Cytryna

Autor: Justyna Czapiga

Okładka wydania

Cytryna


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Monia1990

Cytryna wybiera się na wieś z rodzicami na wakacje. Tam ma zamiar wraz z przyjaciółką spędzić miłe, pełne atrakcji chwile. Nie spodziewa się tego co ją tam spotka... Dziewczyna przypadkiem poznaje Kevina, który od początku się jej spodobał. Czy jednak ich uczucie będzie miało szanse się rozwinąć? Co na to przyjaciółka? I dlaczego miłość musi być tak skomplikowana? Jak wakacje zmienią Cytrynę?

 

Muszę przyznać, że podeszłam do tej książki sceptycznie. Myślałam, że to kolejna nudna powieść dla młodych jakich wiele. Nic nowego. Tymczasem ta historia okazała się wielką niespodzianką.

 

"Cytryna" to ciepła opowieść o pierwszej miłości, o uczuciach, które wywołuje młodość. Okazuje się, że miłość wcale nie musi przyjemna. Nie oznacza pełnych romantyzmu spacerów wieczorem, bukietów czerwonych róż lub szeptanych wierszy. Może się okazać, że wszystko będzie przeciwko. Przyjaciele, rodzina, a nawet los. Co zrobić wtedy? Główna bohaterka nie poddaje się i walczy o swoje. I choć miłość trochę zamiesza w jej życiu to jednak przyniesie też wiele dobrego.

 

Bardzo polubiłam bohaterów. Cytryna to nastolatka, która dobrze wie czego chce od życia. Przynajmniej do momentu gdy poznaje Kevina. Potem się już wszystko zmienia. W końcu miłość potrafi być nieprzewidywalna i niezrozumiała. Szczególnie dla nastolatków. Widać, że autorka doskonale zna młodych ludzi i ich rozumie. Świetnie pokazała rozterki występujące w ich życiu. To wielki plus tej powieści. Pisarka choć sama jest młodą osobą to potrafi z boku spojrzeć na młodzież. To bardzo trudna umiejętność.

 

Książka została napisana prostym, ale interesującym językiem. Średnio podoba mi się grafika. Niby pasuje do treści, ale czegoś mi w niej brakuje. Jest zbyt prosta. Akcja toczy się wartko. W życiu dziewczyny ciągle coś się dzieje. Tak właśnie bywa w życiu nastolatków. Plusem dla niektórych może być niewielka ilość stron. Muszę przyznać, że gdy przeczytałam, że autorka ma zaledwie 15 lat nie mogłam w to uwierzyć bo ta powieść według mnie została napisana na dość wysokim poziomie.

 

Podsumowując polecam tę książkę wszystkim nastolatkom, którzy może dzięki temu zrozumieją czym tak naprawdę jest miłość. To idealna pozycja na nudny wieczór, która nas rozbawi, a starszych skłoni do wspomnień swojego pierwszego uczucia.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!