Okładka wydania

Atramentowy Świat Tom 3 Atramentowa Śmierć

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 6 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 6 votes
Styl: 100% - 4 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 4 votes

Polecam:


Podziel się!

Atramentowy Świat Tom 3 Atramentowa Śmierć | Autor: Cornelia Funke

Wybierz opinię:

Amy392

W Atramentowym Świecie nie dzieje się dobrze. Po wygranej wojnie z Cosimem, Żmijogłowy przysyła do Ombry swojego namiestnika. Jest nim szwagier księcia, okrutny Szczapa. Kobiety i dzieci Ombry, pozbawione mężów i ojców są zdane tylko na siebie. Całe miasto głoduje. Tymczasem Orfeuszowi, który mimo rozpaczliwych próśb Farida nadal nie próbuje zrobić tego po co został przysłany do świata Fengolia, coraz lepiej się powodzi. Cała historia zmierza do nieszczęśliwego zakończenia. Jedyną szansą jest zawarty przez Mortimera niebezpieczny układ ze Śmiercią.

 

Czy Mo wywiąże się ze swojego zadania? Czy Orfeuszowi uda się zrobić to, po co został przysłany? Czy Maggie ostatecznie wybierze Farida nawet, gdy pojawi się inny chłopiec zabiegający o nią? I wreszcie, czy historia zakończy się szczęśliwie? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie czytając trzecią, ostatnią część trylogii o Atramentowym Świecie.

 

„Atramentowa śmierć" jest grubsza i według mnie ciekawsza niż poprzednie części. Do dobrze nam znanych i lubianych bohaterów dołącza kilku nowych. Poznajemy nieznane dotychczas części świata stworzonego rzez Fengolia. Obserwujemy intrygi władców, oraz zmagania zbójców i starania głównych bohaterów, by historia miała swój „happy end".

 

Atramentowa trylogia napisana jest dla młodzieży, ale język i styl powieści może przypaść do gustu również starszym czytelnikom. Te książki wciągają tak bardzo, że dopóki nie dobrniesz do końca, nie będziesz mógł przestać zastanawiać się, co będzie dalej.

 

Trylogia Cornelii Funke, to oryginalna, ciekawa lektura, dla wszystkich, którzy kochają książki. To jedna z moich ulubionych książkowych serii.

 

POLECAM!!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial