Battlefield 3: Rosjanin

Autor: Andy McNab

Okładka wydania

Battlefield 3: Rosjanin


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 5 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Marta_25

„Battlefield 3" to powieść oparta na jednej z najsłynniejszych serii gier wojennych „Battlefield". Jej autor, Andy McNab brał udział w procesie tworzenia gry komputerowej. Wykorzystując swoje żołnierskie doświadczenie dbał o to, aby gra w jak największym stopniu oddawała „realizm działań wojennych". Na napisanie powieści, jak twierdzi autor zdecydował się dlatego, że jest ona doskonałym uzupełnieniem gry.

 

Bohaterem „Battlefield 3" jest były żołnierz Specnazu- rosyjskich sił specjalnych, Dmitrij „Dima" Majakowski. To człowiek intrygujący, zdolny do wszystkiego, aby osiągnąć swój cel. Wieloletnia służba w Specnazie oraz doskonałe wyszkolenia sprawiły, że jest uodporniony na ból i potrafi przetrwać w najbardziej spartańskich warunkach. Będąc na „emeryturze" zajmuje się odnajdywaniem porwanych osób. Nieoczekiwanie zgłaszają się do niego dawni szefowie, którzy proponują mu udział w niebezpiecznej akcji od powodzenia której zależy życie wielu osób. Kiedy Majakowski odmawia, pracodawcy postanawiają użyć pewnego „haczyka". I tak Dmitrij ze swoimi zaufanymi ludźmi wyjeżdża do Iranu, gdzie rozpoczyna się walka na śmierć i życie...

 

Przyznam, że do powieści podchodziłam dość sceptycznie, gdyż nie jestem wielką zwolenniczką gier komputerowych. Powieść jednak pozytywnie mnie zaskoczyła. Świat głównego bohatera, jego rozterki, wszelakie zadania z jakimi musiał się zmierzyć pochłonął mnie już od pierwszych stron. Andy McNab stworzył powieść wojenną pełną wyrazistych postaci i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Nie zabrakło także wielu scen walki, które ukazane są tutaj bardzo obrazowo, jednak bez zbędnej przesady i drastycznych opisów. Powieść polecam nie tylko miłośnikom komputerowej serii „Battlefield", ale również miłośnikom powieści wojennych z wartką akcją.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!