Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Co Twoje Oczy Mówią O Zdrowiu Irydologia W Praktyce

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 11 votes
Akcja: 100% - 13 votes
Wątki: 100% - 13 votes
Postacie: 100% - 9 votes
Styl: 100% - 12 votes
Klimat: 100% - 14 votes
Okładka: 100% - 9 votes
Polecam: 100% - 8 votes

Polecam:


Podziel się!

Co Twoje Oczy Mówią O Zdrowiu Irydologia W Praktyce | Autor: Bernard JensenDonald V. Bodeen

Wybierz opinię:

Madmad35

„Każdy romantyk zwraca uwagę na kolor oczu lub zmysłowy urok źrenic, rozszerzonych na znak akceptacji miłosnych zalotów. Wszyscy wiemy, jak wyglądają rozgniewane i smutne oczy, jak wygląda błądzący wzrok oraz oczy przepełnione strachem lub łzami. [...] Oczy są najbardziej wymowną częścią ciała." s. 33-34

 

Jedną z ciekawszych książek o zdrowiu, które ostatnio udało mi się przeczytać jest pozycja „co Twoje oczy mówią o zdrowiu. Irydologia w praktyce." Irydologia jest nauką o tęczówce, a zwłaszcza jej kolorze, znakach oraz zmianach związanych z chorobą. Poprzez badanie tęczówki można uzyskać wiele informacji na temat zdrowia i samopoczucia. Odczytujemy informacje na temat prawidłowości w funkcjonowaniu całego naszego organizmu. Jest to proces szybki, bezbolesny i jak zapewniają autorzy niedrogi. Za ojców irydologii uznaje się dwóch europejczyków, którzy w XIX w. na nowo odkryli ideę analizy tęczówki oka. Pierwszym z nich jest Ignatz von Peczely, drugim Nils Liljequista. Oboje stworzyli praktycznie identyczne, podstawowe mapy irydologiczne, mimo iż o swoim istnieniu nic nie wiedzieli. Autorzy w swojej książce przedstawiają historię tej nauki, oraz wybitne osoby zajmujące się tą dziedziną.

 

Mapy irydologiczne ukazują nam obszary tęczówki odpowiadające różnym częścią ciała. Ważne na co warto zwrócić uwagę to fakt, że nasza prawa i lewa tęczówka nie jest identyczna.

 

Analiza tęczówki pozwala nam na określenie chorób na jakie w danym momencie chorujemy. Musimy pamiętać o tym, że zła praca jednego z organów wpływa niekorzystnie na cały organizm. Czasami nie odczuwamy jeszcze żadnych dolegliwości, a już następują w naszym organizmie zmiany chorobowe. Na stan naszego zdrowia wpływa również tryb życia jaki prowadzimy. Nieodpowiednia dieta, jedzenie w pośpiechu, nerwowa praca i brak ruchu to tylko niektóre przyczyny chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Jednak wystarczy tylko trochę zmienić swoje życie, a już następuję korzystna reakcja organizmu. Niestety fajnie się pisze, ale rzeczywistość jest inna i czasami te zmiany trudne do osiągnięcia.

 

Co nam dolega? Możemy sprawdzić sami po lekturze tej książki. Autorzy szczegółowo analizują mapę naszego oka. Omawiają te szczegóły na które musimy zwrócić uwagę dokonując takiego badania. Do książki dołączone są mapy irydologiczne naszych oczu. Dwie do badania samego siebie, patrząc w lustro, drugi komplet do badania innej osoby. Osobiście potraktowałabym to badanie jako zabawę. Aby być specjalistą w tej dziedzinie potrzeba praktyki. Jednak od czegoś trzeba zacząć – prawda? Pamiętajcie jednak, żeby nie traktować tej metody jako wyroczni. Jest to jedynie drogowskaz, wskazówka na co trzeba zwrócić uwagę analizując swój stan zdrowia. Diagnozę zawsze musi postawić lekarz. Podobnie jest w postępowaniu z osobami badanymi. Możemy im tylko sugerować, ale nie wystawiać ostatecznej diagnozy. Niedoświadczony irydolog może swoją diagnozą wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku.

 

„Spoglądając w oczy, irydolog nie doszukuje się chorób, lecz traktuje tęczówki jako pewien specyficzny rodzaj ekranu – powierzchnię, na której można zaobserwować integralność tkanek poszczególnych części ciała. Informacje na temat stanu tych tkanek poszczególnych części ciała. Informacje na temat stanu tych tkanek docierają do mózgu poprzez szlaki neuronowe rdzenia kręgowego, a następnie do oka, gdzie zostają „wyświetlone" na „ekranie" tęczówki. Dzięki temu mechanizmowi w tęczówce zawarte są informacje na temat funkcjonowania oraz wrodzonego charakteru strukturalnego całego organizmu. Tęczówka przekazuje irydologowi dane na temat nagromadzenia toksyn oraz niedoboru składników odżywczych w tkankach." s.84

 

Aby zrozumieć informacje zawarte w tęczówce trzeba zapoznać się z podstawowymi terminami stosowanymi w tej dziedzinie oraz poznać jej główne założenia. Jednak nie wszystko da się z oka odczytać. Nie dowiemy się jakie mamy ciśnienie krwi, jaki poziom cukru we krwi, jakie przyjmujemy leki, czy jaką operacje chirurgiczną przeszliśmy. Dobre zdrowie wymaga prawidłowej aktywności każdego narządu. Najlepszą metodą leczenia jest sztuka i nauka dietetyki. Zdrowe odżywianie i dietetyka nie dotyczą tylko jedzenia i picia. Znaczenie mają dla nas również przyjaciele, muzyka czy kolory. Na stan naszego zdrowia wpływ mają również nasze myśli – zwłaszcza te negatywne. W książce znajdziecie wiele rad związanych ze zdrowym stylem życia. Warto po nie sięgnąć i chociaż niektóre zastosować.

 

To było moje pierwsze spotkanie z tą dziedziną nauki. Wcześniej tylko słyszałam o czytaniu ze źrenicy. Wprawdzie nie zostałam ekspertem po lekturze tej książki, ale zdobyłam nową wiedzę na temat źrenicy oka i dbania o zdrowie. Książkę czyta się bardzo fajnie, język nie jest skomplikowany, ani nie został przesycony terminologią medyczną. Polecam osobom zainteresowanym.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial