musieli jedną ze swoich najbardziej ryzykownych operacji o kryptonimie „Długi skok".

 

Schyłek 1943 roku. II wojna światowa dobiega końca. Przywódcy koalicji antyhitlerowskiej: Roosevelt, Churchill oraz Stalin postanawiają udać się do Teheranu w celu zorganizowania konferencji na której zostaną rozstrzygnięte dalsze losy III Rzeszy. Adolf Hitler nie może pogodzić się z klęską i decyduje się wprowadzić w życie bardzo ryzykowny plan. Pragnie zorganizować zamach na „Wielką Trójkę". Liczy na to, że dzięki temu uda mu się zyskać na czasie, aby opracować nową strategię walki z przeciwnikami. Specjalna jednostka strzelców alpejskich nie może odmówić wykonania tego zadania, choć jest ono z góry skazane na niepowodzenie. I tak przeszkoleni żołnierze pod dowództwem pułkownika Stürmer'a rozpoczynają walkę z czasem i z wrogimi wojskami. Walkę o wszystko.

 

Leo Kessler po raz kolejny stworzył interesującą powieść wojenną, gdzie zgrabnie łączy literacką fikcje z wydarzeniami historycznym. Co prawda źródła historyczne niewiele mówią o planowanym zamachu. Według informacji zawartych w książce, owszem do najbliższych współpracowników „Wielkiej Trójki" docierały informacje o planach dotyczących zamachu, jednak nie potrafili oni „potwierdzić, ani zaprzeczyć czy faktycznie planowano operację o kryptonimie Długi Skok". Niemniej autor wykorzystując ten temat stworzył interesującą fabułę, która w dużej mierze poświęcona jest przygotowaniom niemieckiego oddziału do zadania, a także kolejne fazy całej operacji. Bohaterowie to, oprócz wciągającej fabuły kolejny atut książki. Odnajdziemy tutaj starannie dopracowane postaci fikcyjne, jak również postaci autentyczne przedstawione z wielką starannością. Książkę polecam przede wszystkim tym, których interesuje tematyka wojenna, ale również tym, którzy chcą poznać nieznane fakty dotyczące II wojny światowej.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!