Czarodziejski Świat Wiersze Dla Dzieci

Autor: Krystyna Bęczkowska

Okładka wydania

Czarodziejski Świat Wiersze Dla Dzieci


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Isadora

Dzisiaj dla odmiany mam do zaproponowania najmłodszym nie baśń, ale coś równie pięknego i treściwego, choć zamykającego się w nieco skromniejszej i nie zawsze docenianej formie - tomik wierszy.

 

Mają one jednak z baśnią wiele wspólnego - choć odnoszą się do motywów jednoznacznie kojarzących się dzieciom z różnymi aspektami codzienności, autorka przydała im magicznej atmosfery, która niczym kurtyna w teatrze odsłania tajemnice na co dzień ukryte przed ludzkimi spojrzeniami, pozwala zajrzeć pod podszewkę codzienności - wystarczy tylko użyć wyobraźni.

 

Wierszyki są niesamowicie pogodne i optymistyczne - odwołując się do najprzyjemniejszych dziecięcych doświadczeń poprawiają nastrój, pozwalają marzyć i wspominać radosne chwile. Ponadto pomagają dostrzec ukryte piękno w rzeczach i zdarzeniach zwyczajnych, powszednich, zwykle niedocenianych bądź ignorowanych - nawet, jeśli jest to mała mrówka, zmoknięty gołąb lub jednostajnie padający deszcz. Uczą szacunku dla każdej żywej istoty, współczucia i współ - odczuwania.

 

Wiersze te spełniają jeszcze jedną, niezwykle istotną funkcję: zawierają kreatywne choć nieskomplikowane, ożywcze i pobudzające wyobraźnię pomysły pozwalające dziecku przegnać nudę i zająć się sobą. Te genialne w swej prostocie propozycje uczą dziecko samodzielności i efektywnego wykorzystania wolnego czasu dając mu wiele frajdy i radości.

 

Pomagają otworzyć się na świat, sprawiają, że staje się on miejscem bezpiecznym i przyjaznym, zachęcają do poznawania jego sekretów ucząc otwartości, zdrowej ciekawości i empatii.

 

"Czarodziejski świat" to niezwykle pogodny, ciepły, a zarazem pełen magii zbiór wierszyków, które umilą młodemu czytelnikowi niejedną chwilę. Ponadto te mądre, optymistyczne okruchy poezji z pewnością w znaczący sposób wesprą nieustanny trud wychowawczy podejmowany przez rodziców; ich przesłanie może stanowić wskazówkę, jakie tematy i w jaki sposób poruszać obcując z dzieckiem, by wyrosło na wartościowego człowieka. Tyle treści w tak niepozornej formie!
Gorąco polecam:)

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!