Okładka wydania

Afrika Korps Pustynne Pantery

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Afrika Korps Pustynne Pantery | Autor: Leo Kessler

Wybierz opinię:

Kasiek

Czytając opis z okładki spodziewałam się popularnonaukowego opracowania danej kampanii, że przeczytam suche fakty, zestawienia bez wciągania się w historię jednostek. Tymczasem Leo Kessler zabiera nas dosłownie w sam środek piasków pustyni. Książka ta jest oparta na wspomnieniach postaci Kuno von Dodenburga. Razem z nim i jego towarzyszami broni będziemy brnąć przez piaski pustyni. Jest to dosyć nietypowe spojrzenie z drugie, tej zwykle złej strony II wojny światowej. Chociaż faktycznie ostatnio mnożą się te książki pisane z perspektywy Niemców ta bez wątpienia zasługuje na uwagę. Walki w Afryce są zaiste ciekawym epizodem (jeśli mogę tak to nazwać) w dziejach wojny. Owo słynne Afrika Korps. Wydaje mi się, chociaż nie chcę w tym momencie mienić się wielkim znawcą, gdyż przyznam się szczerze że nigdy nie specjalizowałam się w walkach w Afryce z tego względu, że nie ciągnęło mnie w stronę strategii a ta odgrywała, jak mniemam., więc moim zdaniem mało jest publikacji ukazujących te aspekty wojny w Afryce o których pisze wutor. Co cenniejsze nie jest to czysta fikcja a autentyczne sytuacje a teraz z roku na rok coraz trudniej o świadków tamtych wydarzeń.

 

Autor dysponuje niesamowicie lekkim piórem, wszystko o czym pisze czyta się tak jakby się było na miejscu w owej chwili i na własne oczy obserwowało tamte wydarzenia. Jest miejsce nawet – o dziwo – czasami na uśmiech rozbawienia.

 

Zdaję sobie sprawę, że jest to jednak książka wyłącznie dla miłośników historii i to wielkich miłośników, jeszcze nie testowałam tych książek na rodzinie aby sprawdzić czy wystarczy historyczny bakcyl, czy jest potrzebne umiłowanie konkretnego okresu, zagadnienia historycznego. Nie czytałam tej książki ze wstrętem, owszem nie zostałam bez reszty porwana, jedynie zainteresowana i wciągnięta. Być może nie jestem aż takim zapaleńcem.

 

Dla kogoś kto kocha książki poświęcone historii to będzie idealny prezent, książka wydana w skromnej formie, okładka jest prosta nie krzyczy z półki, postawiono raczej na treść i na fakt, że autor ma już swoją renomę.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto