Czarodziejski Świat Wiersze Dla Dzieci

Autor: Krystyna Bęczkowska

Okładka wydania

Czarodziejski Świat Wiersze Dla Dzieci


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Isadora

Dzisiaj dla odmiany mam do zaproponowania najmłodszym nie baśń, ale coś równie pięknego i treściwego, choć zamykającego się w nieco skromniejszej i nie zawsze docenianej formie - tomik wierszy.

 

Mają one jednak z baśnią wiele wspólnego - choć odnoszą się do motywów jednoznacznie kojarzących się dzieciom z różnymi aspektami codzienności, autorka przydała im magicznej atmosfery, która niczym kurtyna w teatrze odsłania tajemnice na co dzień ukryte przed ludzkimi spojrzeniami, pozwala zajrzeć pod podszewkę codzienności - wystarczy tylko użyć wyobraźni.

 

Wierszyki są niesamowicie pogodne i optymistyczne - odwołując się do najprzyjemniejszych dziecięcych doświadczeń poprawiają nastrój, pozwalają marzyć i wspominać radosne chwile. Ponadto pomagają dostrzec ukryte piękno w rzeczach i zdarzeniach zwyczajnych, powszednich, zwykle niedocenianych bądź ignorowanych - nawet, jeśli jest to mała mrówka, zmoknięty gołąb lub jednostajnie padający deszcz. Uczą szacunku dla każdej żywej istoty, współczucia i współ - odczuwania.

 

Wiersze te spełniają jeszcze jedną, niezwykle istotną funkcję: zawierają kreatywne choć nieskomplikowane, ożywcze i pobudzające wyobraźnię pomysły pozwalające dziecku przegnać nudę i zająć się sobą. Te genialne w swej prostocie propozycje uczą dziecko samodzielności i efektywnego wykorzystania wolnego czasu dając mu wiele frajdy i radości.

 

Pomagają otworzyć się na świat, sprawiają, że staje się on miejscem bezpiecznym i przyjaznym, zachęcają do poznawania jego sekretów ucząc otwartości, zdrowej ciekawości i empatii.

 

"Czarodziejski świat" to niezwykle pogodny, ciepły, a zarazem pełen magii zbiór wierszyków, które umilą młodemu czytelnikowi niejedną chwilę. Ponadto te mądre, optymistyczne okruchy poezji z pewnością w znaczący sposób wesprą nieustanny trud wychowawczy podejmowany przez rodziców; ich przesłanie może stanowić wskazówkę, jakie tematy i w jaki sposób poruszać obcując z dzieckiem, by wyrosło na wartościowego człowieka. Tyle treści w tak niepozornej formie!
Gorąco polecam:)

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

  • Załóż swoje konto
  • Karta Do Kultury

    Wstąp do klubu Kulturalnych. Karta otwiera drzwi do świata stworzonego przez Ciebie. Dodawaj książki, komiksy, gry, filmy do swojej przechowywalni wspomnień kulturalnych. Przy każdym darze kulturalnym znajdziesz wstążki, dzięki którym będziesz mógł dodawać je do swojej magicznej kolekcji. Daj się poznać z tej lepszej strony.