Cyferki

Autor: Jacek Cygan

Okładka wydania

Cyferki


Dodatkowe informacje

 • Autor: Jacek Cygan
 • Tytuł Oryginału: Cyferki
 • Gatunek: Dziecięce i Młodzieżowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 20
 • Rok Wydania: 2011
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 180 x 180 mm
 • ISBN: 9788393393404
 • Wydawca: Czerwony Konik
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  4/6

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Isadora

"Cyferki" to książeczka przeznaczona dla najmłodszych czytelników stawiających pierwsze kroki w magicznym świecie matematyki. Realizując założenia nauki przez zabawę oswaja ona dziecko z cyferkami, ich kształtami i znaczeniem za pomocą króciutkich, dowcipnych, wpadających w ucho rymowanek. Opierają się one na skojarzeniach nawiązujących do pojęć znanych dziecku z życia codziennego, dzięki czemu łatwiej i szybciej przebiega ich zapamiętywanie. Dodatkową zaletą tych skojarzeń jest ich niebagatelny wpływ na rozwój dziecięcej wyobraźni i pamięci.

 

 

Ta starannie i solidnie wydana książeczka o grubych, kartonowych, odpornych na działanie niecierpliwych dziecięcych rączek stronicach wykazuje niepodważalne walory edukacyjne. Jeśli jednak chodzi o szatę graficzną, to moim zdaniem mogłaby być bardziej urozmaicona i kolorowa. Ubogie ilustracje i dość ponura tonacja kolorystyczna mogą nie przypaść dziecku do gustu, a jak wiadomo w tym wieku młody człowiek przywiązuje dużą wagę do strony wizualnej adresowanych doń książeczek; zabawna, ale mądra treść powinna harmonijnie współgrać z żywymi, barwnymi ilustracjami - w tym przypadku druga część założenia niestety nieco zawiodła.

 

Mimo tego mankamentu wartość edukacyjna "Cyferek" jest bezsprzeczna i mam nadzieję, że lekturka znajdzie uznanie nie tylko w oczach dzieci, ale również rodziców i wychowawców. Polecam!

Madmad35

„Jak wszystkim wam wiadomo, pogląd na sprawę zmienia, jak mu tam, punkt widzenia!
To jasne, że bez zera dziesiątka by nie stała, lecz bez Jedynki z przodu też by się nie udała!
Wniosek jeden, jak mawia pan profesor Liczebny, każdy ma swoje miejsce i każdy jest potrzebny.
Wszyscy są sobie równi..."

 

Jacek Cygan – autor tekstów piosenek, tekściarz i poeta, znana osobowość telewizyjna. Napisał ponad 1000 piosenek z czego większość stała się przebojami. Tym razem poznajcie pana Cygana, jako autora książeczki dla najmłodszych pociech.

 

„Cyferki" to książeczka edukacyjna przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Zachęca ona maluchów do nauki cyferek. Sama treść książeczki idealnie jest dopasowana do wieku czytelnika.
Cyferki ustawiają się w kolejce do okienka na poczcie. Każda z nich opisuje swój wygląd, co pozwala dzieciom na przyswojenie sobie ich kształtu. Co trzy cyfry jest mała powtórka i dziecko może powtórzyć sobie kolejność liczb. Całość uporządkowanego liczenia w kolejce zakłóca zero, które nagle wpada na pocztę i chce być najważniejsze. Harmider nie trwa długo, skłócone cyferki pogodzi listonosz, który umieszcza podobizny cyferek na znaczkach pocztowych.

 

Na pewno przy pomocy tej małej książeczki nauczymy nasze dzieci liczenia. Treść wzbogacają bardzo fajne, choć proste ilustracje, a rymowanki łatwo wpadają w ucho. Autor często stosuje różne zdrobnienia i humorystyczny opis, co ułatwia zapamiętywanie. Sztywne kartonowe kartki pozwalają na wielokrotne korzystanie z książeczki. Książeczkę serdecznie polecam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!