Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Boska Matryca: Łącząc Naukę, Cuda I Wiarę

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Boska Matryca: Łącząc Naukę, Cuda I Wiarę | Autor: Gregg Braden

Wybierz opinię:

Pavell

Fizyka kwantowa to dział fizyki opisujący zjawiska zachodzące między cząsteczkami, atomami, czy jądrami atomowymi, które w żaden sposób nie podlegają percepcji człowieka. Badania które opisują te zjawiska pokazują, że fizyczny wszechświat złożony jest z czystej energii, której nie da się zniszczyć, ale można ją zamienić na inną formę energii, bez żadnych strat podczas transformacji. Ta teoria jest jednak tylko uproszczeniem tego, co zachodzi w kwantowym świecie. Fizyka kwantowa jest bowiem czymś czego nie można do końca poznać i wyjaśnić, ponieważ zjawiska w niej zachodzące i ukazujące się w wynikach badań są trudne do zakceptowania przez współczesnych naukowców, gdyż burzą wszelkie zasady i teorie naukowe, którymi nasz świat kieruje się od wielu lat. Jak bowiem zwykłemu człowiekowi wyjaśnić zasady teleportacji, którą znamy z serialu Star Trek, lub to, że ta sama cząsteczka kwantowa może znajdować się nawet w kilkuset miejscach na raz, czy np. to, że ludzkie emocje i DNA są ze sobą nadal połączone mimo rozdzielenia ich na odległość kilkuset mil?

 

Te i inne zagadnienia postanawia wyjaśnić nam Gregg Braden w swojej książce „Boska matryca", która jest swoistym pomostem między światem nauki, a światem wiary w Boga i jego boska moc.

 

Rzeczy niewyjaśnione, niepojęte dla naszego rozumu zwykliśmy nazywać cudami np. cudowne uzdrowienie. Wierzymy, że sprawiły to nasze modlitwy, że Bóg okazał się łaskawy. Jednak jeśli ktoś umrze, Bóg jest tym którego obwiniamy za brak pomocy. Gdzie tutaj sprawiedliwość? Dlaczego, jedni zdrowieją, inni nie, dlaczego są wojny gdy tak dużo ludzi modli się o pokój na świecie? Są to pytania które będą pojawiać się jeszcze przez wiele lat.

 

A jeśli okazałoby się, że to my sami jesteśmy za to odpowiedzialni i my sami potrafimy uzdrawiać swoje ciało i życie? Na początku wydaje się to mało prawdopodobne, ale gdy się nad tym głębiej zastanowimy już dziś możemy spróbować zmienić choć trochę swoje myślenie. Z pomocą przychodzi nam... współczesna nauka.

 

Boska matryca to według autora pole energii, które jest pomostem i zwierciadłem dla wszystkiego co powstaje między światem wewnątrz nas, a światem zewnętrznym. Pole to jest wszędzie, w całym wszechświecie i sprawia, że wszystko jest ze sobą połączone. Innymi słowy: człowiek, świat i wszystko we wszechświecie jest jednością, dzięki czemu możemy komunikować się ze sobą w błyskawicznym tempie, jak również stwarzać nasz świat, będąc jednocześnie „artystą i dziełem sztuki". Wiedza ta otwiera przed nami jeszcze więcej możliwości, musimy tylko stworzyć w sobie nowy sposób myślenia i patrzenia na to, co dookoła. Autor, przytaczając niesamowite badania naukowe, próbuje nam udowodnić, że to my sami mamy w sobie boską moc, musimy tylko nauczyć się jej używać, a przede wszystkim uwierzyć w nią.

 

„Boska Matryca" to bardzo ciekawa lektura, głównie ze względu na rewolucyjne teorie o których się z niej dowiadujemy. Na początku może się wydawać pozycją dość ciężką i przeznaczoną dla konkretnego czytelnika, ze względu na dużą ilość technicznego i naukowego języka. Jednak po pewnym czasie okazuje się, że język ten staje się coraz bardziej zrozumiały, a przedstawione eksperymenty i badania naukowe udanie wciągają nas głęboko w treść książki. Ciekawy sposób pisania, plus naukowe dowody sprawiają, że nie możemy się od niej oderwać i z zaskoczeniem oraz zdziwieniem obserwujemy doświadczenia i ich wyniki, przez które naukowcy wyrywają sobie włosy z głowy, gdyż według nich owe zjawiska nie powinny mieć miejsca.

 

Dzieło Gregga Bradena zawiera informacje, które dla żyjącego w dzisiejszym świecie człowieka mogą okazać się niezbędne. Umiejętnie bowiem łączy w sobie wiarę w Boga jako jedynego stwórcy, dysponującego nieograniczoną mocą i naukę, która tej mocy nie odrzuca, ale dzięki niewiarygodnym doświadczeniom udowadnia, że być może cała ta moc pochodzi i zawsze pochodziła od nas. Że to właśnie my nieświadomie wpływamy nie tylko na swoje zdrowie fizyczne i psychiczne ale również na kształt całego świata, na jego charakter, na wojny, choroby, itp. Owszem, za większość tych rzeczy człowiek rzeczywiście jest sam odpowiedzialny, ale w książce są wskazówki, co ważne, wskazówki naukowe, które podpowiadają jak każdy z nas, zwykły człowiek siedzący przed telewizorem, czy czytający tą recenzję ma w sobie moc by to zmienić na lepsze. Wszystko dzięki polu energii, zwanym przez autora Boską Matrycą, po której porusza się energia, nasze myśli i dzięki której wszystko co żyje i znajduje się na świecie i wszechświecie jest ze sobą połączone.

 

Książka przeznaczona jest dla każdego, nie ważne czy to ktoś interesujący się nauką, fizyką kwantową i mikroświatem, czy osoba głęboko wierząca i nie przyjmująca do swojego umysłu porównywania swoich możliwości do boskiej mocy, czy ktoś kto jest po prostu ciekawy jednego i drugiego. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i każdy po przeczytaniu ostatniej kartki będzie w zupełnie nowy i odmienny sposób patrzył na otaczający nas świat i na to jak wszystko działa w naszym życiu.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial