Okładka wydania

Być Zakochanym...

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Marek WareckiWojciech Warecki
 • Tytuł Oryginału: Być Zakochanym...
 • Gatunek: Psychologia
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 104
 • Rok Wydania: 2010
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 110 x 180 mm
 • ISBN: 9788375021875
 • Wydawca: Promic
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Być Zakochanym... | Autor: Marek WareckiWojciech Warecki

Wybierz opinię:

Varia

Zastanawialiście się kiedyś czym jest miłość? Chwilową fascynacją, a może dozgonnym oddaniem się drugiej osobie? Prawdziwie kocha się tylko raz, a może uczucia nie mają limitu?

 

Na te pytania, odpowiedzi próbują znaleźć bracia Wareccy. W książce „Być zakochanym" przyglądają się miłości zarówno z naukowego, jak i boskiego punktu widzenia. Przy czym warto od razu zaznaczyć, że nie jest to nudne, moralizatorskie gadanie. Wszystkie przemyślenia zostały ujęte w formie humorystycznego dialogu odbywającego się między Hanią i Tomkiem - wyluzowanym chłopakiem oraz mądrą dziewczyną – dzięki czemu czyta się to lekko i z nie małą przyjemnością.

 

Dzięki tej lekturze poznamy nie tylko rodzaje miłości, ale także jej składniki, fazy, a nawet dowiemy się dlaczego ktoś nam się podoba. Książka ta bowiem rozkłada miłość na części pierwsze i nie pozostawia miejsca dla jakiegokolwiek tabu. Kłótnie, zazdrość, relacje z teściami, a nawet wiadomości sms. To wszystko naprawdę tu znajdziemy. Do tego mamy kilka wesołych ilustracji oraz mądre sentencje poprzedzające każdy rozdział, które są zarazem ciekawą formą wprowadzenia nas w kolejne rozważania.

 

Powszechnie wiadomo, że uczucia są skomplikowane, a romantyczne początki nie mogą trwać wiecznie. Dokąd zmierza nasza relacja i na co się przygotować? Stąd może dokładnie tego się nie dowiemy, ale i tak sporo w naszej głowie się rozjaśni. Książka ta zawiera wiele prawd, które choć po przeczytaniu mogą się wydawać oczywiste, to na co dzień nie zdajemy sobie z nich sprawy. Dlatego warto mieć je wszystkie zebrane w jednym miejscu, a ta pozycja właśnie nam to oferuje.

 

„Być zakochanym" to swoiste kompendium wiedzy romantycznej. Ten mały objętościowo, ale duży przesłaniem tomik, doskonale pozwoli nam się zorientować w bogatej teorii zakochania, a stąd do praktyki już krótka droga :)

Kasiek

„...być zakochanym"

 

Chyba każdemu zdarzyło się być zakochanym, czuć przyspieszony rytm serca, motylki i wszystkie te cudowne, słodkie sprawy. Byłam trochę zdziwiona, że ktoś napisał o tym książkę, bo to trudny temat, na pewno bardzo indywidualny, ale również trudny do ubrania w słowa. Z drugiej strony temat jest chwytliwy, wiadomo że jest wiele osób, które chcą podejść do tematu ze szkiełkiem i dowiedzieć się jak to jest naprawdę.

 

Nie wiem dokładnie czego się spodziewałam po tej książce, ale na pewno nie tego co dostałam. Bo dostałam cieniutką książkę z owszem ładnymi obrazkami, ale bardziej pasujących do książeczki z dowcipami niż dzieła traktującego o miłości. Obrazki bym przeżyła. Nie mam 4 lat, nie są najważniejsze. Chciałam treści, odpowiedzi. A co mam? Rozmowę dwójki ludzi. Dialogi podzielone SA tematycznie. Rozmawia kobieta i mężczyzna. Mieliśmy zapewne w założeniu dostać punkt widzenia płci obojga. Dostajemy zaś jakby potwierdzenie schematów. Kobieta częstuje nas niezjadliwymi sentymentalnymi wypowiedziami, którym kicz zarzuciliby nawet twórcy oper mydlanych. Facet zaś – moim zdaniem ogromnie infantylny, rzekomo sypie dowcipem i żartem jak z rękawa – moim zdaniem dziurawego bo nie bawiło mnie nic. Mamy scenki, które nie są zabawne, nie wyczerpują tematu, właściwie są tak beznadziejne, ze nie wiem co mogę napisać ponad to. Gdyby wnosiły coś do dyskusji, udzielały jakichś odpowiedzi, lub chociażby wyczerpywały jakiś temat, mogłabym być zainteresowana. Tymczasem zaczynają się z przysłowiowej ni gruchy nie Pietruchy i tak samo się kończą. Czytasz i nagle dostajesz jakby obuchem przez głowę, bo bach i koniec.

 

Nie chcę szukać na siłę zalet tej książki, bo podstawową zaletą była jej objętość i fakt, że nie musiałam się z nią długo męczyć. Podobały mi się jedynie cytaty na początku każdego rozdziału. Znalazłam kilka perełek, kilka fragmentów sobie przypomniałam.

 

I to dla mnie tyle na temat tej książki. Niestety utwierdziłam się w przekonaniu, że nie ma po co zajmować się zakochaniem od strony technicznej, bo nic wartego uwagi nie da się znaleźć.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial