Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Porachunki Z Przygodą Tom 3 Czarna Walizka

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Porachunki Z Przygodą Tom 3 Czarna Walizka | Autor: Krzysztof Petek

Wybierz opinię:

Beatrice

Kolejna część serii Porachunki z przygodą wpadła w moje ręce, jednak po przeczytaniu poprzedniej części, nie czułam większego entuzjazmu. Krzysztof Petek nie przekonał mnie do swoich powieści, chociaż teoretycznie są one przeznaczone dla młodzieży, przy tym również i mnie. Czegoś mi brakowało, coś mi się nie spodobało. Miałam jednak nadzieję, że tutaj będzie inaczej.

 

Porachunki z przygodą to seria powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży. Akcja wszystkich powieści rozgrywa się w istniejących naprawdę miejscach Polski, a ich fabuła oparta jest za każdym razem na rzeczywistych wydarzeniach. Główni bohaterowie książek Petka mają do czynienia z ludźmi, którzy rzadko bywają grzeczni, mili, sympatyczni. Autor pokazuje świat autentyczny, czasem brutalny, w którym młodzi ludzie muszą się odnaleźć. Petek wskazuje młodym czytelnikom, w jaki sposób walczyć w dzisiejszym świecie o siebie i o to, co stanowi istotę naszego życia: o zachowanie godności i definiujących nas wartości moralnych.

 

Tym razem Jajco, Pchełka i Płucek biorą udział w akcji charytatywnej. Spytacie jednak, co tu się może źle skończyć? Zbiórka pieniędzy na szlachetne cele to bardzo dobry uczynek, ale dla niektórych jest to również pokusa. Przewożenie walizki wartej dwieście tysięcy złotych nie może ujść uwadze złych typów, którzy skuszą się na taką pożyczkę. Czy wobec tego przyjaciele zdołają dostarczyć na czas „dar życia"?

 

Oto do ręki dostałam kolejną część serii Porachunki z Przygodą, wydanej przez Siedmioróg. Książki te, bardzo cieniutkie, nie przypadły mi szczególnie do gustu, bo wydawały mi się zbyt naiwne. Przełamawszy się więc, dotarłam i do Czarnej Walizki. Czy się zawiodłam? A może raczej poprawiło to moje nastawienie do serii? Szczerze powiedziawszy, wydają mi się na podobnym poziomie. Dla młodszego rodzeństwa będą wyśmienite!

 

Próbując więc tym razem spojrzeć na przygodę oczami młodszego dziecka, choć teoretycznie i do piętnastolatki powinna przemówić ta powieść, staram się przestawić i na takie rozumowanie. Z większym entuzjazmem spróbuję więc przedstawić tę książkę. Była ona wciągająca, wartka akcja i prawdziwa przygoda nie są autorowi obce. Pisze on również bardzo dobrze przyswajalnym, choć momentami banalnym, językiem, który na pewno zostanie dobrze zrozumiany, nawet przez młodszych czytelników. Można powiedzieć, że trzyma w napięciu, aż do ostatniej strony, gdyż właśnie tam, po największym rozczarowaniu, pojawia się największy uśmiech na twarzy. Utrzymane w humorystycznym stylu, na pewno przypadnie do gustu wielu osobą, szczególnie tym nastawionym na miłą lekturę na jedną noc.

 

Niestety nie z samych plusów książka się składa. Przeznaczona dla młodzieży powieść wydawała mi się po prostu zbyt naiwna i infantylna. Pomimo dobrego pomysłu, znalazłam kilka niedociągnięć i niedopowiedzeń, a sama zadawałam sobie kilka pytać, które nigdy nie znalazły odpowiedzi. Niestety nie mogę powiedzieć, że jestem mile zaskoczona ta częścią. Chciałabym napisać, że okazała się inna nię się tego spodziewałam, ale niestety nie mogę. Dwukrotnie bardziej wciągnęła mnie historia opisana w Kamiennej Pułapce- pierwszej części tego autora, którą przeczytałam. Tak więc, z bólem serca, jeszcze bardziej poniżę ocenę tej części. Niestety nie trafiła do mnie jej treść, nie byłam nawet zaskoczona zakończeniem. Przykro mi z tego powodu, ale bardziej nie mogę naciągnąć oceny, chociaż staram się patrzeć wzrokiem młodszego dziecka.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial