Kobiety Z Domu Soni

Autor: Sabina Czupryńska

Okładka wydania

Kobiety Z Domu Soni


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Cinnamon

To kobiety z krwi i kości. Marzą, pragną, kochają, cierpią. Czy kiedykolwiek było inaczej? Każda z nich naznaczona jest piętnem poprzedniego pokolenia. Skazane są na ból i niezadowolenie życiowe. Plany i marzenia o przyszłości nie zawsze przybierają kształty, jakie zostały nadane w chwili ich tworzenia. Zawód i gorycz – czy to jest ich przeznaczeniem? Czy w końcu nadejdzie to pokolenie, które przerwie pasmo złej aury?

 

Tych kobiet jest pięć. Każda jest indywidualnością, a jednak łączy je wiele rzeczy. Najpierw Antonia, później Julia, po niej przychodzi czas na Basię i Jagodę, na końcu historii czeka Sonia. Wszystkie, pomimo najszczerszych chęci, nie potrafią odnaleźć w życiu właściwej drogi. Antonia odczuwa ból, jaki dotyka matkę, gdy jej własne dziecko nie okazuje rodzicielce miłości i szacunku. Julia jest nieszczęśliwą egoistką, nie potrafiącą (albo może nawet nie chcącą?) pokochać swego męża i dzieci. Dla niej liczą się papierosy i romanse z młodszymi od niej mężczyznami. Basia i Jagoda są siostrami. Basia jest piękną, dbającą o siebie młodą dziewczyną, jasno patrzącą na przyszłość, jednak gdy jej serce zostaje złamane (i naznaczone) przez Ryśka, Basia całkowicie się zmienia. Staje się szarą, ponurą kobietą, która nie potrafi zaufać mężczyznom. Jagoda natomiast od dzieciństwa była tą mniej ważną. Niezauważana przez matkę, żyjąca w cieniu starszej siostry marzy, by być piękną i kochaną. Wydaje się, że w momencie poznania Macieja wszystko zaczyna się układać według wspaniałych planów dziewczyny, jednak i jej zaufanie zostaje wystawione do wiatru. Jako pierwsza z rodziny postanawia pozostawić rodzinny Wałków, by przeprowadzić się do Sosenki i rozpocząć nowe życie z piętnem młodości. To właśnie tutaj rozpoczyna się historia Soni. Pochodząca z rozbitej rodziny, nie znająca pojęcia prawdziwego, rodzinnego domu, żyjąca w luksusie pozbawionym prawdziwej miłości, wyrusza do wielkiego miasta w poszukiwaniu prawdziwej siebie i swojego szczęścia.

 

Historia „Kobiet z domu Soni" to subtelne fragmenty z życia poszczególnych bohaterek, które wraz z biegiem czasu układają się w jeden, pełny obraz. Pani Czupryńska z niewymuszoną wrażliwością na kartach swojej debiutanckiej powieści nakreśla obyczajową powieść wielopokoleniową rozgrywającą się na przestrzeni blisko siedemdziesięciu lat. Powieść ukazuje w niebanalny sposób niebanalną naturę kobiet, które pragną być kochane i dążą do osiągnięcia swoich marzeń – nie zawsze z zamierzonym skutkiem. Kobiety takie jak my, ze słodkimi, jak i gorzkimi chwilami. A wśród tych chwil przewijają się mężczyźni ich życia, którzy także mają swoją poważną rolę w ich życiu...

 

Momentalnie zatraciłam się w historii pięciu kobiet powiązanych więzami krwi. Nie potrafiłam na długo odłożyć książki na bok, tak bardzo chciałam poznać ich dzieje, tak mocno wciągnęłam się w ich losy! Niewygórowany, ale poetycki język, którym operuje Autorka, jest dużym atutem powieści. „Kobiety z domu Soni" to wspaniałe studium relacji rodzinnych, raczej toksycznych, ale nierozerwalnych. Osobiście bardzo polecam lekturę tej pozycji, ja się na niej nie zawiodłam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!