Cudowne Statki Historia Najsłynniejszych Statków Oraz Pięć Niezatopionych Modeli

Autor: Gaby Goldsack

Okładka wydania

Cudowne Statki Historia Najsłynniejszych Statków Oraz Pięć Niezatopionych Modeli


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Isadora

"Cudowne statki" to idealna i wyjątkowa propozycja dla pełnych energii i żądnych przygód młodych czytelników. Co czyni tę pozycję tak wyjątkową?

 

Przede wszystkim - strona wizualna. Książka zachwyca pięknym, starannym, dopieszczonym wydaniem, na które składają się precyzyjne i barwne ilustracje oraz historyczne zdjęcia najsłynniejszych statków, a także interesująca treść zawierająca charakterystykę i historię okrętów, które odegrały niezapomnianą rolę w dziejach świata - począwszy od wikińskich langskipów poprzez starogreckie triery i majestatyczne osiemnastowieczne żaglowce handlowe po ogromne transatlantyki i współczesne odrzutowe ślizgacze; a wszystko to podane w sposób przystępny, zrozumiały i przykuwający dziecięcą uwagę. Treść znacząco urozmaicają liczne intrygujące ciekawostki oraz króciutkie, acz treściwe komiksy ilustrujące morskie opowieści związane z opisywanymi statkami; choć zwykle jestem przeciwna komiksowemu upraszczaniu historii, w tym przypadku stanowią one doskonałe, pełne dynamizmu i działające na wyobraźnię jej uzupełnienie.

 

Zawartość merytoryczna jest na równie wysokim poziomie. To prawdziwa sztuka w niewielu słowach zawrzeć taka masę informacji i ciekawostek, w dodatku w sposób, który zainteresuje młodego czytelnika, a tak jest w tym przypadku.

 

Jakie statki pierwsze przepłynęły Atlantyk? Jak nazywał się żaglowiec, na którym Kolumb przybił do brzegów Nowego Świata? Czym jest abordaż? Jaki jest najstarszy na świecie okręt wojenny pozostający w czynnej służbie? Z jakiego powodu wybuchł bunt na Bounty? Kto podróżował na Mayflower? Czego symbolem stał się szkuner La Amistad? Co było przyczyną zatonięcia Titanica? Czym jest Błękitna Wstęga Atlantyku?

 

W tej fascynującej i pod wieloma względami niezwykłej książce młody czytelnik znajdzie odpowiedzi na mnóstwo intrygujących pytań, wzbogaci swoją wiedzę garścią łatwo zapadających w pamięć faktów i ciekawostek, a także... rozwinie swoje zdolności manualne.
Absolutnym hitem, który zachwyci nawet najbardziej wybrednego i zaciekawi najbardziej znudzonego młodego czytelnika, są dołączone niezatapialne modele opisywanych statków, które mieszczą grube, rozkładane stronice książki. Są one wyjątkowo atrakcyjne, wykonane z ogromną dbałością o najmniejsze nawet szczegóły, wiernie odtwarzające swoje słynne pierwowzory. Są ponadto łatwe do złożenia, w czym dodatkową pomocą służą przejrzyste i nieskomplikowane instrukcje; z pewnością poradzi sobie z nimi każde dziecko i będzie zachwycone możliwością wczucia się w rolę konstruktora wielkiego liniowca czy żeglarza potężnego galeonu. Jestem pewna, że własnoręczne złożenie modelu przyniesie dziecku mnóstwo radości i satysfakcji oraz zapewni doskonałą zabawę i rozrywkę na długie godziny.

 

"Cudowne statki" to książka, dzięki której dziecko przeżyje wspaniałą przygodę; jej tchnienie z łatwością odnajdzie na stronach przesyconych morskimi opowieściami o statkach od stuleci przemierzających morza i oceany oraz o nieustraszonych żeglarzach, odkrywcach, wojownikach i pionierach, którzy na zawsze związali swój los z morzem i niejednokrotnie kończyli życie wraz ze swoim okrętem.
Gorąco polecam tę wyjątkowo barwną, mądrą, wartościową i atrakcyjną pod każdym względem książkę. Spodoba się zarówno dzieciom, jak i tym z nas, którzy nigdy nie zatracili dziecięcej fascynacji przygodą i zdolności jej przeżywania.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

  • Załóż swoje konto
  • Karta Do Kultury

    Wstąp do klubu Kulturalnych. Karta otwiera drzwi do świata stworzonego przez Ciebie. Dodawaj książki, komiksy, gry, filmy do swojej przechowywalni wspomnień kulturalnych. Przy każdym darze kulturalnym znajdziesz wstążki, dzięki którym będziesz mógł dodawać je do swojej magicznej kolekcji. Daj się poznać z tej lepszej strony.