Battlefield 3: Rosjanin

Autor: Andy McNab

Okładka wydania

Battlefield 3: Rosjanin


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Marta_25

„Battlefield 3" to powieść oparta na jednej z najsłynniejszych serii gier wojennych „Battlefield". Jej autor, Andy McNab brał udział w procesie tworzenia gry komputerowej. Wykorzystując swoje żołnierskie doświadczenie dbał o to, aby gra w jak największym stopniu oddawała „realizm działań wojennych". Na napisanie powieści, jak twierdzi autor zdecydował się dlatego, że jest ona doskonałym uzupełnieniem gry.

 

Bohaterem „Battlefield 3" jest były żołnierz Specnazu- rosyjskich sił specjalnych, Dmitrij „Dima" Majakowski. To człowiek intrygujący, zdolny do wszystkiego, aby osiągnąć swój cel. Wieloletnia służba w Specnazie oraz doskonałe wyszkolenia sprawiły, że jest uodporniony na ból i potrafi przetrwać w najbardziej spartańskich warunkach. Będąc na „emeryturze" zajmuje się odnajdywaniem porwanych osób. Nieoczekiwanie zgłaszają się do niego dawni szefowie, którzy proponują mu udział w niebezpiecznej akcji od powodzenia której zależy życie wielu osób. Kiedy Majakowski odmawia, pracodawcy postanawiają użyć pewnego „haczyka". I tak Dmitrij ze swoimi zaufanymi ludźmi wyjeżdża do Iranu, gdzie rozpoczyna się walka na śmierć i życie...

 

Przyznam, że do powieści podchodziłam dość sceptycznie, gdyż nie jestem wielką zwolenniczką gier komputerowych. Powieść jednak pozytywnie mnie zaskoczyła. Świat głównego bohatera, jego rozterki, wszelakie zadania z jakimi musiał się zmierzyć pochłonął mnie już od pierwszych stron. Andy McNab stworzył powieść wojenną pełną wyrazistych postaci i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Nie zabrakło także wielu scen walki, które ukazane są tutaj bardzo obrazowo, jednak bez zbędnej przesady i drastycznych opisów. Powieść polecam nie tylko miłośnikom komputerowej serii „Battlefield", ale również miłośnikom powieści wojennych z wartką akcją.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

  • Załóż swoje konto
  • Karta Do Kultury

    Wstąp do klubu Kulturalnych. Karta otwiera drzwi do świata stworzonego przez Ciebie. Dodawaj książki, komiksy, gry, filmy do swojej przechowywalni wspomnień kulturalnych. Przy każdym darze kulturalnym znajdziesz wstążki, dzięki którym będziesz mógł dodawać je do swojej magicznej kolekcji. Daj się poznać z tej lepszej strony.