Atramentowy Świat Tom 3 Atramentowa Śmierć

Autor: Cornelia Funke

Okładka wydania

Atramentowy Świat Tom 3 Atramentowa Śmierć


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Amy392

W Atramentowym Świecie nie dzieje się dobrze. Po wygranej wojnie z Cosimem, Żmijogłowy przysyła do Ombry swojego namiestnika. Jest nim szwagier księcia, okrutny Szczapa. Kobiety i dzieci Ombry, pozbawione mężów i ojców są zdane tylko na siebie. Całe miasto głoduje. Tymczasem Orfeuszowi, który mimo rozpaczliwych próśb Farida nadal nie próbuje zrobić tego po co został przysłany do świata Fengolia, coraz lepiej się powodzi. Cała historia zmierza do nieszczęśliwego zakończenia. Jedyną szansą jest zawarty przez Mortimera niebezpieczny układ ze Śmiercią.

 

Czy Mo wywiąże się ze swojego zadania? Czy Orfeuszowi uda się zrobić to, po co został przysłany? Czy Maggie ostatecznie wybierze Farida nawet, gdy pojawi się inny chłopiec zabiegający o nią? I wreszcie, czy historia zakończy się szczęśliwie? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie czytając trzecią, ostatnią część trylogii o Atramentowym Świecie.

 

„Atramentowa śmierć" jest grubsza i według mnie ciekawsza niż poprzednie części. Do dobrze nam znanych i lubianych bohaterów dołącza kilku nowych. Poznajemy nieznane dotychczas części świata stworzonego rzez Fengolia. Obserwujemy intrygi władców, oraz zmagania zbójców i starania głównych bohaterów, by historia miała swój „happy end".

 

Atramentowa trylogia napisana jest dla młodzieży, ale język i styl powieści może przypaść do gustu również starszym czytelnikom. Te książki wciągają tak bardzo, że dopóki nie dobrniesz do końca, nie będziesz mógł przestać zastanawiać się, co będzie dalej.

 

Trylogia Cornelii Funke, to oryginalna, ciekawa lektura, dla wszystkich, którzy kochają książki. To jedna z moich ulubionych książkowych serii.

 

POLECAM!!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

  • Załóż swoje konto
  • Karta Do Kultury

    Wstąp do klubu Kulturalnych. Karta otwiera drzwi do świata stworzonego przez Ciebie. Dodawaj książki, komiksy, gry, filmy do swojej przechowywalni wspomnień kulturalnych. Przy każdym darze kulturalnym znajdziesz wstążki, dzięki którym będziesz mógł dodawać je do swojej magicznej kolekcji. Daj się poznać z tej lepszej strony.