Annika Bengtzon Tom 5 Czerwona Wilczyca

Autor: Liza Marklund

Okładka wydania

Annika Bengtzon Tom 5 Czerwona Wilczyca


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Samash

Liza Marklund jest szwedzką pisarką, która z wykształcenia jest dziennikarką. Autorka zasłynęła serią o reporterce kryminalnej Annice Bengtzon. Dzięki tej serii Marklund zrewolucjonizowała współczesną szwedzką powieść policyjną. Jej książki to m.in. Rewanż, Studio sex, Raj, Prime time.

 

Na początku książki poznajemy tajemniczego mężczyznę, który mówi po francusku. Owy mężczyzna czuje się niedobrze i źle reaguje na krew.

 

Następnie poznajemy główną bohaterkę – Annikę Bengtzon, dziennikarkę kryminalną. Annika jest niezależną dziennikarką odkąd zrezygnowała z posady redaktora naczelnego w gazecie, w której pracuje. Dziennikarkę zna cała Szwecja, gdyż w przeszłości, już, jako reporterka, została porwana przez zamachowca. Od tej pory wszyscy chcieli dla niej jak najlepiej i dlatego proponowano jej posadę redaktor. Annika odmówiła, czym bardzo zdenerwowała swojego szefa. Od tej pory nie jest przychylny jej pracy, wiele razy ją krytykuje.

 

Nagle w ręce głównej bohaterki „wpada" sprawa sprzed wielu lat, sprawa bardzo zagadkowa.

 

Sprawa dotyczy zamachu na jednostkę wojskową w Luleå. Annika dostaję propozycję współpracy z miejscowym dziennikarzem, który także nie wierzy w tłumaczenia wojska.

 

Gdy już Annika przybywa do Luleå, dowiaduje się, że jej współpracownik nie żyje. Został portącony przez samochód. W wyniku małego dochodzenia bohaterki dowiadujemy się, że nie był to wypadek.

 

Główna bohaterka przebywając w Luleå, w domu zostawiła męża i dzieci. Nie jest zwykłą kura domową. Kieruje się zawsze swoją intuicją dziennikarską. Jej mąż to rozumie, choć nie zawsze akceptuje. Doprowadza to do zdrady.

 

Życie prywatne i zawodowe Annniki jest na krawędzi. Musi się z wszystkim uporać sama.

 

Odkrywa wiele niewygodnych faktów w Luleå, co może doprowadzić do zagrożenia.

 

Pomimo tych przeciwności losu bohaterka nie poddaje się. Chce rozwiązać zagadkę związana z Luleå, jak i ułożyć swoje życie prywatne.

 

W pewnych fragmentach książki trudno jest zrozumieć postępowanie Anniki. Nie jest bohaterką, którą można łatwo ocenić. Nie można powiedzieć: Jest zła bądź jest dobra. Życie głównej bohaterki nie jest łatwe i proste. Jest w nim wiele zakrętów, z którym bardzo często musi sobie radzić sama. Ale to ją tylko wzmacnia. Jest twardą kobietą.

 

Liza Marklund stworzyła bohaterkę niecodzienną. Osobę, która jest dzielna, silna, potrafi wiele poświęcić, dzięki czemu czasami może wiele zyskać. A najważniejsze w tym wszystkim jest to, że ta osobą jest matka i żoną. Rzecz niecodzienna. Żeby polubić Annikę trzeba ją zrozumieć, wczytać się w jej świat i jej wartości. Myślę, że Liza Marklund wykonała kawał dobrej roboty. Niecodziennie czytamy książkę, której głównym bohaterem jest tak waleczna kobieta, która walczy nie tylko o swoje. Z pewnością zapoznam się z całą serią o Annice Bengtzon, gdyż jestem nią niesamowicie zainteresowana.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!