Czekam Na Ciebie

Autor: Véronique Olmi

Okładka wydania

Czekam Na Ciebie


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Isadora

Czy zdarzyło Wam się kiedyś, by jedno błahe słowo, jakiś pozornie nic nie znaczący gest, dźwięk dawno zapomnianej melodii czy ulotny zapach w jednej sekundzie uderzyły Wam do głowy budząc uśpione wspomnienia najpiękniejszej chwili życia zmieniając je diametralnie, stawiając do góry nogami?

 

Coś podobnego przydarzyło się 48 - letniej Emilie wiodącej ustabilizowane, trochę monotonne i zahaczające o małżeńską rutynę życie. Podczas przygotowań do uroczystej kolacji, która ma uświetnić dwudziestą piątą rocznicę jej ślubu, Emilie odpakowuje owiniętą w gazetę butelkę wina; jej wzrok przykuwa umieszczone w niej ogłoszenie. Jego treść elektryzuje kobietę i sprawia, że dawno zapomniane uczucia odżywają z niespotykaną, zaskakującą intensywnością. Zahipnotyzowana niespodziewanym doznaniem Emilie w jednej chwili wybiega z domu i wsiada do samochodu wyruszając w podróż do Włoch; podróż, dzięki której przerzuci most ponad latami, które minęły od czasu, kiedy jako nastolatka przeżyła najcudowniejszą przygodę miłosną swego życia; podróż, która pomoże jej poznać i zrozumieć nie tylko samą siebie, swoje pragnienia i oczekiwania w stosunku do życia, uporać ze swoimi uczuciami i lękami, które nosiła w sobie od dzieciństwa, lecz także uporządkować relacje z najbliższymi.

 

Emilie odkrywa przeszłość utajoną w jej własnej duszy; chwile retrospektywnej refleksji pozwolą jej lepiej zrozumieć własną matkę uciekającą od rodziny i życia w religijne zapamiętanie, uporać z ambiwalentnymi uczuciami związanymi z chorą siostrą, zdać sobie sprawę, że bycie matką dla swoich córek nie musi oznaczać rezygnacji z własnych marzeń, docenić spokojną i kojącą obecność męża u swego boku. Jednak Emilie wiedziona odruchem serca jedzie przede wszystkim na spotkanie swej jedynej - jak sądzi - miłości nie spodziewając się nawet, co zastanie na miejscu...

 

"Czekam na ciebie" to ciepła, nostalgiczna, subtelna opowieść o tym, co w życiu najważniejsze. To zaskakująco dojrzały, mądry i autentyczny portret kobiecej psychiki ukazany w całej jej złożoności, ambiwalencji, emocjonalnym skomplikowaniu, uczuciowej różnorodności, po kobiecemu zwiewny i eteryczny, ale zarazem niepozbawiony siły i dynamizmu. To opowieść o poszukiwaniu samego siebie, swojego miejsca w życiu, odnajdywaniu szczęścia pośród szarej codzienności, ale też o dwuznacznej sile wspomnień zdolnych ubarwiać nasze życie, dodawać mu blasku, ale również działających destrukcyjnie na psychikę.

 

"Czekam na ciebie" to książka, która emanuje kobiecością, ale w najlepszym znaczeniu tego słowa: mądrą, dojrzałą, pełną zrozumienia. Spokojna, refleksyjna fabuła niepostrzeżenie wciąga czytelnika; jej dość banalny początek w niczym nie zwiastuje oceanu emocji, burzy uczuć oraz potęgi przeżyć i wspomnień, które nadają powieści głębi, poetyckości i słodko - gorzkiej nostalgii.

 

Warto sięgnąć po tę książkę i wraz z bohaterką zstąpić na dno swej duszy, zanurzyć się w świecie wewnętrznych przeżyć, które silnie poruszają na długo zostając w pamięci. Powieść Veronique Olmi jest jak życie - pełna sprzeczności, niespodziewanych doznań, zaskakujących wydarzeń; czasem refleksyjna, czasem pełna wrażeń, a z pewnością warta bliższego poznania.

 

Zapraszam do lektury!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

  • Załóż swoje konto
  • Karta Do Kultury

    Wstąp do klubu Kulturalnych. Karta otwiera drzwi do świata stworzonego przez Ciebie. Dodawaj książki, komiksy, gry, filmy do swojej przechowywalni wspomnień kulturalnych. Przy każdym darze kulturalnym znajdziesz wstążki, dzięki którym będziesz mógł dodawać je do swojej magicznej kolekcji. Daj się poznać z tej lepszej strony.