Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Bilet Dla Zabójcy

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Bilet Dla Zabójcy | Autor: Wojciech Wójcik

Wybierz opinię:

Panna Zuzanna

  "Bilet dla zabójcy" Wojciecha Wójcika to fascynujący kryminał, który przenosi nas w mroczne zakamarki warszawskiego Dworca Centralnego. Autor tego kryminału znany jest głównie z wyrazistych oraz mrocznych thrillerów i powieści kryminalnych, dlatego też sięgając po „Bilet dla zabójcy” można było spodziewać się książki o takim właśnie charakterze. Wójcik to warszawiak, który urodził się we wczesnych latach 80-tych. Świetne pióro i doskonałe wyczucie pisarskie oraz lekkość zawdzięcza nie tylko talentowi, ale i ciężkiej pracy i warsztatowi. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, a zanim rozpoczął swoją karierę w roli pisarza, pracował w charakterze dziennikarza sportowego.

 

„Bilet dla zabójcy” to kolejna powieść Wójcika, który swój debiut pisarski miał kilkanaście lat temu. Czytelników zdążył już przyzwyczaić do tego, że jego powieści osadzone są mocno w realiach otaczającego nas świata, postacie są bardzo realistyczne, a intrygi nakreśla w sposób bardzo namacalny i skomplikowany, dzięki czemu przy jego książkach nie da się nudzić. Tak też jest i tym razem w „Bilecie…”. To książka, która wielokrotnie będzie zapierać wam dech dzięki swojemu mrocznemu klimatowi oraz wciągającej fabule. Akcja książki osadzona została w miejscach, które autor dobrze zna jako mieszkaniec Warszawy, a są to głównie podziemia Dworca Centralnego w stolicy. To właśnie tu dochodzi do serii bestialskich morderstw, a policja próbuje ująć bezwzględnego mordercę, którego ofiary łączy podróżowanie pociągiem na linii Warszawa-Działdowo. Z uwagi na doskonałą znajomość dworca i jego bywalców do ekipy śledczej dołącza nowa policjantka Olga Bojko.

 

I właśnie na główną bohaterkę warto zwrócić uwagę. Jest to pochodząca z Ukrainy idealistka, która dołącza do polskiej policji. Kobieta wyróżnia się ambicją i determinacją, co sprawia, że szybko zdobywa uznanie w zespole śledczym. Jej doskonała znajomość dworca i jego zakamarków okazuje się kluczowa w śledztwie. Olga jest postacią skomplikowaną, mającą swoje własne problemy i lęki, co czyni ją bardziej autentyczną i złożoną i co sprawia, że czytelnik może poczuć jej emocje i utożsamiać się z jej postacią i jej problemami. Tym samym wątek psychologiczny i obyczajowy jest mocno podkreślony w powieści, co nadaje jej realistyczny charakter. Postacie są wyraziste i pełne sprzeczności, co sprawia, że historia jest jeszcze bardziej angażująca. Wojciech Wójcik zrywa z utartymi schematami gatunku, tworząc powieść, która nie tylko intryguje, ale również zmusza do refleksji nad społecznymi i psychicznymi aspektami życia​.

 

Powieść Wojciecha Wójcika ma wielowątkową i mocno skomplikowaną fabułę, słowem nie odstaje od tego, do czego swoich czytelników przyzwyczaił autor. Dzięki umiejętnie budowanemu napięciu czytelnik wgłębiając się w lekturę odczuwa niepokój oraz towarzyszy mu niepewność. Dodając do tego duży realizm oraz świetnie skonstruowane postacie, o których życiowych wyborach i historiach można dowiedzieć się sporo w czasie lektury, rysuje się przed czytelnikami świetna powieść, która uwodzi od pierwszej strony. To jednak nie jedyne atuty thrillera, bo podobnie jak w moich ulubionych kryminałach skandynawskich, u Wójcika poruszane są ważkie tematy społeczne, które dodają powieści pazura oraz sprawia, że powieść nabiera dodatkowego wymiaru i sensu. Dzięki wszystkim tym elementom „Bilet dla zabójcy” czyta się bardzo szybko pomimo obszernej zawartości. Akcję przyspieszają wartkie dialogi, barwne postacie, skomplikowane intrygi i tło społeczne. Nie sposób tu się nudzić, bo historię ubarwia wielowątkowość powieści, która jest jednocześnie bardzo spójna i mocno intrygująca czytelnika.

 

To jeden z tych thrillerów, które połykasz w jeden dzień i czytasz bez chwili odpoczynku. Jeśli zatem szukasz lektury na wakacje, która zapewni Ci rozrywkę na wysokim poziomie a jednocześnie nie da o sobie zapomnieć, to wybierając „Bilet dla zabójcy” będzie strzałem w dziesiątkę.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial