Antolek I Królewicz Władysław

Autor: Agnieszka Majchrzak

Okładka wydania

Antolek I Królewicz Władysław


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Isadora

Będąc mamą najbardziej w książkach cenię sobie nie tylko to, że umilają czas dziecku i rozwijają jego wyobraźnię, lecz także to, że poprzez zabawę starają się mu wpoić pewne uniwersalne wartości, pozytywne zachowania i postawy. Z doświadczenia wiem, że książeczki zabawne, ale zarazem mądre i z przesłaniem cieszą się zasłużoną popularnością wśród dzieci w każdym wieku, jak również wśród ich rodziców.

 

Moja dzisiejsza propozycja jest kolejnym przykładem wartościowej dziecięcej literatury; to pogodna, ciepła i pełna fantazji opowieść skierowana do najmłodszych czytelników o przygodach małego chłopca imieniem Antolek oraz jego przyjaciela z książki z bajkami na dobranoc, którą mama czyta mu codziennie przed snem - królewicza Władysława.

 

Przemierzają oni razem czarodziejską krainę, spotykają mnóstwo niezwykłych postaci, miło i beztrosko spędzają czas przeżywając wiele fantastycznych przygód.

 

Jednak ta wyprawa do świata wyobraźni ma jeszcze inny wymiar: Antolek zdobywa nowe doświadczenia, przekonuje się, że warto być miłym, pomocnym i grzecznym, uczy się współczucia, empatii i współpracy, poznaje, co to przyjaźń i jak wiele znaczy choćby sama chęć niesienia pomocy innym; uświadamia sobie, że choć dobrze jest być samodzielnym, to jednak mądrość, uczucie i opieka rodziców są równie ważne i bezcenne.

 

Ta sympatyczna, ujmująca historia z pewnością przypadnie naszym maluchom do serca. Idealna jako opowieść na dobranoc wyciszy i ukołysze do snu nawet największego rozrabiakę, a jednocześnie łagodnie pobudzi jego wyobraźnię przynosząc dobre, kolorowe sny. Jestem pewna, że zapadną mu także w pamięć pozytywne zachowania i reakcje bohatera książeczki - dzięki staraniom autorki niezwykle łatwo będzie dziecku identyfikować się z tą sympatyczną, żądną przygód, ale wrażliwą, ciepłą i przyjazną postacią, a co za tym idzie - brać przykład z jego postępowania w codziennym życiu i kontaktach z otoczeniem.

 

Książeczka rozwija wyobraźnię, wrażliwość emocjonalną oraz inspiruje wartościami, które kształtują młodziutką osobowość i charakter dziecka.
Jedyne, co mogę jeszcze zrobić, to serdecznie polecić czytelnikowi tę wartościową i pogodną książeczkę.

 

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

  • Załóż swoje konto
  • Karta Do Kultury

    Wstąp do klubu Kulturalnych. Karta otwiera drzwi do świata stworzonego przez Ciebie. Dodawaj książki, komiksy, gry, filmy do swojej przechowywalni wspomnień kulturalnych. Przy każdym darze kulturalnym znajdziesz wstążki, dzięki którym będziesz mógł dodawać je do swojej magicznej kolekcji. Daj się poznać z tej lepszej strony.