Baśnie Andersena

Autor: Hans Christian Andersen

Okładka wydania

Baśnie Andersena


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Katee

Są takie książki, które każdemu przypominają dzieciństwo.
Są takie opowieści, które koniecznie musi poznać każde dziecko.
Są takie historie, które na zawsze pozostają w pamięci, takie które stanowią wartość samą w sobie i są znane na całym świecie.
Czy jest ktoś kto nie słyszał o Baśniach Andersena? Czy jest ktoś, kto chociaż raz nie zetknął się z opowieściami tego Pana pod jakąkolwiek postacią, bez znaczenia czy adaptacją filmową czy literacką?
Szczerze wątpię.

 

Pamiętam czasy gdy będąc małą dziewczynką z zapartym tchem wsłuchiwałam się w głos mamy czytającej baśnie. Płakałam nad losem biednej Dziewczynki z zapałkami i nieszczęśliwej Małej Syrenki, cieszyłam się z odmiany losu Brzydkiego Kaczątka i śmiałam w głos z głupoty króla z Nowych szat cesarza.
Baśnie towarzyszyły mi nieustannie, w okresie dzieciństwa, w szkole, nawet na studiach, a do Pana Andersena mam i będę miała zawsze ogromny sentyment. Dlatego maja radość nie miała granic gdy w ręce wpadło mi nowe wydanie Baśni z Oficyny Wydawniczej Foka.
Gruntowne przestudiowanie spisu treści było pierwszą rzeczą jaką zrobiłam po otworzeniu książki. Nie zawiodłam się, są tu wszystkie popularne i te mniej znane historie. Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i nie będzie zawiedziony.

 

Książka wydana w twardej oprawie z ciekawą ilustracją na okładce, litery duże ułatwiający lekturę młodemu czytelnikowi, tekst napisany przystępnym i przyjaznym językiem. Jedyne co mnie zawiodło to ilustracje, jest ich mało, zdecydowanie ze mało. Dzieci, dla których ilustracje są istotnym elementem książeczek i na które zwracają bardzo dużą uwagę z pewnością poczują się zawiedzeni jeszcze bardziej niż ja.

 

Mimo wszystko czeka mnie jeszcze nie jeden wieczór spędzony z opowieściami Pana Andersena, córeczka pokochała je tak samo jak ja i bez wieczornego rytuału czytania do snu jednej z historyjek już się nie obejdzie :)

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!