Okładka wydania

Bezpieczny Tarot

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Bezpieczny Tarot | Autor: Maria Bigoszewska

Wybierz opinię:

Natula

„Bezpieczny Tarot" to poradnik wróżbiarstwa przygotowany przez Marię Bigoszewską. Autorka od ponad dwudziestu lat pisze w prasie o kartach, jest praktykującą wróżką i doradcą życiowym. Pomaga osobom na łamach czasopism 'Wróżka" i „Gwiazdy mówią" oraz udziela prywatnych sesji służących rozwiązywaniu problemów osobistych i biznesowych.

 

Tarot nie jest prostą sprawą, jest to skomplikowana wiedza duchowa przedstawiona za pomocą Małych i Wielkich Arkanów. Jak sama autorka wspomina, uważa się, że za symboliką kart kryje się zaszyfrowana historia Wszechświata. Obcowanie z kartami Tarota, umożliwia medytację, duchową ewolucję czy też znalezienie odpowiedzi na nurtujące pytania. Zagłębiając się w tajemnice Tarota odkrywamy coś co wcześniej było nieosiągalne, poznajemy własną osobowość, jej mroczną stronę, a także uczymy się sztuki obserwacji otaczającego świata, to duży krok do własnego samorozwoju.

 

Kiedyś dość mocno interesowałam się tym tematem, miałam własną talię, cierpliwie uczyłam się znaczenia kart oraz sztuki dywinacji (zespół czynności związanych z próbami przepowiadania przyszłości z pomocą specjalnych przedmiotów i technik, a według niektórych interpretacji, także sił nadnaturalnych – źródło wikipedia), niestety zapewne ta wiedza nie była mi przeznaczona, gdyż po jakimś czasie pasja ta odeszła na dalszy plan i uległa całkowitemu zapomnieniu.

 

Dzięki książce „Bezpieczny Tarot" ponownie uległam zafascynowaniu tą dziedziną. Ten użyteczny poradnik ułatwia odnalezienie się wśród zawiłych wróżebnych znaczeń, zapoznaje z wymową kart oraz ich interpretacją i układami. Pani Maria zapewnia, że proponowany przez nią system pracy jest całkowicie bezpieczny i po książkę mogą sięgnąć osoby początkujące, jak również te, które pragną poszerzyć swoją wiedzę. Informuje również, że w podręczniku nie znajdziemy treści niezgodnych z religią ani związanych z okultyzmem, cóż... nie wynikam w to, aczkolwiek nie jest tajemnicą, że zgodnie z nauką Kościoła Katolickiego tego typu działania są niedozwolone, gdyż tylko Bóg zna naszą przyszłość i ma na nią wpływ. Jednak nie mnie to oceniać.

 

Spotkałam się z opinią, że tej pozycji bark polotu i efektownego wyglądu. Po części jest to prawdą, książka nie powala kolorowym opracowaniem czy oszałamiającymi ilustracjami, ale pytanie, czy jest to konieczne? Podręcznik służy zdobyciu wiedzy i umiejętnemu jej zastosowaniu, w tej materii nie ma żadnych uchybień. Każdy z rozdziałów jest rzetelnie przygotowany, arkany zostały dokładnie opisane, dodatkowo zawierają miłosną charakterystykę. Przybliżone zostało także znaczenie wróżebne kart, cechy charakteru, ich wpływ na sytuację, sprawę lub zdrowie. Rozdział o wymowie kart, jest bardzo dokładnie i ciekawie opracowany. Autorka przejrzyście omawia układy kart, informuje również o kartach złowieszczych i oczywiście o dywinacji.

 

Jak wiadomo nie od razu Kraków zbudowano, każda z osób chcąca wejść na tę drogę osobistego rozwoju, musi ćwiczyć, praktykować i zdobywać doświadczenie. Maria Bigoszewska radzi, aby systematycznie zdobywać praktykę, poprzez stawianie kart znajomym czy rodzinie, nie należy krępować się tym, że jest się na początkowym etapie nauki, z czasem, przyjdzie odpowiedni rozwój i łatwość odczytywania układów.

 

Według mnie „Bezpieczny Tarot" to bardzo interesująca pozycja, idealna dla początkujących adeptów wróżbiarstwa i osób dla których talia Tarota jest szczególnie bliska. Książka jest przystępna, a dzięki jasnemu przekazowi jest idealną i kompetentną pozycją do poznania tajemnej wiedzy.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial