Chłopiec Z Latawcem

Autor: Khaled Hosseini

Okładka wydania

Chłopiec Z Latawcem


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Tetiisheri

"Chłopiec z latawcem" Khaleda Hosseiniego zdobył tytuł światowego bestsellera, który sprzedano w 8 milionach egzemplarzy. Utwór afgańskiego autora mieszkającego w USA przetłumaczono na 42 języki. Nie mogłam pominąć tak osławionej powieści i kiedy pojawiła się ona w mojej bibliotece, od razu wpadła w moje ręce. Przyznam, że po przeczytaniu wielu opinii na temat tej pozycji miałam wobec niej dość wysokie oczekiwania. Czy pisarz im sprostał?

 

Historia niezwykłej przyjaźni pomiędzy Amirem i Hasanem, relacje - czasem nawet burzliwe - oraz niełatwa podróż krętymi ścieżkami życia zaintrygowały mnie. Dodatkowym wzbudzającym zaciekawienie elementem w powieści są przedstawione przez pisarza emocje, z którymi zmaga się główny bohater. Decyzje i czyny popełnione w młodzieńczych latach dręczą jego sumienie, które jak się okazuje Amir pragnie uciszyć. Czy mu się to uda?

 

Warto wspomnieć, że wielka przyjaźń dwóch chłopców zobrazowana jest na przełomie wielu lat historii Afganistanu. Mamy okazję poznać ten świat na dwóch jakże różnych płaszczyznach: przed i po wkroczeniu rosyjskich żołnierzy do Afganistanu. Dramatyczna historia tego kraju, gwałty, mordy, egzekucje, bieda i inne nieszczęścia opisywane są przez Hosseiniego czasem bardzo szczegółowo. Nie ukrywam, że opisy te były niejednokrotnie wstrząsające i powodowały, że na chwilę musiałam odłożyć książkę, wziąć głęboki oddech, by za jakiś czas powrócić do czytania.

 

Lektura dostarczyła mi wiele emocji. Początkowo targały mną mieszane uczucia, nieustannie zmieniałam zdanie na temat powieści: w jednej chwili opowieść mi się dłużyła, a za moment doświadczałam zupełnie przeciwnego uczucia, wielokrotnie byłam zaskoczona następującymi po sobie wydarzeniami. Niewątpliwie nie spodziewałam się pewnych rozwiązań. Może właśnie tak powinno być, może czytając "Chłopca z latawcem" czytelnik, podobnie jak główny bohater, ma poznać szeroki wachlarz emocji? Jeśli taki był zamiar pisarza, to przyznam, że w moim przypadku Hosseini odniósł sukces.

 

"Chłopiec z latawcem" to poruszająca opowieść o przyjaźni, decyzjach, wyrzutach sumienia, poczuciu winy i poszukiwaniu zadośćuczynienia nakreślana na kartach dramatycznych wydarzeń w Afganistanie. Nic dziwnego, że zdobywa ona tak dobre recenzje, a grono czytelników wciąż się powiększa. Polecam tą pozycję każdemu!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

  • Załóż swoje konto
  • Karta Do Kultury

    Wstąp do klubu Kulturalnych. Karta otwiera drzwi do świata stworzonego przez Ciebie. Dodawaj książki, komiksy, gry, filmy do swojej przechowywalni wspomnień kulturalnych. Przy każdym darze kulturalnym znajdziesz wstążki, dzięki którym będziesz mógł dodawać je do swojej magicznej kolekcji. Daj się poznać z tej lepszej strony.