Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Cudowne Samoloty

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Gaby Goldsack
 • Tytuł Oryginału: Amazing Airplanes
 • Gatunek: HobbyDziecięce i Młodzieżowe
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Michał Mietelski
 • Liczba Stron: 12 + 5 Modeli Do Złożenia
 • Rok Wydania: 2010
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 220 x 260 mm
 • ISBN: 9788371677106
 • Wydawca: Debit
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Bielsko-Biała
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Cudowne Samoloty | Autor: Gaby Goldsack

Wybierz opinię:

Isadora

Dziś kolejna porcja wiedzy i rozrywki przeznaczona dla najmłodszych czytelników.

 

"Cudowne samoloty" to idealna lektura dla młodych amatorów awiacji, których nieokiełznana wyobraźnia sięga ponad chmury i kształtuje marzenia o zdobywaniu podniebnych przestworzy. Do sięgnięcia po tę właśnie książkę z pewnością skusi naszą pociechę starannie i ze smakiem wykonana solidna okładka, która z łatwością oprze się niecierpliwości małych rączek oraz przepiękne, pełne dynamizmu ilustracje i archiwalne zdjęcia prezentujące nie tylko najważniejsze etapy rozwoju lotnictwa czy sławne postaci, które miały znaczący w nim udział i których roli w kształtowaniu współczesnego wizerunku aeronautyki nie sposób przecenić, lecz także przedstawiające najbardziej znane i popularne sylwetki maszyn, dzięki którym spełniły się człowieka sny o lataniu.

 

Niełatwe i w gruncie rzeczy skomplikowane przecież zagadnienia zostały tu zaprezentowane w sposób niezwykle przystępny, zrozumiały, a zarazem interesujący, przyciągający dziecięcą uwagę na długie chwile. Do jej utrzymania z pewnością przyczynią się krótkie, lecz treściwe i przebojowe komiksy odnoszące się bezpośrednio do historii opowiadanych na kolejnych stronach.

 

Fenomenalnym wręcz dodatkiem do książki, który w atrakcyjny sposób dopełnia jej treść, jest zestaw latających modeli słynnych samolotów do samodzielnego złożenia. Czynność ta - dzięki dołączonej, wyjątkowo przejrzystej instrukcji - nie wymaga jakichś nadzwyczajnych umiejętności od naszego dziecka i z całą pewnością przyniesie mu wiele satysfakcji, frajdy i radości związanej nie tylko z udaną manifestacją samodzielności, lecz także z dobrą zabawą. Dzięki tym rozwijającym wyobraźnię modelom nasza pociecha będzie choć przez chwilę mogła poczuć się jak prawdziwy as przestworzy.

 

Dlaczego samolot lata? Kim byli bracia Montgolfier? Kto zapoczątkował erę lotnictwa? Komu przysługuje nagroda Gordona Bennetta? Jaki samolot nazywano "latającym silosem"? Czego dokonali Amelia Earhart i Charles Lindbergh? Czym są turbulencje? Co oznacza pojęcie "prędkość naddźwiękowa"? Jaki jest najszybszy samolot komunikacyjny na świecie?

 

Na te i wiele innych intrygujących pytań młody czytelnik znajdzie wyczerpujące i satysfakcjonujące odpowiedzi w tejże książce. "Cudowne samoloty" to mądra i interesująca lektura, której treść składająca się z całej masy absorbujących faktów i ciekawostek na długo zapisze się w dziecięcej pamięci, a być może także zapoczątkuje nową pasję i fascynację? Moim zdaniem jest to bardzo prawdopodobne; pewne natomiast są pełne radości chwile spędzone z książką oraz niezapomniana zabawa z niezwykle atrakcyjnymi latającymi modelami samolotów.

 

"Cudowne samoloty" to pozycja, która wychodzi naprzeciw bujnej i bogatej dziecięcej wyobraźni, nieposkromionej chęci poznawania świata oraz przeżywania przygód; wywiązuje się z tej roli znakomicie. Gorąco polecam!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial