Czas Na Bajkę!

Autor: Katarzyna Kołodziej

Okładka wydania

Czas Na Bajkę!


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

MirandaKorner

„Czas na bajkę" – czy nie są to słowa, które w dzieciństwie wzbudzały w nas wielką radość? Kiedy któreś z rodziców lub dziadków wyrażało chęć przeczytania nam jakiejś historii, z ekscytacją czekaliśmy na opowieść, która popłynie z kart książki i przeniesie w nowy, nieznany nam jeszcze świat...

 

Bajki mogą służyć wielu celom. Ich treść może zachęcać małych ludzi, by pokonywali swoje lęki, może też mówić o trudnych sprawach w przystępny sposób, a także rozbudzać wyobraźnię za sprawą ciekawej fabuły i rozbudowanych opisów. I czy nie za to właśnie kochamy bajki? Są uniwersalne, często pełne też swego rodzaju magii. Czytanie ich sprawia frajdę zarówno dziecku, jak i dorosłemu.

 

Zbiór opowieści autorstwa Kasi Kołodziej to cztery krótkie historie ozdobione pięknymi ilustracjami. Każda z bajek mówi o czym innym. Możemy poznać Beatkę, której trudno zasnąć, Michała – wielbiciela zwierząt, Kasię lubiącą tworzyć nowe rzeczy i Stefana, którego utrapieniem jest fakt, że otaczające go przedmioty są większe od niego samego.

 

Cztery różne opowieści, inni bohaterowie i odmienne problemy. Dzięki temu istnieje większe prawdopodobieństwo, że młodemu czytelnikowi spodoba się któraś z historii. „Czas na bajkę!" czytałam wraz z 7-letnim bratem i muszę przyznać, że był on na tę książkę trochę „za stary". Myślę, że o wiele bardziej przypadnie ona do gustu przedszkolakom.

 

Wnętrze książki jest naprawdę świetne. Rysunki są bardzo kolorowe i sympatyczne, przyciągają wzrok i dodatkowo zachęcają do lektury. Początek każdego rozdziału ma oddzielną stronę, na której znajduje się ilustracja dotycząca danej opowieści.

 

Warto sięgnąć po „Czas na bajkę!". Jest to przyjazna dziecku książeczka, dzięki której można miło spędzić czas z pociechą czy młodszym rodzeństwem. Myślę, że sprawi ona wiele radości i chociaż na parę chwil pozwoli oderwać się od szarej rzeczywistości, pozwalając na odbycie wielu przygód z Kasią, Beatką, Stefanem i Michałem.

 

Za książkę serdecznie dziękuję portalowi Sztukater oraz wydawnictwu Siedmioróg!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!