Okładka wydania

Czekam Na Ciebie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Czekam Na Ciebie | Autor: Véronique Olmi

Wybierz opinię:

Isadora

Czy zdarzyło Wam się kiedyś, by jedno błahe słowo, jakiś pozornie nic nie znaczący gest, dźwięk dawno zapomnianej melodii czy ulotny zapach w jednej sekundzie uderzyły Wam do głowy budząc uśpione wspomnienia najpiękniejszej chwili życia zmieniając je diametralnie, stawiając do góry nogami?

 

Coś podobnego przydarzyło się 48 - letniej Emilie wiodącej ustabilizowane, trochę monotonne i zahaczające o małżeńską rutynę życie. Podczas przygotowań do uroczystej kolacji, która ma uświetnić dwudziestą piątą rocznicę jej ślubu, Emilie odpakowuje owiniętą w gazetę butelkę wina; jej wzrok przykuwa umieszczone w niej ogłoszenie. Jego treść elektryzuje kobietę i sprawia, że dawno zapomniane uczucia odżywają z niespotykaną, zaskakującą intensywnością. Zahipnotyzowana niespodziewanym doznaniem Emilie w jednej chwili wybiega z domu i wsiada do samochodu wyruszając w podróż do Włoch; podróż, dzięki której przerzuci most ponad latami, które minęły od czasu, kiedy jako nastolatka przeżyła najcudowniejszą przygodę miłosną swego życia; podróż, która pomoże jej poznać i zrozumieć nie tylko samą siebie, swoje pragnienia i oczekiwania w stosunku do życia, uporać ze swoimi uczuciami i lękami, które nosiła w sobie od dzieciństwa, lecz także uporządkować relacje z najbliższymi.

 

Emilie odkrywa przeszłość utajoną w jej własnej duszy; chwile retrospektywnej refleksji pozwolą jej lepiej zrozumieć własną matkę uciekającą od rodziny i życia w religijne zapamiętanie, uporać z ambiwalentnymi uczuciami związanymi z chorą siostrą, zdać sobie sprawę, że bycie matką dla swoich córek nie musi oznaczać rezygnacji z własnych marzeń, docenić spokojną i kojącą obecność męża u swego boku. Jednak Emilie wiedziona odruchem serca jedzie przede wszystkim na spotkanie swej jedynej - jak sądzi - miłości nie spodziewając się nawet, co zastanie na miejscu...

 

"Czekam na ciebie" to ciepła, nostalgiczna, subtelna opowieść o tym, co w życiu najważniejsze. To zaskakująco dojrzały, mądry i autentyczny portret kobiecej psychiki ukazany w całej jej złożoności, ambiwalencji, emocjonalnym skomplikowaniu, uczuciowej różnorodności, po kobiecemu zwiewny i eteryczny, ale zarazem niepozbawiony siły i dynamizmu. To opowieść o poszukiwaniu samego siebie, swojego miejsca w życiu, odnajdywaniu szczęścia pośród szarej codzienności, ale też o dwuznacznej sile wspomnień zdolnych ubarwiać nasze życie, dodawać mu blasku, ale również działających destrukcyjnie na psychikę.

 

"Czekam na ciebie" to książka, która emanuje kobiecością, ale w najlepszym znaczeniu tego słowa: mądrą, dojrzałą, pełną zrozumienia. Spokojna, refleksyjna fabuła niepostrzeżenie wciąga czytelnika; jej dość banalny początek w niczym nie zwiastuje oceanu emocji, burzy uczuć oraz potęgi przeżyć i wspomnień, które nadają powieści głębi, poetyckości i słodko - gorzkiej nostalgii.

 

Warto sięgnąć po tę książkę i wraz z bohaterką zstąpić na dno swej duszy, zanurzyć się w świecie wewnętrznych przeżyć, które silnie poruszają na długo zostając w pamięci. Powieść Veronique Olmi jest jak życie - pełna sprzeczności, niespodziewanych doznań, zaskakujących wydarzeń; czasem refleksyjna, czasem pełna wrażeń, a z pewnością warta bliższego poznania.

 

Zapraszam do lektury!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial