Okładka wydania

Arsene Lupin Tom 3 Tajemnica Wydrążonej Iglicy

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 14% - 1 votes
Akcja: 13% - 1 votes
Wątki: 23% - 1 votes
Postacie: 22% - 1 votes
Styl: 19% - 1 votes
Klimat: 22% - 1 votes
Okładka: 23% - 1 votes
Polecam: 16% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Arsene Lupin Tom 3 Tajemnica Wydrążonej Iglicy | Autor: Maurice Leblanc

Wybierz opinię:

Odcień purpury

Obok znanych detektywów i postaci stojących na straży prawa i spokoju obywateli nie może zabraknąć również geniuszy zbrodni, którzy stosując najbardziej wyszukane sztuczki włamują się do domów zamożnych panien i panów, wykradając największe perły z ich kolekcji. Dodając do tego fakt, że ów geniusz to przykład prawdziwego francuskiego gentlemana mającego słabość nie tylko do pięknych kamieni, niezwłocznie natkniemy się na postać Arsene Lupina. Prawdziwego gentlemana włamywacza.

 

W pałacu należącym do hrabiego de Gesvres dokonano zuchwałej kradzieży, chociaż fakty wskazują na to, że żaden z przedmiotów znajdujących się w kolekcji nie zaginął. Do pomocy przy prowadzeniu śledztwa francuskiej policji dołącza się Isidore Beautrelet – uczeń klasy maturalnej o niezwykle błyskotliwym umyśle, ponadto dobrze rozeznany w metodach działania Arsene'a. W miedzy czasie okazuje się również, że doszło do morderstwa sekretarza hrabiego, a sam legendarny włamywacz zostaje ciężko ranny i z trudem ucieka przed pościgiem. Śledztwo w którym pomaga Isidore okazuje się być jednak bardziej skomplikowane niż początkowo przypuszczał, a trop prowadzi do tajemnicy francuskich królów i wydrążonej iglicy skrywającej skarby strzeżone od wieków między innymi przez Joanne d'Arc i Marię Antoninę.

 

Jak to zwykle bywa w przypadku połączenia tajemnicy i dużej ilości złota przygody Arsene'a Lupina pełne są nagłych zwrotów akcji w których królują spryt, podstęp i niemożliwe do przewidzenia konsekwencje czynów poszczególnych bohaterów. Król włamywaczy jak przestało na prawdziwego geniusza sprawnie wodzi policję za nos i nie straszny jest mu nawet Herlock Sholmes, ani jego ciesząca się dużym powodzeniem wśród stróżów prawa metoda dedukcji. Jedyną osobą która jest w stanie zagrozić opinii Lupina i pokrzyżować jego plany jest właśnie Isidore. „Tajemnica wydrążonej iglicy" to stracie dwóch umysłów w których tylko jeden może zagórować nad drugim.

 

Krótka, zaskakująca z niezwykle przemyślaną fabułą i pełnym elegancji i żądzy piękna bohaterem powinna przypaść do gustu każdemu, kto ceni sobie błyskotliwe działania nie tylko znanych detektywów, ale również prawdziwych włamywaczy.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto