Antolek I Królewicz Władysław

Autor: Agnieszka Majchrzak

Okładka wydania

Antolek I Królewicz Władysław


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Isadora

Będąc mamą najbardziej w książkach cenię sobie nie tylko to, że umilają czas dziecku i rozwijają jego wyobraźnię, lecz także to, że poprzez zabawę starają się mu wpoić pewne uniwersalne wartości, pozytywne zachowania i postawy. Z doświadczenia wiem, że książeczki zabawne, ale zarazem mądre i z przesłaniem cieszą się zasłużoną popularnością wśród dzieci w każdym wieku, jak również wśród ich rodziców.

 

Moja dzisiejsza propozycja jest kolejnym przykładem wartościowej dziecięcej literatury; to pogodna, ciepła i pełna fantazji opowieść skierowana do najmłodszych czytelników o przygodach małego chłopca imieniem Antolek oraz jego przyjaciela z książki z bajkami na dobranoc, którą mama czyta mu codziennie przed snem - królewicza Władysława.

 

Przemierzają oni razem czarodziejską krainę, spotykają mnóstwo niezwykłych postaci, miło i beztrosko spędzają czas przeżywając wiele fantastycznych przygód.

 

Jednak ta wyprawa do świata wyobraźni ma jeszcze inny wymiar: Antolek zdobywa nowe doświadczenia, przekonuje się, że warto być miłym, pomocnym i grzecznym, uczy się współczucia, empatii i współpracy, poznaje, co to przyjaźń i jak wiele znaczy choćby sama chęć niesienia pomocy innym; uświadamia sobie, że choć dobrze jest być samodzielnym, to jednak mądrość, uczucie i opieka rodziców są równie ważne i bezcenne.

 

Ta sympatyczna, ujmująca historia z pewnością przypadnie naszym maluchom do serca. Idealna jako opowieść na dobranoc wyciszy i ukołysze do snu nawet największego rozrabiakę, a jednocześnie łagodnie pobudzi jego wyobraźnię przynosząc dobre, kolorowe sny. Jestem pewna, że zapadną mu także w pamięć pozytywne zachowania i reakcje bohatera książeczki - dzięki staraniom autorki niezwykle łatwo będzie dziecku identyfikować się z tą sympatyczną, żądną przygód, ale wrażliwą, ciepłą i przyjazną postacią, a co za tym idzie - brać przykład z jego postępowania w codziennym życiu i kontaktach z otoczeniem.

 

Książeczka rozwija wyobraźnię, wrażliwość emocjonalną oraz inspiruje wartościami, które kształtują młodziutką osobowość i charakter dziecka.
Jedyne, co mogę jeszcze zrobić, to serdecznie polecić czytelnikowi tę wartościową i pogodną książeczkę.

 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!