Dotyk Ciemności Tom 1 Cienie

Autor: Amy Meredith

Okładka wydania

Dotyk Ciemności Tom 1 Cienie


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

MirandaKorner

Biegniesz ciemną ulicą, co chwilę oglądając się za siebie. Drogę oświetla Ci tylko księżyc, który zamiast być pociechą, przysparza jedynie dreszczu niepokoju. Czujesz ich obecność. Wślizgują się do Twojej głowy. Słyszysz ich głosy, słowa, które układają się w przerażające groźby. Po chwili nie wiesz już, co jest prawdą, a co tylko urojeniem. Jesteś pewna tylko tego, że Twoja dusza znajduje się w niebezpieczeństwie.

 

„Jeśli potrafisz unicestwić demona, zamieniając go w smugę dymu, to raczej trochę odbiega od definicji normalności."

 

Eve to zwyczajna dziewczyna, kochająca zakupy i nowe buty. Wiedzie całkiem przeciętne życie – przeciętne życie bogatej nastolatki – martwiąc się tylko tym, by nie przekroczyć limitu na karcie kredytowej. Ale to wszystko zmienia się, gdy wokół Eve zaczynają dziać się dziwne rzeczy: elektronika wariuje, a samą dziewczynę coraz częściej otaczają niewytłumaczalne rozbłyski światła. Do liceum nastolatki przybywają nowi chłopcy. Mniej więcej w tym samym czasie w mieście dziewczyny zaczynają popadać w obłęd. Miejscowy szpital psychiatryczny zaczyna zapełniać się kolejnymi pacjentkami. Eve wraz z przyjaciółką Jess postanawia dowiedzieć się czegoś więcej na temat historii Deepdene – i tak odkrywa tajemnicę o swoim pochodzeniu. Nastolatki, z pomocą Luke'a, jednego z nowych chłopaków, odkrywają coraz więcej tajemnic, które skrywa spokojne do tej pory miasto. A sama Eve staje przed prawdą, która może okazać się być zabójcza.

 

„- Może potrafisz robić niesamowite rzeczy. – Wyrwał kartkę z segregatora i położył na stole między nimi. – Sprawdź, czy potrafisz to przesunąć.
Eve spojrzała mu w oczy. A potem powoli wyciągnęła rękę, położyła palec na kartce i przesunęła ją po stole.
- Wow! Udało się! – wykrzyknęła."

 

„Cienie" autorstwa Amy Meredith to niepozorna, niewielka objętościowo książka. Zabierając się do lektury, nie miałam wobec niej większych oczekiwań; nie wiedziałam nawet, czego mogę się spodziewać. Być może to podejście do tej pozycji sprawiło, że spędziłam z nią miłe chwile, nie zwracając większej uwagi na drobne uszczerbki.

 

Jest to zgrabnie napisany utwór, okraszony szczyptą humoru. Można tu znaleźć tajemnicę, wątek paranormalny i trochę romansu. Nie brak tu też akcji, która uparcie prze do przodu. Styl Amy Meredith jest przyjemny w odbiorze. W trakcie czytania uśmiech parę razy zagościł na mojej twarzy. I choć „Cienie" z całą pewnością można nazwać opowieścią przewidywalną, nie stanowi to większego problemu. Od początku można przewidzieć, jak potoczy się cała historia, to jednak nie jest minusem powieści. To niewymagająca pozycja na jeden wieczór – idealna, by odstresować się po ciężkim dniu i wraz z mieszkańcami Deepdene śledzić rozwój wydarzeń.

 

Główna bohaterka powieści, Eve, to nastolatka chętnie spędzająca czas na zakupach i poprawianiu fryzury. Nie jest jednak ona jedną z tych płytkich, niemyślących postaci: to inteligentna, gotowa do poświęceń dziewczyna, dla której przyjaciele zawsze będą na pierwszym miejscu A zakupy... cóż, która z nas ich nie lubi? ;)

 

„Cienie" to książka typowo młodzieżowa. Nie należy się po niej wiele spodziewać, jednak utwór ten potrafi zaskoczyć – pozytywnie. Po kontynuację chętnie sięgnę, choć mam nadzieję, że będzie ona trochę dłuższa: ledwie rozpoczęłam lekturę, książka już się skończyła.

 

Mogę tę pozycję polecić osobom potrzebującym odprężenia i trochę niezobowiązującej lektury. W końcu każdemu potrzeba czasem trochę przewidywalnej powieści, której tematyka dotyczy typowej walki dobra ze złem. A kiedy dochodzi do tego jeszcze poczucie humoru, trudno powiedzieć „nie".

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!