Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Amok

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Amok | Autor: David Moody

Wybierz opinię:

ZaczytanaMery

„Albo zabijasz, albo ciebie zabiją.
Albo ty znienawidzisz, albo ciebie znienawidzą." [s.183]

 

Głównym bohaterem powieści „Amok" Davida Moody jest Danny McCoyne. Mężczyzna z kilkuletnim stażem małżeńskim, niezbyt dobrze radzący sobie z trójką niesfornych dzieci, mający duże problemy finansowe oraz mało ambitną i słabo płatną pacę w biurze. Wydawać by się mogło, że sięgnął dna a gorzej już być nie może. Nie jest to jednak prawda.

 

Pewnego dnia Danny zostaje świadkiem serii brutalnych morderstw, które raz na zawsze przerywają jego monotonną egzystencję. Ludzie z niewyjaśnionych powodów tracą nad sobą kontrolę i bez żadnych skrupułów mordują każdego, kto stanie im na drodze. Narastający lęk paraliżuje społeczeństwo. Nikt nie wie, bowiem: kto będzie następną ofiarą? Kto stanie się żadnym krwi potworem? Kto stanie się wściekłym?

 

Literatura grozy to coś, co lubię najbardziej i jak na pierwsze spotkanie z autorem nie było źle. Pomysł na fabułę ciekawy, akcja rozwija się dość zgrabnie, ale przede wszystkim jak na dobry thriller przystało nie brakuje w nim krwawych scen. Co prawda bohaterowie wydali mi się troszeczkę bez wyrazu a ciągłe użalanie się Dannego na swój los trochę irytowało, jednak autor w końcu skupił się przede wszystkim na opisywaniu okropnych i bestialskich morderstw, które nadały lekturze odpowiedni charakter.

 

Pomimo, iż powód dziwnego zachowania ludzi w tytułowym amoku nie został racjonalnie wytłumaczony a fabuła nie została zakończona pozostaje iskierka nadziei, że ta zagadka zostanie rozwiązana w kolejnej powieści z serii Amok zatytułowanej „Wściekła krew".

 

„Amok" Davida Moody nie jest nadzwyczaj rewelacyjną książką i prawdopodobnie za kilka dni nie będę już o niej pamiętać, jednak myślę, że dla miłośników gatunku będzie to całkiem dobra lektura.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial