Okładka wydania

Czakry Dla Początkujących

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 4 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Czakry Dla Początkujących | Autor: David Pond

Wybierz opinię:

Agniecha

David Pond od długiego czasu zajmuje się sprawami astrologicznymi. Jego wiedza i zamiłowanie do metafizyki są tak ogromne, że ostatecznie postanowił zrezygnować z dalszego prowadzenia swojej restauracji, aby resztę swojego życia poświęcić nauczaniu o niezwykłej mocy czakr. Tym też sposobem powstała książka jego autorstwa „Czakry dla początkujących", w której to próbuje przekonać czytelnika do odnalezienia i zagłębiania swoich czakr, by móc uzyskać równowagę. Jesteś przygnębiony, nieczuły, czy niepewny? David Pond, poprzez swoją publikację, pomoże rozwiązać Ci te problemy.

 

W książce „Czakry dla początkujących" autor zabiera czytelnika w niesamowitą podróż po swoim własnym ciele. Uzmysławia mu, że dzięki skupieniu, medytacji będzie mógł w sposób sprawny kontrolować swoje ciało. Astrolog próbuje przybliżyć czytelnikowi sam sens czakr, dzięki czemu poznamy ich umiejscowienie, a także to jak możemy je trenować, aby uzyskać równowagę całego ciała, która przełoży się na zrównoważenie naszego życia.

 

Autor dzieli swoją publikację na kilka części. W pierwszej z nich przybliża czytelnikowi każdą z siedmiu czakr. Prezentuje jej umiejscowienie oraz kolorystykę. Nie mniej ważne jest tutaj też to za co odpowiada konkretne skupienie mocy i jak wpływa na nasze życie. Istotne jest też to jak możemy je zrównoważyć, dlatego też Pond stara się w jak najbardziej czytelny sposób przedstawić to czytelnikowi. Zaznacza jednak, że pobudzanie każdej kolejnej czakry nie może odbywać się bez rozbudzenia poprzedniej. Nacisk stawia zdecydowanie na trening. Dlatego też serwuje kilka ćwiczeń, które nam w tym pomogą. Jedyną niedogodnością tych ćwiczeń jest to, że trudno jest jednocześnie medytować, koncentrować się na zadaniu, i jednocześnie czytać co dalej mamy robić. Z tego też powodu tego typu poradnik idealnie sprawiłby się w formie audiobooka. Podróż przez czakry astrolog popiera wieloma przykładami, w tym także ze swojego osobistego życia. Jest to bardzo interesujące, gdyż w ten sposób można się wiele dowiedzieć o samym autorze. Czytelnika z pewnością zafascynuje fakt, że Pond porzucił swój interes swojego życia, aby móc poświęcić się metafizyce. Najlepsze jest jednak to, że posiada nie tylko zaplecze naukowe dla tej dziedziny, ale też i duchowe. Wierzy w to o czym głosi, czy też pisze, przez co trafia do czytelnika. W kolejnej części swojej publikacji, David Pond, prezentuje swoje eseje, w których prezentuje i analizuje swoje rozważania na temat metafizyki i tego jak ważne są czakry w życiu każdego człowieka. Bez względu na to czy jest się buddystą, czy hinduistą – wierzenia, w których podstawą są czakry, to jednak ta tematyka zastosowana może być w życiu każdego człowieka. Umiejętność medytacji, wyciszania się w największych sytuacjach konfliktowych i tym podobnych, z pewnością wyjdzie każdemu na dobre i pomoże mu bezproblemowo przetrwać każdy dzień. Na samym końcu autor serwuje czytelnikowi ćwiczenie wizualizacji oraz medytację czakr, aby połączyć wszystkie w jedno i zachować ostateczną stabilizację emocjonalną oraz umysłową. Wszystkie przemyślenia i porady Davida Ponda spisane są w bardzo przystępnym języku, chociaż momentami czytelnik, który pierwszy raz spotyka się z czakrami i medytacjami, może się trochę pogubić. Nie mniej rozważania te są bardzo interesujące i trudno jest się oprzeć pokusie wcielenia owych wskazówek w życie.

 

Do Polski książka zawędrowała następnego roku po jej publikacji w Stanach Zjednoczonych. Przekładem zajęło się Studio Astropsychologii, które jest liderem w dziedzinie ezoteryki na rynku literackim. Okładka oryginalna, a polska różnią się między sobą, jednakowoż ta zaprojektowana przez Piotra Pisiaka wydaje się czytelna. Ponadto jest o wiele bardziej przyjemniejsza i nie przytłacza czytelnika, a wręcz przeciwnie – przyciąga go do lektury. Na pierwszy rzut oka rzuca się jej schludne wykonanie i przede wszystkim widać, że została przemyślana. Zastosowanie delikatnej kolorystyki, a także wizualizacji samych czakr jest przyjemne dla oka. Treść książki także jest przystępna, wszystko ma swój porządek, a przez to człowiek z przyjemnością zatapia się w kolejne stronice.

 

„Czakry dla początkujących" z pewnością znajdą uznanie wśród osób, które potrzebują zrównoważyć swoje wnętrze. Spokój ducha równy jest spokojowi naszego życia przez co ważne jest, aby ciągle pracować nad samym sobą. W książce, David Pond, idealnie wskazuje punkty, w których popełniamy błąd, a także to czym tak naprawdę jest nasz problem. W sposób dobitny mówi, że mamy się nie ograniczać, a jedynie poddać się sytuacji i zobaczyć do czego nas doprowadzi. Jego wskazówki i ćwiczenia z pewnością mogą ustabilizować nawet najbardziej rozchwianego pacjenta, jeżeli tylko ten będzie tego chciał.

 

Książkę miałam okazję przeczytać i zrecenzować dzięki uprzejmości Studia Astropsychologii, a także dzięki portalowi Sztukater, który mi ją udostępnił.

Scarlett

David Pond to człowiek wielu profesji. Jest nauczycielem jogi, przewodnikiem o miejscach świętych na całym świecie, astrologiem, doskonałym mówcą, pisarzem oraz magistrem w dziedzinie metafizyki eksperymentalnej.

 

Każdy człowiek na świecie pragnie podobnej rzeczy – szczęśliwego, satysfakcjonującego życia. Naturalne, że różni ludzie w czym innym odnajdą tę satysfakcję. Autor tej książki zapewnia, że stan zadowolenia z życia to stan naturalny. Jeśli coś nie odpowiada nam w życiu oznacza to, że brak harmonii w nas samych. I tak, by poprawić komfort swojego życia i kreować świat wokół siebie należy zmienić coś w sobie. Pisarz podaje na tacy mapę, wedle której będzie można naprawiać świat wokół siebie.

 

Czakry to wirujące centra energetyczne rozlokowane wzdłuż kręgosłupa. Medycyna wschodu od zawsze wiedziała, jak ważne są czakry. To od pracy z nimi starożytni jogini rozpoczynali pracę (współcześni z resztą też). Te miejsca są jak piętra budynku. Z każdego roztacza się inny widok. W każdym lokują się inne emocje, pragnienia i przekonania. Autor publikacji przedstawia sposób, jak pracować z czakrami, by ulepszyć swoje życie.

 

Książka dzieli się na cztery rozdziały podzielone na wiele podrozdziałów. W pierwszym pisarz przekazuje ogólną wiedzę na temat energii. Wszystko uzupełnione zostało schematycznymi rysunkami i ćwiczeniami wstępnymi. Pomogły mi one w początkowej fazie ćwiczeń wyciszyć się i znaleźć wewnętrzną harmonię. Kolejny rozdział dokładnie charakteryzuje każdą czakrę. Dowiedziałam się między innymi o lokalizacjach, jak powinna działać, co dzieje się, gdy coś jest w niej zaburzone, jak manifestuje się ona w codziennym życiu. Ukazane zostały też indywidualne cechy każdej z nich, jak również nauki płynące z dysonansów. W dziale trzecim pojawiają się eseje dotyczące spraw duchowych, New age. Szerzej przedstawiony jest problem ego i jego roli w rozwoju duchowym. Zanalizowana zostaje modlitwa, a także energia kundalini, czyli wąż. Ostatnia część tego podręcznika to ćwiczenia, wizualizacje i medytacje. Wiedza podana w pigułce na koniec zostaje jeszcze bardziej skompresowana w tabeli na samym końcu książki. Ostatnim dodatkiem, który otrzymałam jest zalecana literatura. Niestety nie wszystkie książki zostały wydane w Polsce. Mam szczerą nadzieję, że wkrótce się to zmieni i będę mogła zapoznać się z pełną bibliografią w moim języku.

 

Dla osób, które od jakiegoś czasu zajmują się tą tematyką publikacja może być zbyt oględna, jednak jak sama nazwa wskazuje, to książka dla początkujących. W bardzo przystępny sposób zapoznaje czytelnika z wiedzą, a jeśli ktoś takową już ma to systematyzuje ją i utrwala. Ja osobiście uporządkowałam posiadane wiadomości i zdobyłam nowe. Język jest niesamowicie lekki i prosty. Pan Pond nie posługuje się żadną fachową terminologią. Nowe pojęcia wyjaśnia, ale nie ma ich wcale tak dużo.

 

Obrazki są ładne, przejrzyste. Czcionka jest różnorodna, ale pomaga to w zapoznawaniu się z książka i urozmaica to czytanie. Bardzo podoba mi się polska okładka. Jest niesamowicie estetyczna i cieszy oko swoim minimalistycznym urokiem.

 

To naprawdę dobre vademecum na temat podstawowych praw ezoterycznych. Jestem pełna podziwu i myślę, że jeśli ktoś nie jest zadowolony z życia, jakie do tej pory prowadził, to może czas na odmianę. Nikogo nie namawiam, ale zachęcam, bo warto! Nic do stracenia, a naprawdę wiele do zyskania.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial