Czyżyk I Spółka

Autor: Lech Zaciura

Okładka wydania

Czyżyk I Spółka


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Katee

Książka w sam raz dla małych ornitologów i wielbicieli przyrody.
Twoje dziecko kocha obserwować ptaki? Po lekturze "Czyżyka i spółki" ciężko będzie ci zainteresować je czymś innym. Czeka was wiele godzin obserwacji, poznawania nowych gatunków i rozmów na temat zwyczajów skrzydlatych przyjaciół. Bez karmnika w pobliżu domu pewnie też się nie obejdzie.

 

Lech Zaciura w postaci zabawnych historyjek przedstawia w sposób niezwykle sugestywny życie naszych skrzydlatych przyjaciół. Akcja zaczyna się w grudniu, gdy ptaki, początkowo nieufnie, odwiedzają karmnik, ustawiony w ogrodzie. "Ptasia stołówka" staje się miejscem, w którym kwitnie życie towarzyskie, to tutaj zbierają się wszystkie gatunki ptaków, tutaj odbywają się ważne obrady, rozmowy, kłótnie i spory. Z czasem gdy zima ustępuje przenosimy się w raz z ptakami na łąki, do lasów, miasta. Obserwujemy jak wygląda ich życie w naturalnych warunkach. Stajemy się świadkami dobierania w pary, zakładania gniazda, wykluwania piskląt, ich pierwszych nieporadnych lotów i uczenia życia.

 

W książce zwierzęta potrafią mówić, porozumiewają się ze pomocą języka niezrozumiałego dla ludzi. Niosą sobie wzajemną pomoc i żyją w przyjaźni, nie wliczając w to ptaków drapieżnych, którzy polują na swoich mniejszych braci, ale nie obawiajcie się, w książce nie ma przemocy, prócz kilku momentów grozy, która aż zapierają dech w piersi, każda historyjka ma szczęśliwe zakończenie.

 

Dodatkowy atut stanowią ilustracje Andrzeja Kłapyta. Ptaki na obrazkach wyglądają jak żywe, przedstawiony jest każdy nawet najmniejszy detal wyróżniający je spośród innych gatunków.

 

Po lekturze "Czyżyka..." warto wybrać się na długi spacer, razem z maluchem poszukać nowych gatunków ptaków, na które do tej pory nie zwracaliśmy większej uwagi.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!