Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Atramentowy Świat Tom 1 Atramentowe Serce

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 7 votes
Akcja: 100% - 7 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 5 votes
Styl: 100% - 6 votes
Klimat: 100% - 9 votes
Okładka: 100% - 7 votes
Polecam: 100% - 6 votes

Polecam:


Podziel się!

Atramentowy Świat Tom 1 Atramentowe Serce | Autor: Cornelia Funke

Wybierz opinię:

Amy392

Dwunastoletnia Maggie mieszka wraz ze swoim ojcem, utalentowanym introligatorem Mortimerem Folcahrtem mieszka w wynajętym domu. Matka dziewczynki zniknęła wiele lat temu w tajemniczych okolicznościach. Ojca i córkę łączy ogromna miłość do książek. Mo podsuwa Maggie coraz to nowe powieści, nigdy ich jej jednak nie czyta. Pewnej nocy w domu Folchartów zjawia się tajemniczy mężczyzna o dziwnym imieniu Smolipaluch. Ostrzega on Mortimera przed człowiekiem, na którego mówi Capricorn. Od tego momentu zaczynają się kłopoty: ucieczki, pościgi, porwania zdrady i podstępy, a wszystko przez... no ale tego to już wam nie powiem. Musicie przeczytać książkę.

 

Na recenzję tej książki trafiłam kilka lat temu w jakiejś gazecie, zaciekawiła mnie, ale jakoś nie miałam okazji żeby ją przeczytać. Wiosną przyjaciółka pożyczyła mi film „Atramentowa serce", powiedziała, że jest fajny, więc go oglądnęłam i wtedy właśnie postanowiłam przeczytać książkę. Chociaż film rzeczywiście był dobry, książka na podstawie, której go nakręcono okazała się dużo lepsza, ale tak jest zazwyczaj. Książka zwykle jest lepsza od jej filmowej adaptacji, przynajmniej według mnie.
Lubicie czytać? Marzyliście kiedyś o tym, żeby znaleźć się w świecie waszej ulubionej książki? Wyobrażaliście sobie, jak w tamtym świecie potoczyłyby się wasze losy? Jeśli tak, to ta książka na pewno wam się spodoba. Jak napisano w jednej z recenzji, to „książka o miłości do książek". W powieści tej czytanie odgrywa bardzo dużą rolę, a cała akcja „kręci się" wokół małej, niepozornej niezbyt grubej... książki. Kto ją ma, ten „pociąga za sznurki". Kto ma książkę, ten ma władzę!

 

„Atramentowe serce", czyli część pierwsza Atramentowej trylogii to powieść przygodowa z elementami fantastyki. Napisana jest dla dzieci i młodzieży, ale moim zdaniem czytać i polubić może ją każdy, kto kocha książki, lubi przygody i fantastykę, uwielbia akcję i napięcie, oraz nie cierpi nudzić się przy książkach.

 

Według mnie ta powieść jest naprawdę świetna, więc gorąco i szczerze polecam!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial