Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Nie Zostawaj Influencerem

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Nie Zostawaj Influencerem | Autor: Janek Strojny

Wybierz opinię:

Misteriosa

  "Nie zostawaj influencerem" to głęboko poruszająca książka napisana przez znanego przez nastolatków  influencera, który przez swoje doświadczenia trafił do szpitala psychiatrycznego. Opowieść ta nie jest jedynie autobiograficzną relacją, ale również ostrzeżeniem przed złudzeniami i pułapkami życia w blasku social mediów.

 

Autor, będąc u szczytu swojej popularności, dostrzegł, że życie, które kreował w sieci, nie miało wiele wspólnego z jego prawdziwą osobowością. Był świadomy tego, kim musiał się stać, aby przyciągnąć uwagę młodych widzów. Z upływem czasu granice między jego rzeczywistą osobą a kreacją na potrzeby Internetu zaczęły się zacierać. Proces ten doprowadził do głębokiego kryzysu tożsamości, w którym nie był już pewien, która z wersji jego samego jest prawdziwa.

 

Jednym z kluczowych tematów książki jest stałe udawanie i presja, z jaką musiał się mierzyć influencer. Niezależnie od nastroju czy stanu emocjonalnego, zawsze musiał być uśmiechnięty i pełen energii, zwłaszcza gdy współpracował z markami i był zobowiązany do nagrywania filmików promocyjnych. Każde z tych nagrań było starannie zaplanowane i wyreżyserowane, pozbawione autentyczności. Współpraca z markami, chociaż intratna, tylko pogłębiała jego wewnętrzny konflikt, zmuszając go do dalszego podtrzymywania fałszywego wizerunku.

 

Książka ujawnia również, jak wygląda życie influencerów od strony towarzyskiej. Pozornie atrakcyjny styl życia, pełen blasku i przyjęć, okazuje się być równie pusty i fałszywy jak same posty na Instagramie. W tych kręgach panuje atmosfera rywalizacji, gdzie każdy stara się zdobyć jak najwięcej kontaktów i możliwości współpracy. Niestety relacje interpersonalne przeważnie są powierzchowne i udawane. Autor z brutalną szczerością opisuje imprezy, na których uczestnicy zamiast cieszyć się chwilą, skupiają się na tym, jak zaprezentować się w jak najlepszym świetle i zdobyć kolejną okazję do wypromowania swojego profilu w social mediach. Autor opowiada również o tym jak wielu influencerów patrzy na osoby spoza tych kręgów-uważają się za lepszych, a z osobami, które nie są w Internecie znane, albo są mniej znane od nich samych, nie chcą rozmawiać.

 

To, co szczególnie przykuwa uwagę w książce, to moment, gdy autor opisuje swój powrót do normalności po okresie intensywnego influencowania. Doświadczenia związane z życiem w ciągłym świetle reflektorów doprowadziły go do punktu, w którym musiał zweryfikować swoje priorytety i wartości. Powrót do dawnego życia okazał się niełatwym procesem, ale jednocześnie przyniósł mu ulgę i spokój. Autor dzieli się swoimi refleksjami na temat znaczenia autentyczności i wartości, które naprawdę są ważne w życiu, przestrzegając innych przed wejściem na tę zdradliwą ścieżkę.

 

"Nie zostawaj influencerem" to książka, która otwiera oczy na ciemne strony życia influencerów. Autor, przez pryzmat własnych doświadczeń, ukazuje, jak łatwo można zatracić siebie, podążając za iluzją perfekcyjnego życia, które widzowie widzą w social mediach. Książka ta jest nie tylko cennym źródłem wiedzy dla osób marzących o karierze influencera, ale również przestrogą dla tych, którzy mogą nie dostrzegać niebezpieczeństw kryjących się za ekranem.

 

Styl pisania autora jest przystępny i angażujący, co sprawia, że książkę czyta się z dużym zainteresowaniem. Jest to lektura, która skłania do refleksji nad własnym życiem i wyborami, jakie podejmujemy pod wpływem współczesnej kultury cyfrowej. "Nie zostawaj influencerem" to książka, która na długo pozostaje w pamięci, zmuszając do zastanowienia się nad prawdziwą ceną internetowej sławy.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial