Okładka wydania

Bóg Tak Wysoko Cię Ceni Rozważania Na Niełatwe Tematy

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Krzysztof Osuch
 • Tytuł Oryginału: Bóg Tak Wysoko Cię Ceni Rozważania Na Niełatwe Tematy
 • Gatunek: Religia i Religioznawstwo
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 260
 • Rok Wydania: 2012
 • Numer Wydania: II
 • Wymiary: 136x210 mm
 • ISBN: 9788375059144
 • Wydawca: WAM
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Bóg Tak Wysoko Cię Ceni Rozważania Na Niełatwe Tematy | Autor: Krzysztof Osuch

Wybierz opinię:

Panna_Indyviduum

Bóg – dla niektórych to tylko słowo, dla innych ukochany ojciec, przyjaciel i sens życia, a dla jeszcze innych ktoś, do kogo mogą wołać tylko wtedy, kiedy wszystko co złe wali im się na głowę przygniatając ich boleśnie do ziemi. W różnych religiach Bóg jest inaczej postrzegany: w judaizmie jest on jednoosobowy i niepodzielny, w chrześcijaństwie Bóg występuje w trzech osobach, zaś w islamie Bóg jest jeden, ale nie posiada on swoistego imienia w przeciwieństwie do innych religii.

 

Jestem wierząca. Wiem, nie wyglądam na taką, ale wierzę w Boga i codziennie z Nim rozmawiam. Mówię Mu o wszystkim. O tych ważnych i mniej ważnych sprawach. Niestety, nie zawsze tak było. Obrażona, wściekła i rozżalona odwróciłam się do Niego plecami, kiedy moje życie zaczęło się sypać w zastraszającym tempie. Nie chciałam z Nim rozmawiać, przestałam odwiedzać Jego domu i całą sobą nienawidziłam ludzi, którzy przecież są Jego ukochanymi dziećmi, tak samo jak ja. Nie zdawałam sobie sprawy, że w ten sposób ranię kogoś, kto tchnął we mnie życie i pozwolił się nim cieszyć. Kilka miesięcy temu stało się coś co sprawiło, że obudziłam się ze snu utkanego z nienawiści, złości i depresji. Otworzyłam oczy i zobaczyłam, że świat nie jest zły i beznadziejny. Zobaczyłam, że moje życie to nie nudna, wypełniona smutkiem wegetacja, a coś więcej. Znacznie więcej. Niestety, moje oczy otworzyła tragedia, ale oczy niektórych z was może otworzyć książka autorstwa rekolekcjonisty Krzysztofa Osucha pod tytułem „Bóg tak wysoko Cię ceni".

 

„Bóg tak wysoko Cię ceni" to zbiór rozważań na najróżniejsze, często trudne i problematyczne tematy. Książka jest podzielona na dwanaście rozdziałów w których czytelnik znajdzie kilka ciekawych, pouczających i momentami wzruszających kazań, a także kilkanaście prób odpowiedzi na trudne i niezwykle nurtujące pytania, których, być może, nie zadaje sobie codziennie czy zbyt często, ale czasami zakołyszą się w jego targanej emocjami duszy. Autor w swoich rozważaniach porusza między innymi temat grzechu, miłosierdzia, bezgranicznym oddaniu się Bogu, a także walki dobra ze złem w duszy człowieka, który mimo wolnej woli jest tak bardzo podatny na podszepty Złego.

 

Biorąc tę pozycję do rąk myślałam, że dostanę „suche" i przede wszystkie nudne kazania, które nijak mają się do życia. Jak wielkie było moje zdziwienie, kiedy już na pierwszych stronach znalazłam opis problemów, których jestem nieszczęśliwą posiadaczką. Z każdym zdaniem, linijką i rozdziałem książka Osucha wciągała mnie coraz bardziej. Czytając rozważania i przemyślenia rekolekcjonisty oraz jego próby interpretowania fragmentów Pisma Świętego często w moich oczach pojawiały się łzy, bo niemalże na każdej stronie autor uświadamiał mi, że jestem kimś ważnym dla Najwyższego, że to nie jest tak, że jeśli coś mi nie wychodzi to Bóg tego nie widzi, czy też nie słyszy moich próśb. Wręcz przeciwnie, On wszystko widzi, słyszy i przede wszystkim wysłuchuje, ale Bóg nie jest spełniającą życzenia złotą rybką, a Ojcem, który uczy swoje dzieci pokory, wytrwałości i przede wszystkim wiary zsyłając na nie najróżniejsze „przygody". Niekoniecznie ciekawe i przyjemne.

 

„Bóg tak wysoko Cię ceni" to niesamowita książka pełna ciekawych, poruszających przemyśleń i rozważań na każdy okres roku. To nie jest lektura do czytania na szybko i dla przyjemności, więc jeśli myśleliście, że połkniecie ją na dwa razy to się grubo mylicie. Tę książkę trzeba czytać w skupieniu i spokoju, bo dopiero wtedy odnajdzie się w niej nie tylko rady, ale także mnóstwo przykładów Bożej miłości. Najpiękniejszej, jakiej człowiek może w swoim życiu doświadczyć.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial