Atramentowy Świat Tom 2 Atramentowa Krew

Autor: Cornelia Funke

Okładka wydania

Atramentowy Świat Tom 2 Atramentowa Krew


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Amy392

Smolipaluch, chory z tęsknoty za światem z którego został wyrwany, natyka się na Orfeusza, poetę oszusta. Ma on moc przeniesienia go tam, gdzie tak bardzo chciałby się znaleźć. Opuszcza więc swojego ucznia Farida i udaje się w podróż do krainy z której przybył. Zrozpaczony chłopak odnajduje Maggie i razem znajdują sposób, by także przeniknąć do książki. Spotykają tam Fengolia, autora "Atramentowego Serca". Niestety w świecie, który on stworzył nie dzieje się dobrze. Czy Maggie, Farid i Fengolio zdołają usunąć zło z magicznego świata?
Druga część Atramentowej trylogii jest według mnie lepsza niż pierwsza i o wiele grubsza.

 

Większość akcji rozgrywa się już nie w naszym, a w Atramentowym Świecie. Na początku wraca tam Smolipaluch, potem dołączają Maggie z Faridem i wreszcie Mortola i Basta wraz z Mo i Resą. Dopiero od tego momentu zaczyna się zabawa! A wszystko przez to, że Fengolio znowu pisze. Również i tym razem jego twórczość (pieśni o zbójcy w typie Robin Hooda) narobi sporego zamieszania. W powieści „Atramentowa krew" śledzimy dalsze losy Maggie i jej ojca Mortimera. Pojawiają się nowe wątki, mnóstwo nowych postaci i jeszcze więcej akcji.

 

Książka wciąga od pierwszego do ostatniego rozdziału. Powieść jest naprawdę świetna, a cała seria należy do książek, które można czytać wiele razy i wciąż robić to z tą samą przyjemnością. Polecam!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

  • Załóż swoje konto
  • Karta Do Kultury

    Wstąp do klubu Kulturalnych. Karta otwiera drzwi do świata stworzonego przez Ciebie. Dodawaj książki, komiksy, gry, filmy do swojej przechowywalni wspomnień kulturalnych. Przy każdym darze kulturalnym znajdziesz wstążki, dzięki którym będziesz mógł dodawać je do swojej magicznej kolekcji. Daj się poznać z tej lepszej strony.