Okładka wydania

Był Sobie Złodziej

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Był Sobie Złodziej | Autor: Jacek Skowroński

Wybierz opinię:

Zaczytana Mery

Po książkę Jacka Skowrońskiego pod tytułem „Był sobie złodziej" sięgnęłam zupełnie przypadkiem. Natknęłam się na nią w Epiku szukając zupełnie innej pozycji. Skusiłam się do jej kupna i bez wahania powiem, że nie żałuję swojej decyzji.

 

Rafał główny bohater powieści zajmuje się jedną z najstarszych profesji na świecie, czyli złodziejstwem. Nie jest on jednak przysłowiowym złodziejem. Wszystkie skoki planuje niesamowicie dokładnie. Jest bardzo ostrożny i gdy widzi nawet najmniejsze oznaki zagrożenia rezygnuje z wątpliwego zarobku. Jest profesjonalistą w każdym calu dbającym przede wszystkim o to by pozostać na wolności. Bardzo długo udaje mu się igrać z losem, lecz każda dobra passa ma swój kres.

 

Książka rozpoczyna się całkiem niewinnie jednak każda kolejna przeczytana strona wciąga czytelnika w coraz bardziej zagmatwaną historię. Jedno nietypowe zdarzenie pociąga za sobą kolejne tworząc niesamowicie skomplikowaną, ale logiczną całość.

 

Skowroński ma niesamowitą umiejętność oddawania klimatu słowami, co sprawia, iż czytając możemy poczuć jakbyśmy znajdowali się w miejscach opisanych przez autora. Dodatkowym atutem powieści jest akcja, która opisuje codzienność współczesnej Polski, co niewątpliwie pobudza wyobraźnię polskiego czytelnika. Ciekawym zabiegiem jest również narracja w tym przypadku pierwszoosobowa. Zakończenie powieści było dla mnie wielkim zaskoczeniem gdyż aż do ostatniej strony nic nie jest oczywiste.

 

„Był sobie złodziej" to niezwykle udany debiut Jacka Skowrońskiego. Powieść wciąga, pobudza wyobraźnię i sprawia, iż ciężko się od niej oderwać. Szkoda tylko, że tak szybko się kończy. Już nie mogę doczekać się chwili, gdy w moje ręce wpadnie kolejne dzieło autora pt. „Mucha".

 

Polecam z czystym sumieniem.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial