Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Cudowne Statki Historia Najsłynniejszych Statków Oraz Pięć Niezatopionych Modeli

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Cudowne Statki Historia Najsłynniejszych Statków Oraz Pięć Niezatopionych Modeli | Autor: Gaby Goldsack

Wybierz opinię:

Isadora

"Cudowne statki" to idealna i wyjątkowa propozycja dla pełnych energii i żądnych przygód młodych czytelników. Co czyni tę pozycję tak wyjątkową?

 

Przede wszystkim - strona wizualna. Książka zachwyca pięknym, starannym, dopieszczonym wydaniem, na które składają się precyzyjne i barwne ilustracje oraz historyczne zdjęcia najsłynniejszych statków, a także interesująca treść zawierająca charakterystykę i historię okrętów, które odegrały niezapomnianą rolę w dziejach świata - począwszy od wikińskich langskipów poprzez starogreckie triery i majestatyczne osiemnastowieczne żaglowce handlowe po ogromne transatlantyki i współczesne odrzutowe ślizgacze; a wszystko to podane w sposób przystępny, zrozumiały i przykuwający dziecięcą uwagę. Treść znacząco urozmaicają liczne intrygujące ciekawostki oraz króciutkie, acz treściwe komiksy ilustrujące morskie opowieści związane z opisywanymi statkami; choć zwykle jestem przeciwna komiksowemu upraszczaniu historii, w tym przypadku stanowią one doskonałe, pełne dynamizmu i działające na wyobraźnię jej uzupełnienie.

 

Zawartość merytoryczna jest na równie wysokim poziomie. To prawdziwa sztuka w niewielu słowach zawrzeć taka masę informacji i ciekawostek, w dodatku w sposób, który zainteresuje młodego czytelnika, a tak jest w tym przypadku.

 

Jakie statki pierwsze przepłynęły Atlantyk? Jak nazywał się żaglowiec, na którym Kolumb przybił do brzegów Nowego Świata? Czym jest abordaż? Jaki jest najstarszy na świecie okręt wojenny pozostający w czynnej służbie? Z jakiego powodu wybuchł bunt na Bounty? Kto podróżował na Mayflower? Czego symbolem stał się szkuner La Amistad? Co było przyczyną zatonięcia Titanica? Czym jest Błękitna Wstęga Atlantyku?

 

W tej fascynującej i pod wieloma względami niezwykłej książce młody czytelnik znajdzie odpowiedzi na mnóstwo intrygujących pytań, wzbogaci swoją wiedzę garścią łatwo zapadających w pamięć faktów i ciekawostek, a także... rozwinie swoje zdolności manualne.
Absolutnym hitem, który zachwyci nawet najbardziej wybrednego i zaciekawi najbardziej znudzonego młodego czytelnika, są dołączone niezatapialne modele opisywanych statków, które mieszczą grube, rozkładane stronice książki. Są one wyjątkowo atrakcyjne, wykonane z ogromną dbałością o najmniejsze nawet szczegóły, wiernie odtwarzające swoje słynne pierwowzory. Są ponadto łatwe do złożenia, w czym dodatkową pomocą służą przejrzyste i nieskomplikowane instrukcje; z pewnością poradzi sobie z nimi każde dziecko i będzie zachwycone możliwością wczucia się w rolę konstruktora wielkiego liniowca czy żeglarza potężnego galeonu. Jestem pewna, że własnoręczne złożenie modelu przyniesie dziecku mnóstwo radości i satysfakcji oraz zapewni doskonałą zabawę i rozrywkę na długie godziny.

 

"Cudowne statki" to książka, dzięki której dziecko przeżyje wspaniałą przygodę; jej tchnienie z łatwością odnajdzie na stronach przesyconych morskimi opowieściami o statkach od stuleci przemierzających morza i oceany oraz o nieustraszonych żeglarzach, odkrywcach, wojownikach i pionierach, którzy na zawsze związali swój los z morzem i niejednokrotnie kończyli życie wraz ze swoim okrętem.
Gorąco polecam tę wyjątkowo barwną, mądrą, wartościową i atrakcyjną pod każdym względem książkę. Spodoba się zarówno dzieciom, jak i tym z nas, którzy nigdy nie zatracili dziecięcej fascynacji przygodą i zdolności jej przeżywania.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial