Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Dusze Spopielone

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Dusze Spopielone | Autor: Anna Rozenberg

Wybierz opinię:

Panna Zuzanna

  Anna Rozenberg, autorka znana z literackiego talentu i głębokiego wnikania w ludzką psychikę, powraca z kolejną częścią serii o inspektorze Davidzie Redfernie. "Dusze spopielone" to piąta część cyklu, która, podobnie jak poprzednie tomy, trzyma czytelników w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.Anna Rozenberg, częstochowianka mieszkająca od 2011 roku w Wielkiej Brytanii, zdobyła wiele prestiżowych nagród literackich, w tym Nagrodę Kryminalnej Piły dla Najlepszej Polskiej Powieści Kryminalnej. Jej doświadczenia życiowe i literackie inspiracje z Wielkiej Brytanii są wyraźnie widoczne w jej twórczości. Rozenberg jest również redaktorką i nauczycielką kreatywnego pisania, co przekłada się na wysoką jakość jej literackich dzieł​.

 

Akcja powieści zaczyna się od makabrycznego odkrycia na parkingu galerii handlowej - ciał dwojga młodych ludzi, którzy mieli tego dnia wziąć ślub. Śledztwo prowadzone przez inspektora Redferna szybko ujawnia, że ofiary były zaangażowane w niebezpieczną grę pełną tajemnic, kłamstw oraz naprawdę wielkich pieniędzy. W tle pojawiają się mroczne sekrety związane z fortuną i niepokojącymi upodobaniami seksualnymi, a wszystkie tropy prowadzą do zabytkowego toru wyścigowego w Brooklands, miejsca, które skrywa wiele tajemnic i odgrywa kluczową rolę w rozwikłaniu zagadki​. Redfern szybko ujawnia, że nie jest to zwykła zbrodnia, ale część większej, skomplikowanej intrygi.Śledztwo odkrywa sieć kłamstw i tajemnic, w którą zamieszane są nie tylko ofiary, ale również osoby z ich otoczenia.

 

Główny bohater, inspektor David Redfern, to postać wielowymiarowa, zmagająca się z trudną przeszłością. W tej części serii Redfern nadal czuje na karku oddechtajemniczego Palacza, postaci znanej z poprzednich tomów. Palacz jest źródłem nieustannego niepokoju i wyzwaniem, które Redfern musi podjąć, aby osiągnąć spokój ducha​.W trakcie dochodzenia inspektor musi zmierzyć się nie tylko z zewnętrznymi przeciwnościami, ale także z własnymi lękami i traumami.

 

Anna Rozenberg mistrzowsko splata wątki kryminalne z osobistymi przeżyciami bohaterów, tworząc bogaty i wiarygodny obraz ludzkich emocji i motywacji. Autorka porusza również trudne tematy społeczne, takie jak zazdrość, obsesja, przemoc i kłamstwo, co nadaje powieści znacznie głębszy wymiar​. Nie jest to zaskoczeniem, bowiem Rozenberg znana jest z umiejętności tworzenia złożonych i wielowątkowych fabuł. Jej powieści charakteryzują się głębokim wglądem w ludzką psychikę oraz poruszaniem trudnych tematów społecznych, takich jak przemoc, kłamstwa, i manipulacje. W "Duszach spopielonych" Rozenberg mistrzowsko splata wątki kryminalne z osobistymi przeżyciami bohaterów, tworząc bogaty i wiarygodny obraz ludzkich emocji i motywacji​.

 

"Dusze spopielone" to powieść, która trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Każdy kolejny trop w śledztwie odkrywa nowe warstwy tajemnic i kłamstw, co sprawia, że fabuła jest niezwykle angażująca i pełna niespodziewanych zwrotów akcji. To lektura obowiązkowa dla miłośników gatunku, którzy cenią sobie dobrze skonstruowane intrygi i głębokie tło psychologiczne​.

 

"Dusze spopielone" to mroczny i wciągający kryminał, który zadowoli nawet najbardziej wymagających miłośników gatunku. Intrygująca fabuła, dobrze skonstruowane postacie i głębokie tło społeczne sprawiają, że książka ta jest godna polecenia. To lektura, która nie tylko dostarcza rozrywki, ale również zmusza do refleksji nad ludzką naturą i ciemnymi zakamarkami społeczeństwa​.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial