Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Słowianie. Pomruk Burzy

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Słowianie. Pomruk Burzy | Autor: Robert Foryś

Wybierz opinię:

buchbooks

Bohaterowie i ich losy w świecie dawnych Słowian.

 

  W "Pomroku burzy", trzecim tomie cyklu "Słowianie", Robert Foryś przenosi czytelnika w odległe czasy, kiedy Polska jako państwo jeszcze nie istniała, a poszczególne plemiona toczyły zaciekłe walki o władzę i wpływy. Powieść ukazuje losy bohaterów, których mogliśmy poznać w dwóch poprzednich tomach, rzucając ich w wir intryg, zdrad i bratobójczych walk, gdzie każde działanie ma swoje konsekwencje.

 

Akcja rozgrywa się w 962 roku, w czasach przed przyjęciem chrztu przez Mieszka, co stanowi symboliczny początek państwa polskiego i religijny przełom. Główni bohaterowie, tak jak tysiące innych ludzi tamtych czasów, zmagają się z brutalną rzeczywistością, gdzie niewolnictwo, zbrodnie i walki o przetrwanie są na porządku dziennym.

 

Głównymi bohaterami są Ciemysł, Geślarz i Miecław, których losy splatają się w Truso, gdzie jako niewolnicy muszą stawić czoło nie tylko okrutnościom swoich oprawców, ale również napadom wrogów. Ich walka o wolność prowadzi ich do Wolina, gdzie kolejne wyzwania czekają na nich w postaci knucia intryg przez dworskie elity.

 

Robert Foryś świetnie ukazuje złożoność ludzkiej natury poprzez różnorodność postaci i ich motywacji. Każdy bohater jest bogato nakreślony z własnymi motywacjami, wadami i zaletami. Od Ciemysła, którego determinacja prowadzi go do niebezpiecznych sytuacji, przez Geślarza, który jest ucieleśnieniem wierności i lojalności, aż po Miecława, który musi zmierzyć się z własnymi demonami. Postacie te przyciągają uwagę czytelnika i prowadzą go przez labirynt świata przedstawionego. Jednym z ciekawszych wątków powieści jest spisek knuty przez pasierbicę, który rzuca cień na przyszłość bohaterów i podsyca napięcie narracji. Moją uwagę również przykuła historia księżnej Gorki, która pomimo upokorzeń i porażek, odnajduje siłę w sojusznictwie i gotowości do walki o swoje prawa. Jej postać symbolizuje siłę i determinację kobiet w czasach, gdy ich głos często był ignorowany. Dodatkowo, odniesienia do historii i kultury Słowian oraz wątki mitologiczne nadają powieści głębi i autentyczności.

 

Foryś nie unika trudnych tematów, takich jak walka o władzę, zazdrość czy zbrodnia. Przez to "Słowianie: Pomruk Burzy" staje się nie tylko wciągającą lekturą, ale również refleksyjnym spojrzeniem na naturę ludzką i mechanizmy rządzące społeczeństwem.

 

Poprzez dynamiczną narrację i nieoczekiwane zwroty akcji, autor trzyma czytelnika w napięciu do ostatniej strony. Jego mistrzostwo w kreowaniu atmosfery wielkich bitew, codziennego życia ówczesnych ludzi, ich trudności, nadzieje i marzenia tworzą dzięki temu barwny i wciągający świat, ukazując ducha epoki oraz bogactwo detali historycznych sprawiają, że świat przedstawiony w książce staje się żywy i autentyczny, w którym chcemy zanurzyć się na długie godziny. Jedyną słabością może być czasami, nieco zawiła fabuła, która wymaga skupienia się ze strony czytelnika, aby zrozumieć wszystkie niuanse i związki między postaciami. Natomiast zakończenie książki pozostawia wiele wątków nierozwiązanych, co daje nam nadzieję na kolejne części cyklu, w których będziemy mogli poznać dalsze losy bohaterów.

 

Podsumowując, "Słowianie: Pomruk Burzy" Roberta forysia to książka, która wciąga czytelnika od pierwszej strony i nie pozwala mu oderwać się od lektury aż do samego końca. Z wartką akcją, głębokimi postaciami i mrocznymi intrygami, powieść ta zasługuje na uznanie jako znakomita literatura historyczna, która przenosi czytelnika w czasy dawnych Słowian, odkrywając przed nim ich świat pełen niebezpieczeństw i namiętności.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial