Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Sto Kwiatów

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Sto Kwiatów | Autor: Genki Kawamura

Wybierz opinię:

Bookish__nook

  "Sto kwiatów" autorstwa Genki Kawamury to niezwykle poruszająca powieść, która przenosi czytelnika w głąb intymnych relacji rodzinnych, stawiając na pierwszym planie problem demencji i jej wpływu na życie bliskich osób. Autor, znany z talentu do tworzenia emocjonalnych i głęboko refleksyjnych narracji, nie zawodzi i tym razem, oferując historię, która zostaje w pamięci na długo po przewróceniu ostatniej strony.

 

Fabuła książki rozgrywa się w mroźny sylwestrowy wieczór, kiedy to Izumi znajduje swoją matkę, Yuriko, błąkającą się po parku. To wydarzenie staje się punktem wyjścia dla całej opowieści, ukazując pierwsze symptomy demencji, z którą zaczyna się zmagać Yuriko. Izumi, mimo natłoku obowiązków zawodowych oraz zbliżających się narodzin dziecka, postanawia poświęcić jak najwięcej czasu swojej matce, która z każdym dniem coraz bardziej traci orientację w czasie i przestrzeni. Kawamura z niezwykłą delikatnością przedstawia proces pogarszania się stanu zdrowia Yuriko. Każda scena, każdy dialog jest pełen subtelnych emocji, które oddają trudności i ból związany z obserwowaniem ukochanej osoby, jak stopniowo oddala się od rzeczywistości. Autor ukazuje, że demencja nie jest jedynie chorobą dotykającą pamięć, ale również wpływa na całe życie rodzinne, wprowadzając do niego chaos, niepewność i smutek.

 

Jednak "Sto kwiatów" to nie tylko opowieść o chorobie. To również historia o odkrywaniu przeszłości i radzeniu sobie z nią. Izumi, wspierając swoją matkę, zaczyna wracać do wydarzeń z dzieciństwa, szczególnie tych związanych z nagłym zniknięciem Yuriko. Prześladowany przez to wspomnienie, Izumi stopniowo odkrywa przemilczane prawdy i sekrety z przeszłości, które rzucają nowe światło na jego życie i relacje rodzinne. Kawamura z wyczuciem ukazuje, jak przeszłość potrafi kształtować naszą teraźniejszość i jak ważne jest zrozumienie oraz pogodzenie się z nią. Każdy fragment książki jest przemyślany i napisany z dbałością o szczegóły, co sprawia, że czytelnik może poczuć się, jakby sam był częścią tej historii. Emocjonalne i psychologiczne aspekty postaci są tak dobrze przedstawione, że łatwo jest zidentyfikować się z ich przeżyciami i uczuciami. Jednym z największych atutów "Stu kwiatów" jest sposób, w jaki Kawamura łączy teraźniejszość z przeszłością. Przeplatając wspomnienia Izumi z bieżącymi wydarzeniami, autor tworzy spójną i angażującą narrację, która trzyma czytelnika w napięciu do samego końca. Każde odkrycie, każda nowa informacja na temat przeszłości Yuriko dodaje głębi i kontekstu do jej obecnego stanu, a także relacji między nią a Izumi. Warto również zwrócić uwagę na styl pisania Kawamury. Jego język jest prosty, ale jednocześnie pełen elegancji i emocji. Autor nie ucieka się do zbędnych ozdobników, co sprawia, że książka jest łatwa w odbiorze, a jednocześnie niezwykle głęboka w treści. Opisy są malownicze i realistyczne, co pozwala czytelnikowi na pełne zanurzenie się w świecie przedstawionym.

 

"Sto kwiatów" to książka, która zmusza do refleksji nad życiem, pamięcią i relacjami międzyludzkimi. Pokazuje, że demencja to nie tylko medyczny problem, ale przede wszystkim osobiste, bolesne doświadczenie dla każdego, kto musi się z nią zmierzyć. Kawamuramistrzowsko ukazuje, jak ważne jest zrozumienie i akceptacja przeszłości, aby móc iść naprzód i budować przyszłość.

 

Podsumowując, "Sto kwiatów" Genki Kawamury to poruszająca i głęboko ludzka opowieść, która na długo zostaje w pamięci. To książka o miłości, stracie i zrozumieniu, która pokazuje, że nawet w obliczu choroby i trudności można znaleźć siłę i nadzieję. Gorąco polecam tę powieść wszystkim, którzy szukają literatury pełnej emocji i refleksji nad najważniejszymi aspektami ludzkiego życia.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial