Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Bezsenność Anioła

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 4 votes
Styl: 100% - 6 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Bezsenność Anioła | Autor: L.H. Zelman

Wybierz opinię:

Heyday

"Bezsenność anioła" jest druga częścią trylogii autorstwa Lidii Heleny Zelman. Nasza polska pisarka wprowadza nas już po raz drugi w świat aniołów, Upadłych i Nefilim. Andrea powraca na ziemie już świadoma tego, że jest Wybrańcem. Dostała nową misję od Boga. Ma ponownie zjednoczyć Drzewo Życia, które przez Samaela rozpadła. Mają jej w tym pomóc nowi strażnicy Paktu: Metatron, Rafael, Michał, Kamael, Zadkiel, Sandalfon i Haniel. Razm muszą odnaleźć 10 sefir, które po rozpadzie Drzewa ukryły się w ciałach człowieka...

 

Kiedy skończyłam czytać "Tożsamość anioła" od razu zaczęłam kolejną część. Przez ostatnie dni cały wolny czas spędzałam na czytaniu. Przyznaję, że ta seria naprawdę mocno mnie poruszyła, a Azathra przejęła moje myśli.

 

Główna bohaterka jest teraz świadoma swojej mocy, przez co książka wydaje się naprawdę realistyczna. Wszystko co nie zostało wyjaśnione w poprzedniej części, zostaje wytłumaczone w "Bezsenności anioła".

 

Bardzo mi się podobały próby znalezienia sefir oraz historie, które im towarzyszą. Każda z nich była inna, niepowtarzalna i wnosiła coś w końcowy efekt. W tej części autorka jeszcze bardziej skupiła się na miłości Kaspara i Azathry. Teraz kiedy Nathangel został ponownie strącony do piekła, chłopak myśli, że mogą być już razem. Niestety kiedy są razem, Upadli mogą odnaleźć jego ukochana, przez co jej misja mogłaby się nie powieść. Dlatego muszą się spotykać w ukryciu. Nikomu to za bardzo nie pasuje, jednak nie mają wyboru. Azathra zaczyna się zastanawiać, co tak naprawdę czuje do swojego ukochanego i stara się mu wytłumaczyć na czym polega miłość anioła.

 

Moim zdaniem ta część była jeszcze ciekawsza, dzięki temu, że wszystkie tajemnica zostały odkryte. Plusem tej części jest na pewno również to, że Azathra zaczyna myśleć o tym co robi i dlaczego. Bardzo pragnie normalnego życia, jednak nie jest to jej pisane. Sądzę, że ta powieść powinna zostać doceniona. Pewnie się powtórzę, ale dawno nie czytałam tak ciekawego fantasy polskiej autorki. Gratuluję jej pomysłu, koncepcji oraz niezaprzeczalnego talentu pisarskiego.

LadyBoleyn

Doskonale pamiętam, że jeszcze rok temu co chwilę mój wzrok natrafiał na książki dotyczące wampirów, wilkołaków, aniołów i innych nadludzkich stworzeń. W przeciągu kilku miesięcy na rynku pojawiło się mnóstwo powieści, w których zawarte zostały losy niezwykłych bohaterów, mających w sobie niezwykły dar bądź też odkrywających wewnątrz siebie nowe zdolności. Przeczytałam sporo tego typu lektur – jedne były lepsze, intrygowały mnie od pierwszej do ostatniej strony, inne zaś od samego początku odstraszały banalną fabułą i brakiem oryginalnego pomysłu na treść. Niewątpliwie, tego typu literatura, która raczej należy do młodzieżowych, znacznie różni się od innych pozycji i pozwala choć na chwilę przenieść się do świata istot, które cały czas są zagadką. Polska autorka, Lidia Helena Zelman, jest autorką trylogii, w której główną bohaterką jest anioł o imieniu Azathra. Niestety, nie miałam dotąd okazji zapoznać się z pierwszą częścią przygód tejże postaci, jednakże po przeczytaniu drugiego tomu, „Bezsenność anioła", odnoszę wrażenie, że ominęło mnie wiele dobrego.

 

„Tożsamość anioła", pierwsza cześć tejże trylogii, przedstawiała nam losy Andrei – młodej i inteligentnej studentki, której brakuje pewności siebie. Dziewczyna unika kontaktu z ludźmi, dlatego też nawet gdy najprzystojniejszy chłopak na jej uczelni zwraca na nią uwagę – odpycha jego zaloty, pragnąc uciec przed tym uczuciem. Wokół niej zaczynają dziać się różne dziwne zjawiska, jakie nie są z tej ziemi – okazuje się, że w jej życie ingeruje samo niebo, z którym wiąże się jej odległa przeszłość. Andrea poznaje swoje proroctwo i otrzymuje nowe zadania do wykonania, znając już swoją prawdziwą tożsamość. W „Bezsenności anioła" czytelnik poznaje Azathrę, tę samą dziewczynę, która teraz wie, kim jest i jak wielka drzemie w niej siła. Kobieta, która została wybrana przez Boga, musi na nowo połączyć węzłami Drzewo Życia, które zostało zniszczone przez zbuntowanego anioła. W tej misji ma pomóc jej zastęp strażników Paktu między upadłymi i aniołami, którzy nie opuszczają Azathry chociażby na krok, cały czas przebywając w jej towarzystwie. Razem z nimi główna bohaterka musi odnaleźć dziesięciu ludzi, w których ukryły się sefiry, po rozpadzie Drzewa Życia, dzięki którym można odbudować to, co zostało zniszczone. Dziewczyna musi stanąć do walki z groźnymi przeciwnikami, którzy są gotowi zrobić wszystko, by ją zgładzić. Dodatkowo bezsenność i problemy miłosne z ukochanym Kasprem, który próbuje odzyskać swoją ukochaną Andreę, powodują, że Azathra czuje się coraz bardziej osaczona. Jednakże doskonale wie, że nie może ulec zniewalającej mocy zła i uwolnić się od przeszłości, która odebrała jej wszystko to, co kochała...

 

Przyznam, że od samego początku zafascynowałam się działaniami Azathry i jej przyjaciół, wciągając się do świata aniołów, upadłych i nefilimów, gdzie dochodziło do wielu dramatycznych wydarzeń, nad jakimi musiała zapanować dziewczyna, posiadająca ogromną siłę podarowaną przez samego Boga. Lidia Helena Zelman, z wykształcenia polonistka i bibliotekoznawca, prowadząca ciche i spokojne życie, zadebiutowała na naszym rodzimym rynku właśnie trylogią o losach młodej dziewczyny, która odkrywa w sobie niezwykłe przeznaczenie. Powstało już mnóstwo powieści na bazie paranormal romanse, jednak przyznam, że ta seria różni się od nich znacznie – autorka posiada kapitalny pomysł na fabułę tego utworu i wszelkie zdarzenia, jakie dotykają bohaterów, opiera się dosyć często na biblijnych przekazaniach, z czym spotykam się coraz pierwszy, oraz sprawnie łączy sprawy służbowe, pozaziemskie i sercowe Andrei, która dzielnie musi stawić czoła swoim wszystkim przeciwnikom. Pani Zelman posiada bardzo lekki i przyjemny styl, jaki powoduje, że książkę jej autorstwa czyta się dosłownie jednym tchem, z zainteresowaniem śledząc poczynania wszelkich postaci, walczących o obrane przez siebie wartości. Dialogi w lekturze wydają się być autentyczne, natomiast dzięki opisom uczuć i obserwacji Azathry, odbiorca doskonale rozumie motywy jej działania i popiera ją w jej walce z upadłymi. Niemalże od razu polubiłam główną bohaterkę, która pomimo tego, że na pierwszy rzut oka wyglądała na kruchą istotę – wewnątrz posiadała ogromną pewność siebie i wiedzę na temat swoich wyborów. Jej towarzysze, aniołowie, oraz ukochany Kasper, jaki nie rozumiał priorytetów swojej miłości, również można zaliczyć do udanych postaci, które potrafiły rozśmieszyć, jak i też wprowadzić czytelnika w lekką zadumę. Akcja w „Bezsenności anioła" przyspiesza stopniowo – na początku należy zapoznać się z zadaniami Azathry i jej próbą znalezienia sefirów, a następnie następuje lawina wydarzeń, która obrazuje, jak potężna jest walka pomiędzy siłami zła i dobra. Nie sposób nudzić się, czytając o życiu głównej bohaterki. Miłym urozmaiceniem są opowieści o przeszłości tytułowego anioła, który sprzed tysiącami laty poświęcił swój dotychczasowy byt w celu ratowania swojego ukochanego. Niestety, zdarzenia z tego okresu powracają do Andrei niczym horror, żądając jeszcze większej ilości krwi i ofiar. Innowacyjne pomysły i kreatywność Lidii Heleny Zelman widoczne są niemalże na każdym kroku, a wielowątkowość i wspaniałe lekkie pióro pisarki, sprawiają, że ta pozycja należy do niezwykłych i jedynych w swoim rodzaju.

 

Dawno już nie dałam się wciągnąć do świata nadludzkich stworzeń, tak jak podczas czytania „Bezsenności anioła". Pisarka stworzyła niesamowitą lekturę, która cały czas intryguje, rodzi nowe pytania i zaskakuje na każdym kroku. Myślę, że dzięki swoim pomysłom i umiejętnością tworzenia fantastycznego nastroju, pani Zelman oczarowała i oczaruje jeszcze niejednego czytelnika. Polecam tę powieść, a sama będę poszukiwać pozostałych dwóch części tej trylogii.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial